Google Ads to coś, na co natrafił swego czasu zapewne niemal każdy przedsiębiorca poszukujący możliwości reklamowania swojej firmy – czy to podczas przeglądania oferty agencji, czy samodzielnych poszukiwań poszczególnych metod. Tylko czym właściwie jest Google Ads i dlaczego jest warte uwagi?

Do czego służą Google Ads?

Google Ads to bardziej rozbudowane narzędzie reklamowe niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Przede wszystkim, jak sugeruje sama nazwa, pozwala ono wyświetlać charakterystyczne reklamy tekstowe w wynikach wyszukiwania Google, za pomocą których witryna może pozyskać odwiedzających o konkretnej intencji.

Wyświetlając reklamę naszego sklepu z butami osobom, które wyszukują hasła „adidasy czarne rozmiar 40”, możemy mieć sporą pewność, że ta osoba poszukuje tego, czego sprzedajemy i będzie zainteresowana naszą ofertą.

Jednak to nie wszystko. Za pomocą systemu Google Ads można także wyświetlać między innymi reklamy w serwisie YouTube (czy to reklamy wideo, wyświetlające się przed, w trakcie lub po oglądanym filmiku, czy reklamy Discovery, np. w sekcji „Polecane”), a także reklamy graficzne w milionach stron internetowych o różnej tematyce.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na branżowych blogach, takich jak https://promocjawwyszukiwarkach.pl/.

Jakie są zalety Google Ads?

Przede wszystkim Google Ads działa niemal błyskawicznie, dzięki czemu nowych klientów możemy pozyskać w bardzo krótkim czasie. Nie można powiedzieć, że jest to zupełnie tania forma promocji, ale z pewnością tańsza niż chociażby spoty radiowe czy telewizyjne.

Różnorodność formatów kampanii i miejsc docelowych sprawia, że dzięki Google Ads można łatwo docierać do klientów o różnych intencjach. Pozwala to na pozyskiwanie konwersji (czyli na przykład umówienia się na wizytę czy zakupów w sklepie) i budowanie świadomości marki.

Kampanie Google Ads można przygotowywać i prowadzić samodzielnie, aczkolwiek dla osiągnięcia najlepszych możliwych efektów zdecydowanie warto zadanie to zlecić specjalistom. Będą oni doskonale wiedzieli, jak optymalnie wykorzystać budżet i osiągnąć założone cele.

Artykuł został przygotowany we współpracy z portalem https://promocjawwyszukiwarkach.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here