Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego? To prostsze niż myślisz

Potrzebujesz kredytu, który pozwoli Ci sfinansować Twój upragniony cel? Niezbędna Ci będzie do tego zdolność kredytowa – niezależnie od tego, czy potrzebujesz kredytu na samochód, czy mieszkanie. Ocena zdolności kredytowej w banku to obowiązkowa cześć ubiegania się o kredyt. Zobacz, czym ona tak właściwie jest i w jaki sposób można ją sprawdzić http://rentier-blog.pl/.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdego kredytobiorcy do spłaty kredytu w wyznaczonym czasie wraz z jego odsetkami. To, jaka jest Twoja zdolność kredytowa, zależy od bardzo wielu czynników, które bank bierze pod uwagę. Im większą jest zdolność danego kredytobiorcy, tym większą kwotę kredytu może on otrzymać. Aby sprawdzić Twoją zdolność kredytową, bank z pewnością zgłosi się do BIK. Znajdują się tam informacje na temat tego, jak radzisz sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań i czy nie miałeś do tej pory problemów z regulowaniem swoich długów.

Podczas oceny zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę m.in. wysokość dochodów, wiek, wykształcenie, liczbę osób na utrzymaniu, aktualne zobowiązania itd. Tak naprawdę im większa będzie suma kredytu, o który się ubiegasz, tym dokładniej bank przeanalizuje Twoją obecną sytuację.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Zanim pójdziesz do banku ubiegać się o kredyt, powinieneś samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową. Można to zrobić w bardzo prosty sposób bez dużego wysiłku. Na sam początek przeanalizuj swoje wydatki oraz sumę domowego budżetu. Weź pod uwagę wszystkie wydatki – zakupy, rachunki, kredyty itd. Jeśli zostaje Ci tylko niewiele wolnych środków, to powinieneś wstrzymać się ze wzięciem kredytu.

Możesz też skorzystać z internetowych kalkulatorów zdolności kredytowej. Można je znaleźć na stronie większości banków. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji, a kalkulator podpowie Ci czy masz szansę na dany kredyt i ile maksymalnie pieniędzy jesteś w stanie otrzymać od banku. Więcej ciekawostek na temat zdolności kredytowej znajdziesz na portalu http://rentier-blog.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here