Nauka języka niemieckiego

Nie od dziś wiadomo, że nauka języków to jedna z najlepszych inwestycji w siebie, swój samorozwój. Znajomość języków obcych jest bardzo cenioną umiejętnością na rynku pracy. Obecnie znajomość języka angielskiego jest niemal wymogiem do poruszania się w strefie towarzyskiej, a także do swobodnego poruszania się między państwami. Co z innymi językami?

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Nauka języka niemieckiego nie jest obowiązkowa w szkołach, chociaż często jest on wybierany jako dodatkowy język przez uczniów. Szkoły jednak zachęcają uczniów do nauki języków, ponieważ wiedzą, że jest to niezwykle przyszłościowa umiejętność. Szczególnie dobrym wyborem, jeśli chodzi o karierę zawodową jest wybranie języka, któregoś z naszych sąsiadów – na przykład niemieckiego.

Okazuje się, że język niemiecki jest jednym z najbardziej popularnych języków w Europie. Włada nim około 120 milionów ludzi! Oczywiście, jest to więcej niż ludność Niemiec, ale warto wiedzieć, że niemiecki jest także językiem urzędowym w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu.

Wykorzystanie niemieckiego w Polsce

Nauka języka niemieckiego może się wydawać nieprzydatna, jeśli nie będziemy wyjeżdżać z naszego państwa. Nic bardziej mylnego. Mimo, że wielu Polaków decyduje się na wyjazd z kraju do Niemiec w celach zarobkowych, ty nie musisz tego robić. Ze względu na zacieśnioną współpracę polsko-niemiecką, w naszym kraju są poszukiwani pracownicy, którzy mają opanowany język niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Ze względu na głębokie relacje polityczne z naszymi sąsiadami liczy się, że około 15 milionów Polaków uczy lub uczyło się niemieckiego. Szalona liczba, prawda? Jest to najczęściej wybierany język po angielskim, jeśli chodzi o kierunki studiów czy egzamin dojrzałości.

Otwarte drzwi w stronę kariery

Naukę języka niemieckiego możemy potraktować jako kolejny punkt w naszej drabinie kariery. Znając ten język możemy sobie pozwolić na wyjazdy zagraniczne, odbywanie szkoleń w tamtych rejonach i wymiany pracownicze w dużych, międzynarodowych firmach.

Znajomość obcego języka jest opłacalna. Dlaczego? Pracownicy, którzy mają opanowany więcej niż jeden język zarabiają więcej, a przed nimi stoi szersza lista ofert pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here