zalety kontraktów CFD

Żyjemy w bardzo burzliwych czasach. Odczuwamy to nie tylko w naszym życiu codziennym, ale także w jego aspekcie ekonomicznym. Notowania giełdowe reagują na zmieniającą się sytuację polityczną nadzwyczaj intensywnymi wahaniami. Jednak atmosfera załamania rynku i wiążące się z nią niskie notowania wielu podmiotów transakcyjnych nie muszą się wiązać dla nas z okresem giełdowego urlopu.

Mamy obecnie znakomity czas, żeby wcielić w życie strategię, pozwalającą nam zarabiać na spadkach cen akcji.

Notowania CFD są instrumentem, które umożliwiają nam wykonanie wiążących się z tym procesem manewrów w sposób znacznie bardziej efektywny niż pozostałe narzędzia giełdowe.

Zarabianie na spadkach – o co tak naprawdę tutaj chodzi?

Naszą strategię inwestycyjną musimy każdorazowo określić jeszcze przed podjęciem faktycznych działań. Jeżeli jesteśmy przekonani co do naszej prognozy zgodnie z którą wartość interesującego nas podmiotu w najbliższym czasie zacznie spadać – uzyskujemy możliwość pożyczenia jego akcji od naszego brokera a następnie odkupienia ich po upływie określonego czasu. Przed dokonaniem decyzji warto zapoznać się z mechaniką tego typu inwestycji – w tym artykule znajdziesz informacje na temat wypłacania dywidendy w trakcie dysponowania pożyczonymi akcjami oraz zapoznasz się nieco bliżej z charakterystyką transakcji na spadki.

Warto jednak pamiętać o ryzyku, wiążącym się z tego typu transakcjami – w szczególności wzmożonym w przypadku wymiany lewarowanej, będącej jednym z największych atutów kontraktów CFD. Transakcja zostanie sfinalizowana po upływie określonego czasu niezależnie od tego, czy nasze prognozy się sprawdzą. Jeżeli zamiast spadku podmiot, który wcześniej obstawiliśmy odnotuje wzrost – odkupienie jego akcji nastąpi po wyższej od pierwotnej cenie. Z tego też powodu dokonując transakcji na spadek możemy się spodziewać wystąpienia szczególnych wymogów w postaci odpowiedniego zabezpieczenia finansowego naszego konta.

Jak się przygotować?

Podstawą dla dokonywania transakcji na spadki jest nabycie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia spekulacyjnego. Trafna analiza zachowań rynku pozwoli nam nie tylko na minimalizację ryzyka, ale także znaczące zwiększenie prawdopodobieństwa dokonania korzystnej transakcji. Jeżeli zainteresowały Cię inwestycje w kontrakty CFD, dowiedz się więcej klikając w powyższy link. Pamiętaj, że tego typu działania powinny być podejmowane jedynie przez osoby doświadczone na rynku oraz świadome pełnego spektrum zachowań instrumentów giełdowych.

Absolutną podstawą w zakresie obrotu instrumentami pochodnymi jest zdobywanie rzetelnej wiedzy oraz doświadczenia i korzystanie ze sprawdzonych narzędzi, umożliwiających dokonywanie transakcji w sposób prosty, efektywny i niezawodny. Przyswajając sprawdzone informacje na temat działania kontraktów CFD i najkorzystniejszych możliwości zastosowania ich jako narzędzia do wypracowania zysku znacząco zwiększasz prawdopodobieństwo dokonania korzystnych posunięć na parkiecie giełdowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here