Wózki platformowe

Wyposażenie magazynu to nie lada zadanie. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto choć przez chwilę miał okazję pracować w magazynie lub uczestniczyć w załadunku bądź rozładunku. By mógł sprawnie funkcjonować, w magazynie muszą znaleźć się wszystkie potrzebne sprzęty i urządzenia – w tym także te służące do transportu przechowywanych w nim towarów. Wiele osób przygotowując się do wyposażenia magazynu, staje przed koniecznością wyboru odpowiedniego rodzaju wózka transportowego. Do dyspozycji są najróżniejsze rodzaje – wózki paletowe, sklepowe, platformowe, taczkowe oraz liczne inne, różniące się zarówno rozmiarem, wytrzymałością, jak i typem użytych w ich konstrukcji zabezpieczeń.

Dlaczego właśnie wózki platformowe?

Z wózków platformowych korzystają najróżniejszego rodzaju przedsiębiorstwa – magazyny, sklepy, galerie handlowe, a także instytucje publiczne – na przykład szpitale. Ich popularność wynika z różnych czynników; przede wszystkim – jest to bardzo uniwersalny środek transportu na krótkie dystanse (do kilkuset metrów), przeznaczony do używania wewnątrz pomieszczeń.

Zaletą wózków platformowych jest prosta i uniwersalna konstrukcja, której główną część stanowi płaska platforma. W zależności od konkretnego modelu, może mieć różne rozmiary, dostosowane do naszych specyficznych potrzeb transportowych.

Zazwyczaj, wózki platformowe wyposażone są także w metalowe burty, które zabezpieczają przewożony towar przed strąceniem. Spotkamy się także z wózkami wyposażonymi z burty składane lub możliwe do zdemontowania, gdy przeszkadzają w transporcie określonego towaru lub są po prostu niepotrzebne.

Obsługa wózka platformowego jest przy tym całkowicie prosta – za pomocą pracy własnych mięśni, pracownik fizyczny może odpychać lub ciągnąć załadowany wózek. Warto przy tym wspomnieć, że jest to urządzenie niezwykle bezpieczne – z łatwością reaguje na ruchy osoby prowadzącej, a puszczone wolno – zatrzymuje się po przejechaniu bardzo krótkiego toru hamowania.

Jakie towary możemy przewozić na wózkach platformowych?

W zasadzie – wszystkie rodzaje towarów i materiałów, które nie zostały spaletyzowane. Kartony, pojemniki, materiały sypkie (w workach), złom, spakowane śmieci oraz różnego typu resztki. Wózek platformowy jest pod tym względem bardzo uniwersalnym urządzeniem – pozwala na przewożenie tych towarów, które akurat potrzebujemy przetransportować.

Przeciętna wytrzymałość wózka platformowego waha się w bardzo szerokich granicach: od 150 kilogramów do 1,5 tony. Znajdziemy zatem zarówno wózki przeznaczone do na przykład transportu makulatury, jak i cięższych odpadków warsztatowych.

Gdzie kupować wózki platformowe?

W wózki transportowe możesz z łatwością zaopatrzyć się w sklepach specjalizujących się w wyposażaniu magazynów. Do grona najpopularniejszych w naszym kraju zaliczyć należy sklep internetowy magazynuj.pl. W jego ofercie znajdziesz wszelkie możliwe typy wózków transportowych oraz rozbudowany asortyment uzupełniający ich pracę – pojemniki, taśmy, podnośniki, zawieszki na klucze oraz liczne inne.

Zaletą magazynuj.pl jest bardzo szeroki wybór produktów – znajdziemy tam dosłownie wszystko, co powinno się znaleźć w dobrze i profesjonalnie wyposażonym magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here