Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego? To prostsze niż myślisz

Twój rachunek świeci pustkami? Spokojnie! Aby wziąć, pożyczkę nie musisz posiadać na koncie ani gorsza. Tożsamość w internetowych firmach pozabankowych potwierdzisz bez konieczności wykonania przelewu weryfikacyjnego. Zobacz, jak to działa!

Firmy pozabankowe stosują przelewy weryfikacyjne w celu upewnienia się, że klient wypełniający wniosek pożyczkowy rzeczywiście jest tą osobą, za którą się podaje. Kiedy przelewamy na konto pożyczkodawcy symboliczną opłatę (najczęściej 1 grosz), widzi on dane właściciela rachunku. Wystarczy, że porówna je z informacjami widniejącymi we formularzu pożyczkowym i już na tej podstawie będzie w stanie stwierdzić, czy dany wniosek nie jest przypadkiem próbą wyłudzenia pożyczki na czyjeś dane.

Jeśli dane potencjalnego pożyczkobiorcy zgadzają się z danymi posiadacza konta, potwierdzenie tożsamości zakończy się pomyślnie. Tym samym firma pożyczkowa będzie mogła przystąpić do rozpatrzenia wniosku. Co jednak w sytuacji, gdy osoba zainteresowana pożyczką nie posiada rachunku w banku bądź z jakichś powodów nie może wykonać żadnej transakcji finansowej z własnego konta? W takich okolicznościach z pomocą przychodzą pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego. Na czym polega?

Firmy oferujące pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego sprawdzają tożsamość pożyczkobiorców za pomocą specjalnych rozwiązań weryfikacyjnych, takich jak np. Instantor czy Kontomatik. Aby skorzystać z tych opcji, trzeba co prawda posiadać konto bankowe, jednak nie musi być ono zasilone jakimikolwiek środkami finansowymi.

Jak zatem działają wspomniane rozwiązania weryfikacyjne? Otóż jest to bardzo proste:

– klient wypełnia wniosek o pożyczkę w wybranej firmie pozabankowej,

– na jednym z etapów wnioskowania zostanie poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości,

– pożyczkodawca wskaże formy, za pomocą których można dokonać weryfikacji,

– z dostępnej listy należy wybrać takie rozwiązania jak Instantor, Kontomatik bądź inną opcję tzw. szybkiej weryfikacji.

– następnie klient zostanie poproszony o wybranie swojego banku, a następnie zalogowanie się do bankowości elektronicznej,

– po poprawnym logowaniu do bankowości, system szybkiej weryfikacji sprawdzi dane właściciela rachunku i porówna je – z informacjami widniejącymi we wniosku,

– po zakończeniu weryfikacji nastąpi wylogowanie z konta bankowego.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Czy te rozwiązania są bezpieczne?

Choć konieczność logowania się do bankowości internetowej w trakcie wypełniania wniosku o pożyczkę może budzić pewne obawy, nie musimy martwić się o poufność swoich danych. Połączenie z bankiem w tym przypadku jest w pełni zabezpieczone, a nasze dane nie są nigdzie przechowywane ani przekazywane.

Co więcej, systemy weryfikacyjne często nie mają wglądu w stan naszego rachunku bądź ostatnie transakcje. Interesuje je wyłącznie sprawdzenie danych właściciela konta. Jeśli jednak pożyczkodawca chciałby “przy okazji” sprawdzić naszą historię finansową, taka informacja powinna znaleźć się np. w ramowej umowie pożyczki.

Podsumowując

O kilka słów podsumowania poprosiliśmy Portfel24, jeden z popularniejszych serwisów o tematyce finansowej. Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy z jakichś przyczyn nie mogą potwierdzić tożsamości za pomocą konta bankowego. Z rozwiązania tego zadowolone będą także osoby, którym zależy na szybkim zamknięciu procesu wnioskowania. Potwierdzenie tożsamości za pomocą specjalnych rozwiązań weryfikacyjnych trwa tylko chwilę, co znacznie przyspiesza możliwość otrzymania gotówki. Warto zatem korzystać z dostępnych metod weryfikacji, tym bardziej, że są one całkowicie bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here