Python podstawy

Nauka programowania jest dla każdego, nie tylko dla studentów kierunków informatycznych. Zwłaszcza że istnieje mnóstwo języków, które są niejako stworzone dla początkujących. Doskonałym na to przykładem jest Python. Jeśli więc chcesz zmienić pracę lub po prostu rozpocząć karierę programisty, postaw na odpowiednio przygotowany, spersonalizowany kurs.

Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby poznać podstawy Pythona. Tego typu szkolenia przygotowywane są bowiem przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, na czym warto się skupić, by odkryć specyfikę tego języka, a także nauczyć się tworzyć pierwsze programy z jego użyciem. Wszystko to umożliwi Ci rozpoczęcie pracy na stanowisku programisty.

Jaki kurs wybrać? Na czym się skupić?

Skoro więc szkolenia z Pythona mogą okazać się tak korzystne, warto poświecić nieco czasu na ich wybór. Oferta kursowa jest bardzo szeroka – wystarczy użyć wyszukiwarki internetowej, by przekonać się, jak wiele szkół i firm proponuje pomoc w poznaniu tego języka. Z jednej strony jest to bardzo dobra sytuacja, ponieważ każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Z drugiej jednak może ona powodować znaczące problemy decyzyjne.

Jak bowiem poznać, czy wybrany kurs jest dobry czy wręcz przeciwnie? Wymaga to zwrócenia uwagi na opis kursu, który powinien wyjaśniać, na czym będzie polegać nauka języka, jakim jest Python. Podstawy, wbrew pozorom, nie skupiają się wyłącznie na teorii. W przypadku programowania niezwykle ważne jest to, żeby od samego początku skupiać się na praktyce. Tworzenie własnych kodów to pozwoli zrozumieć specyfikę tego języka.

To oczywiście nie wszystko. Kryteriów, które powinien spełnić dobry kurs Pythona, jest znacznie więcej. Musi być on tworzony we współpracy z pracodawcami, w taki sposób, aby kursant był w stanie spełnić wymagania rynku. Szkoły IT dzięki temu gwarantują realną pomoc w znalezieniu pracy po zaliczeniu kursu. Nie polega on więc tylko na „wkuwaniu” konkretnych informacji, które mogą okazać się pomocne, a może nie.

Podstawy Pythona związane są między innymi z Django, czyli największym frameworkiem funkcjonującym w tym języki, a także bazą danych PostgreSQL. Jako kursant, zdobędziesz również umiejętności pozwalające Ci tworzyć aplikacje typu REST i testować gotowe kody z użyciem tak zwanych testów jednostkowych. Wszystko to są przydatne umiejętności, dzięki którym rozpoczniesz swoją karierę programisty. Zanim więc zapłacisz za jakiś kurs, sprawdź dokładnie, czy jest on tego wart.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here