Czym dokładnie są kredyty konsolidacyjne?

0
3913

Można zaobserwować, że konsolidacja różnego rodzaju kredytów czy pożyczek jest reklamowana jako bardzo wygodna forma zapłaty praktycznie wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych w jedno. W ten prosty sposób konsument ma możliwość spłacania tylko jednego kredytu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w zdecydowanej większości przypadków kredyty konsolidacyjne będą świetnym i opłacalnym rozwiązaniem. Doradca kredytowy powinien jednak pomóc osobie zainteresowanej przekalkulować wszystko przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Kto może skorzystać z kredytów konsolidacyjnych?

Kredyty konsolidacyjne w najprostszym możliwym ujęciu umożliwiają na połączenie różnych zobowiązań w jedno. Należy do nich zaliczyć kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe.

Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że banki nie zawsze będą zainteresowane konsolidacją. Dotyczy to przede wszystkim osób, które miały lub mają bardzo duże problemy ze spłacaniem swoich rat. Dla banków jest to oczywiście jednoznaczny sygnał, że dana osoba nie jest godna zaufania.

Czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny?

W zdecydowanej większości przypadków kredyty tego rodzaju będą udzielane przede wszystkim na spłatę innych zobowiązań. Oznacza to tym samym, że dana osoba nie otrzyma pieniędzy od ręki. Bank będzie jednak regulował systematycznie zobowiązania za daną osobę. Można wtedy bowiem spłacać tylko jedną ratę, a nie kilka.

Godny uwagi jest również fakt, że kredyty konsolidacyjne będą umożliwiały na uzyskanie mniejszego, ale wspólnego oprocentowania. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że kredyty konsolidacyjne przeważnie są średnim oprocentowaniem obecnych zobowiązań danej osoby.

Warto również zaznaczyć, że duży wpływ na oprocentowanie będzie miał także wybrany przez daną osobę okres spłaty. Klient będzie mógł cieszyć się niższymi ratami, które oczywiście będą zdecydowanie prostsze w spłacie tylko wtedy, gdy podejmie decyzję o wydłużenie okresu kredytowania. Oznacza to tym samym, że kilka pożyczek na dwa lata może być przez bank zamienione na jedną pożyczkę na 6 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here