szkolenia cloud computing

Chmura obliczeniowa polega na dostarczaniu za pośrednictwem sieci zasobów w postaci baz danych, serwerów i oprogramowania. Jest prężnie rozwijającą się gałęzią IT, przez co rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jednak żeby rozpocząć pracę z chmurą niezbędne jest posiadanie wiedzy i umiejętności, które umożliwią nam realizowanie powierzonych zadań.

Rozwój usług chmurowych jest coraz bardziej zauważalny. Wynika to z rozwoju technologii informatycznych, które sprzyjają powstawaniu nowych rozwiązań. Wspomniany rozwój technologiczny również generuje popyt na specjalistów, którzy będą umieć skutecznie zarządzać rozwiązaniami, które wdrożone są w coraz większej ilości przedsiębiorstw.

Dzisiaj pomimo łatwości w wyszukiwaniu informacji nie jest proste znalezienie odpowiednich źródeł wiedzy, dzięki którym będziemy mogli zdobyć specjalistyczną wiedzę. W sieci krąży dużo nieaktualnych opracowań oraz w wielu przypadkach niewystarczających. Dotyczy to również literatury, która musi być aktualna. Dlatego w tej sytuacji skutecznym rozwiązaniem mogą się okazać szkolenia cloud computing, które prowadzone są w wirtualnej klasie. Główną zaletą takich szkoleń jest ich ogromna wartość merytoryczna i wiedza dopasowana do obecnych standardów. Dzięki temu osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z chmurą obliczeniową mogą bez problemu opanować podstawy i pogłębiać swoją wiedzę wraz z kolejnymi wykładami.

Czego dotyczą szkolenia AWS i cloud computing?

Szkolenia cloud computing opierają się na zdobyciu wiedzy z najpopularniejszych rozwiązań chmurowych takich jak m.in. Azure, AWS i Google. Tematyka szkoleń poświęcona jest zarządzaniu chmurą obliczeniową, której zadaniem jest gromadzenie i przetwarzanie danych. Przykładem tutaj mogą być szkolenia AWS, które stanowią fundament w budowaniu kariery zawodowej. Zakres szkoleń na początku opiera się na zaznajomieniu się z najistotniejszymi aspektami Amazon Web Services, następnie nauka będzie dotyczyć projektowania usług chmurowych i zarządzania bezpieczeństwem. W ramach szkolenia kursanci będą rozwiązywać problemy z usługami chmurowymi oraz przeprowadzać odtwarzanie awaryjne. Po odbyciu szkolenia uczestnicy przystępują do egzaminu certyfikacyjnego. Zdanie go pozwala uzyskać certyfikat potwierdzający nasze umiejętności, które są obecnie poszukiwane na rynku pracy, co dla wielu osób stanowi początek kariery w IT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here