W jaki sposób wybrać dewelopera

Kiedy szukamy mieszkania, do wyboru mamy mnóstwo firm, które się tym zajmują. Abyśmy byli pewni co do inwestycji naszych pieniędzy, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybranie odpowiedniego dewelopera. W jaki sposób tego dokonać? Odpowiedzi na to pytanie znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zwróć uwagę na poprzednie inwestycje

Z pewnością jedną z ważniejszych kwestii podczas wyboru dewelopera są poprzednie realizacje danego inwestora. Przykładowo „Super Krak” może pochwalić się nie tylko sporą liczbą oddanych mieszkań, ale i nagrodą za niestandardową architekturę, która pojawiła się przy Apartamentach Kaskada – najbardziej rozpoznawalna realizacja tego dewelopera w Krakowie. W swoim portfolio ten deweloper posiada również realizację Parku Wodnego w Krakowie. Więcej informacji na temat wiodącego dewelopera w Krakowie znaleźć można na stronie https://www.superkrak.com.pl.

Poszukaj opinii w sieci

Kolejną cenną wskazówką dla osób wybierających dewelopera są opinie innych osób, które skorzystały z danej usługi. Najlepszym źródłem informacji będą oczywiście najbliżsi znajomi, jednakże nie zawsze mamy możliwość usłyszeć od nich konstruktywną ocenę. Wówczas możliwe jest skorzystanie z zasobów internetowych. Znaleźć tam można opinie na temat poszczególnych firm. Jednak pamiętajmy o tym, że część historii może być koloryzowanych.

Istotność stażu dewelopera

Nie trzeba być specjalistą, aby stwierdzić, że im dłużej na rynku działa dana firma, tym lepiej dla nas. Jeśli deweloper ma długi staż, świadczy to o jego rentowności, tym samym mamy pewność, że inwestowane pieniądze są w pełni bezpieczne. Wieloletnie doświadczenie to gwarancja sprawdzonych wykonawców.

Nagrody i certyfikaty

Ostatnim czynnikiem, na podstawie którego możemy podjąć decyzję co do wyboru danego dewelopera, mogą być nagrody i certyfikaty. Zdecydowanie pożądany jest Certyfikat Dewelopera. Otrzymują go firmy, które mają już stabilną i ugruntowaną pozycję, dzięki czemu mamy pewność, że firma jest rzetelna i bardzo wiarygodna. Rzetelność mogą również poświadczyć lokalne organizacje skupiające deweloperów, jak chociażby Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here