To transportu cieczy używa bardzo szerokiego asortymentu pojemników. Poza bardzo dużymi kontenerami i cysternami, w użytku są też tzw. kontenery IBC. To pojemniki o wielkości, która pozwala na przewożenie z reguły kilkuset litrów wody lub innych płynów. Takie ilości są zazwyczaj używane do celów przemysłowych, choć zdarza się, że używają ich też osoby indywidualne.

Pojemniki IBC stanowią praktyczny sposób transportu. Jest on też opłacalny ekonomicznie dla takich ilości płynów. Jest to też typ pojemnika, który jest bardzo bezpieczny, zarówno dla zawartości, jak i człowieka, czy środowiska. Na polskim rynku dostępny jest szeroki asortyment takich pojemników, a nowością są pojemniki na ciecz typu IBC wykonane z tworzywa sztucznego. Z co najmniej kilku powodów są one lepsze od innych, szczególnie metalowych krat, choć może się wydawać, że to metal jest lepszym materiałem na taki pojemnik.

Praktyczny kontener IBC z tworzywa sztucznego

Tworzywa sztuczne są uniwersalnym materiałem do wielu celów. Zaletą tworzyw jest ich niewielka masa, plastyczność, odporność na uszkodzenia, a także łatwość w utrzymaniu w czystości. I podobnie jest w przypadku pojemników IBC wykonanych z tworzyw sztucznych. Mała waga powoduje, że nie zwiększają one znacznie masy przewożonego towaru. Co więcej, są na rynku takie kontenery IBC, które są składane, a więc zajmują mniej miejsca, gdy są puste. W przypadku transportu cieczy, ważna jest czystość, a takie pojemniki łatwo jest myć i doprowadzić do czystości. Niezwykle ważne jest bezpieczeństwo transportu. Uszkodzenie pojemnika może bowiem poskutkować wylaniem cieczy, a to oznacza z reguły duże straty finansowe. Nierzadko może też spowodować zagrożenie dla mienia, środowiska naturalnego, a nawet dla zdrowia i życia człowieka.

Nowoczesny pojemnik IBC do przewozu cieczy

Wymagania co do logistyki powodują, że zarówno producenci, jak i firmy transportowe, muszą oferować usługi najwyższej jakości. Pojemniki na ciecz z tworzywa sztucznego są właśnie taką odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe. Są one bezpieczne i użyteczne. Można je przewozić różnymi transportu, drogowym, kolejowym i morskim. Aby zapobiec pomyłce, kontener IBC z tworzywa sztucznego posiada miejsca na naklejenie etykiet informacyjnych o zawartości czy miejscu dostarczenia towaru. Ze względów bezpieczeństwa pojemnik IBC może być plombowany, a także zamykany, aby osoby nieupoważnione nie uzyskały dostępu do zawartości. Na rynku można dostać pojemniki IBC na ciecz różnej wielkości, aby można było dobrać ich gabaryty do konkretnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here