Gdy pojawiają się większe wydatki, a nie mamy oszczędności, na myśl przychodzi pożyczka ratalna. Zakup samochodu, remont mieszkania, pokrycie kosztów leczenia – takie wydatki często wymagają większych środków, niż nasz domowy budżet pozwala zaoszczędzić.

Gdzie po pożyczkę ratalną?

Do wyboru mamy pożyczkę w banku lub instytucji pożyczkowej. Każdy bank ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Aby nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie, konieczne jest stałe źródło dochodów, umowa o pracę, często zaświadczenia od pracodawcy. Może okazać się, że wniosek zostanie odrzucony z powodu niskiej zdolności kredytowej. Nie oznacza to jednak, że nigdzie nie uzyskamy pożyczki. Parabanki są bardziej elastyczne w udzielaniu zobowiązań. Stawiają znacznie niższe wymagania od banków, a często ich oferty są równie korzystne. Na dodatek można załatwić wszystko przez Internet. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pożyczkach online.

Pożyczka ratalna z instytucji pozabankowej

Największą zaletą takiej pożyczki jest szybkość, z jaką wniosek zostaje rozpatrzony. W ratkomat.pl decyzję otrzymuje się w ciągu kwadransa, przy minimum formalności. Zobowiązanie może zostać rozłożone na 24 raty. Wiele firm ma w swojej ofercie pożyczki ratalne. Aby otrzymać środki, nie potrzeba zgody współmałżonka ani zaświadczeń z zakładu pracy. Wystarczy oświadczenie o dochodach. Warto jednak wiedzieć, że wszystkie podane dane mogą zostać zweryfikowane. Pierwszą pożyczkę często można otrzymać bez dodatkowych kosztów, jednak dopiero kolejna może być zaciągnięta w większej wysokości.

O czym należy pamiętać?

Pożyczki pozabankowe niespłacane w terminie generują dodatkowe, wysokie koszty. Dlatego decydując się na pożyczkę ratalną, należy przestrzegać terminu spłaty. Zanim złożymy wniosek, przyjrzyjmy się całkowitym kosztom do spłaty. Porównajmy różne oferty i przeczytajmy opinie. Dobrze rozłożone raty to możliwość punktualnego spłacania. Lepiej rozłożyć pożyczkę na większą ilość rat, tak, by domowy budżet nie odczuł ich obciążenia. Dzięki temu spłacimy ją w terminie, nie ponosząc kosztów upomnień i karnych odsetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here