Profesjonalny sprzęt gastronomiczny z GastroProdukt

Każde zjedzone ciastko czy wypita kawa to dla kawiarni kolejny powód do włączenia specjalnej zmywarki gastronomicznej. To duże, profesjonalne urządzenie, mający znacznie więcej funkcji, niż typowa zmywarka, jaką wielu Kowalskich i Nowaków ma w swoich domach.

Na czym polega działanie takiego sprzętu? Co jeszcze jest wykorzystywane w tej branży? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Profesjonalny sprzęt gastronomiczny – co wykorzystuje się w kawiarni?

Zmywarka gastronomiczna to w przypadku kawiarni absolutna podstawa. Mówimy o urządzeniu, które równie łatwo jest obsługiwać jak sprzęt, jaki stoi w wielu gospodarstwach domowych. Profesjonalne urządzenia są jednak znacznie większe (w końcu muszą one zmyć naczynia po dużej liczbie ludzi i to cyklicznie), a także mają dodatkowe funkcje. Przykładowo, można wybrać zmywarkę, przeznaczoną typowo do czyszczenia blach piekarniczych, szkła, garnków itd. W przypadku miejsc, w których regularnie przewijają się obce osoby, konieczna jest możliwość wyparzania w nich poszczególnych naczyń. To istotne, bo wysoka temperatura skutecznie neutralizuje bakterie. W takim miejscu, jak kawiarnia, bezpieczeństwo sanitarne to podstawa!

Oprócz tego, na wyposażeniu kawiarni jest oczywiście także szereg różnych innych sprzętów. To przede wszystkim profesjonalne ekspresy i młynki do kawy, sokowirówki, piece piekarnicze, gofrownice, szafy chłodnicze, witryny cukiernicze, konserwatory do lodów wraz z kuwetami na takie desery oraz wiele, wiele innych.

Przeczytaj także: https://www.fincomfort.pl/w-co-sie-zaopatrzyc-do-gastronomii/

Profesjonalny sprzęt gastronomiczny z GastroProdukt – poznaj przykłady

Do profesjonalnych urządzeń, wykorzystywanych w branży gastronomicznej, możemy rzecz jasna dopisać również mnóstwo innych sprzętów. Przykładowo, jeśli ktoś prowadzi typowy bar, to bez wątpienia zaopatrzy się dodatkowo w przeznaczone do takich punktów specjalne szafy chłodnicze. Do piekarni przyda się wałkownica do ciasta, ale już do kebab baru – opiekacz oraz nóż do krojenia mięsa. Z kolei pizzeria wymaga zakupu specjalnego pieca oraz przeznaczonych do takich wypieków blach. Krótko mówiąc, na branżę gastronomiczną składa się szereg różnych sprzętów. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać, po inspirację możesz się odezwać do GastroProdukt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here