Żyrandole kryształowe

Pewne trendy w aranżacji wnętrz są ponadczasowe i nic nie wskazuje na to, aby ich popularność miała kiedyś minąć. Jednym z najlepszych przykładów są żyrandole kryształowe, cieszące się stale niesłabnącym uznaniem. Eleganckie, nonszalanckie i luksusowe, tak w skrócie można je opisać. Tym, co świadczy o ich silne, jest ponadto fakt, że wbrew pozorom pasują one do wielu stylów, w których może być urządzone pomieszczenie. W jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?

Modne żyrandole kryształowe w pokoju glamour

Dla wielu osób pierwszym skojarzeniem związanym z żyrandolami kryształowymi są wnętrza utrzymane w stylu glamour. Czym się on wyróżnia? Przede wszystkim bogactwem dodatków, wrażeniem ogólnego luksusu, błyskiem i fantazyjnymi dodatkami. Całość utrzymana jest jednak w eleganckim i szykownym stylu, a mnogość błyskotek w żaden sposób nie przekracza granic dobrego smaku, dzięki czemu wnętrze zachowuje ekskluzywny charakter. Żyrandole kryształowe są wręcz stworzone do tego rodzaju pomieszczeń, perfekcyjnie wpisując się w założenie aranżacji, i stanowiąc właściwie najlepsze wykończenie.

Żyrandole kryształowe w klasycznych wnętrzach

Choć żyrandol kryształowy jest oczywistym wyborem w przypadku wnętrz glamour, paradoksalnie drugim stylem, który nasuwa się na myśl o tego rodzaju lampie, są pomieszczenia klasyczne. Są idealnym dopełnieniem przestronnych salonów, utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Same w sobie ze względu na wyjątkową dekoracyjność stanowią często główną ozdobę i najbardziej charakterystyczny element wystroju. Dopasowane stylistycznie dodatki w postaci lustra, oparcia krzeseł czy ramek na zdjęcia dopełniają z kolei idealnie całości.

Eleganckie żyrandole kryształowe w stylu francuskim

Kolejnym stylem w aranżacji wnętrz, w przypadku którego żyrandole kryształowe są najlepszym możliwym rozwiązaniem, jest styl francuski, zwany niekiedy paryskim. Jak sama nazwa wskazuje, oparty jest on na estetyce typowej dla wnętrz uroczych mieszkań w stolicy Francji, w której dominują pastelowe kolory, bogato zdobione elementy wykończeniowe, jasne wnętrza i duża ilość dodatków. W pomieszczeniach tego typu żyrandol kryształowy jest nieodzownym elementem aranżacji, podkreślając elegancki i ekskluzywny charakter wnętrza.

Nowoczesny żyrandol kryształowy w modernistycznej odsłonie

Choć w pierwszym momencie żyrandole kryształowe brzmią jak zaprzeczenie dopasowanego wykończenia pomieszczenia w stylu nowoczesnym, nic bardziej mylnego. O ile rzeczywiście trudno byłoby umiejętnie zestawić je z wnętrzem loftowo-industrialnym lub skandynawskim, o tyle przy odrobinie dobrych chęci można stworzyć niezwykle udaną kompozycję, w której żyrandol kryształowy idealnie dopełni modernistyczne wnętrze. Należy wówczas pamiętać o tym, że lampa stanowić będzie główny element dekoracyjny, pozostałe ozdoby powinny z kolei być dobrze dopasowane do niego stylem i raczej w umiarkowanej ilości. Dobrym pomysłem jest na przykład czarny żyrandol i dodatki, w zestawieniu z białymi ścianami i wyposażeniem.

Żyrandole kryształowe do pomieszczeń w duchu vintage

Elegancki żyrandole kryształowe mogą okazać się także idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach utrzymanych w stylu vintage, będący mieszaniną różnych przedmiotów minionych epok. Ma on niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju urok, ale mimo różnorodności i ilości elementów potrafi tworzyć spójną całość o artystycznym charakterze. W pomieszczeniach tego typu oryginalny żyrandol kryształowy potrafi perfekcyjnie wpisać się w osobliwy nastrój miejsca, podkreślając jego estetykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here