multitasking

Multitasking powoduje zwiększenie zmęczenie, a także zestresowananie. Efekty naszej pracy wbrew pozorom są gorsze. Sprawdź sam z jakiego powodu robienie wielu czynności naraz może zrujnować twoją karierę. Nie każdy multitasking jest jednak zły. Robienie wielu czynności w tym samym czasie wymaga od nas wysiłku, skupienia, ale również myślenia. Taka wielozadaniowość potrafi zabrać nam sporą ilość czasu a także energii, którą moglibyśmy spożytkować na lepsze efekty pracy. Dodatkowo multitasking rujnuje naszą produktywność, a większym stopniu może nawet zniszczyć nasze szanse na karierę czy też za robienie większych pieniędzy. Sprawdź dlaczego multitasking jest cichym zabójcą twojej kariery. Oto trzy główne powody.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/multitasking/

1. Multitasking to więcej błędów, więcej stresu oraz więcej czasu

Za wykonywanie wielu czynności na raz musimy zapłacić nie tylko czasem ale również naszą energię. W gorszym scenariuszu będzie to także nasze zdrowie oraz pieniądze. Tak naprawdę multitasking nie polega na wykonywaniu kilku czynności jednocześnie, a jest ciągłym przeskakiwaniem pomiędzy zadaniami.

Takie dryblowanie pomiędzy czynnościami do wykonania kosztuje nasz mózg bardzo dużo cennej energii i kropka Praca wykonana w taki sposób jest niezwykle wyczerpujące. Pełna koncentracja na jednej czynności jest mniej męcząca niż ciągłe ciągłe przeskakiwanie z jednego zadania na drugie i tak w kółko.

2. Nikt nie posiada talentu do multitaskingu

Bardzo często zdarza się tak że, że osoby które wykonują wiele zadań na raz są jednocześnie w tym słaby. Dla takiego przekonania wykonano eksperyment w 2009 roku. Uczestnicy eksperymentu z Uniwersytetu Stanforda mieli bardzo szybkim tempie zadeklarować, czy widzą spółgłoskę samogłoskę lub liczbę parzystą czy nieparzystą.

Osoby, które wyznawał multitasking wypadły o wiele gorzej niż uczestnicy badania, którzy stronili od wielozadaniowości. Nasuwa to pewne wnioski.

3. Multitasking sprawie, że będziemy mniej inteligentni

Na liście, rzeczy składający się z błędów popełnianych przy wielozadaniowości znajdziemy:

• Większą liczbę błędów

• Pochłonięcie większej ilości czasu 

• Wywołanie większego stresu 

• Zwiększenie produkcji hormonów stresu oraz hormonu adrenaliny 

• Zmniejszenie kreatywności oraz zdolności do pogłębionej pracy 

• Utrudnienie eliminacji mało istotnych szczegółów

Być może jednak do zrezygnowania z multitaskingu skłoni nas coś innego. Udowodnione jest że nasza skuteczność w rozwiązywaniu trudnych problemów spada podczas wykonywania multitaskingu o równowartość około 10 punktów IQ.

Zobacz też: http://www.goforchange.pl/prokrastynacja-jak-przestac-odkladac-wszystko-na-pozniej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here