Transformacja cyfrowa

Transformacja cyfrowa to proces zmian, spowodowanych technologiami cyfrowymi. Wiele firm stoi obecnie przed bardzo złożonymi procesami restrukturyzacyjnymi, które niosą za sobą wiele korzyści dla rozwoju każdego przedsiębiorstwa.

Konieczne zmiany

Oprócz wykładniczej zmiany wywołanej przez internet rzeczy oraz technologie informacyjno-komunikacyjne, ogromnym wyzwaniem jest rozwój wraz z cyfrową transformacją oraz jej odpowiednie wykorzystanie i analiza dla własnej firmy. Transformacja cyfrowa stanowi problem dla wielu przedsiębiorstw, także firm konsultingowych i badawczych.

Transformacja cyfrowa zapewnia wiele funkcji technicznych, które wpływają na obszary biznesowe, funkcje organizacyjne i procesy biznesowe.

Pozostań konkurencyjny

Aby nie stracić własnej konkurencyjności, ale nadal ją zwiększać i gwarantować klientowi jak najlepsze korzyści mobilne, potrzebne są strategie znacznie wykraczające poza granice procesów biznesowych, rozwojowych i operacyjnych.

Zapewnią one wystarczający stopień elastyczności, szybkości i współpracy różnych działów i przedsiębiorstw. Pozwoli to firmom przetrwać w środowisku, w którym stale zmieniają się wymagania klientów i konkurencja.

Wpływ mediów społecznościowych

Znaczenie mediów społecznościowych stało się w dzisiejszych czasach kluczowe dla sukcesu firmy.

Transformacja cyfrowa tworzy integrację świata wirtualnego ze światem rzeczywistym. Ponadto oferuje procesy automatyzacji, sztuczną inteligencję i technologie kognitywne. Te ostatnie dają firmom bezpośredni i zautomatyzowany wgląd w reakcje, opinie i interakcje z klientami i partnerami biznesowymi.

Architektura międzybranżowa i modele procesów

Programy transformacji cyfrowej oferują rozwiązanie dla różnych obszarów. Obejmują one na przykład dane dotyczące podróży klientów, zarządzanie produktami, cykl życia oprogramowania i centra danych definiowane programowo.

Firmy, które nadal są zainteresowane skutecznym działaniem, powinny wypróbować różne podejścia do adaptacji cyfrowej transformacji. Usługi cyfrowe, technologie kontenerowe i inne architektury transformacji cyfrowej znacznie różnią się pod względem zastosowania i wykorzystania, ale w każdym przypadku powinny być brane pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here