W dzisiejszych czasach produkty finansowe firm pożyczkowych cieszą się rosnącą popularnością. Wiele z nich reklamuje się hasłami typu – szybka pożyczka w 15 minut. Dostępność i różnorodność sposobów uzyskania finansowania jest ogromna i nie ogranicza się jedynie do dużych miast. Obecnie praktycznie każdy pełnoletni obywatel Polski może skorzystać z usług firm pożyczkowych, jednak, czy każdy może sobie na nią pozwolić? Podpowiemy Ci, jak sprawdzić, czy udźwigniemy kolejną ratę miesięcznego zobowiązania i jak nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Na początek uważnie przyjrzyj się swoim przychodom i kosztom. Najwyższa pora zrobić dokładny rachunek sumienia – z jaką kwotą zaczynasz miesiąc, ile przeznaczasz na stałe opłaty, świadczenia, raty i bieżące wydatki? Dopiero, wtedy widzimy, jakie rezerwy zostają nam na koniec miesiąca. Myśląc o pożyczce, warto krytycznie podejść do własnej gospodarności i nie bagatelizować zerowego stanu konta pod koniec miesiąca. W końcu, jeżeli bez dodatkowych zobowiązań, ale z trudem mieścimy się w domowym budżecie, to z pewnością rata kredytu sprawy nam nie ułatwi.

Na rynku znaleźć możemy wiele instytucji finansowych, które oferują szeroki wachlarz produktów finansowych. Aktualne promocje, kolorowe reklamy, atrakcyjne warunki zachęcają do skorzystania z oferty – często również bez zbędnych formalności. Przy czym pamiętajmy, że gdy coś wydaje nam się zbyt dobre, to niestety małe prawdopodobieństwo, by było prawdziwe.

Dlatego zawsze – bezwzględnie – należy dokładnie zapoznać się z podpisywaną umową o pożyczkę przez Internet. Miej na uwadze to, że wszystko zapisane dużymi literami – daje, a natomiast małymi – zabiera. Warto zwrócić szczególną uwagę na wszelkie wykluczenia, odwołania, gwiazdki, czy drobny druk. W każdej umowie powinna być zawarta informacja czy i w jakim terminie przysługuje nam odstąpienie od niej i jakie są tego konsekwencje.

W momencie, gdy zapadnie decyzja żeby wziąć kredyt, warto na początku sprawdzić i porównać oferty w różnych bankach. W pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę na RRSO – czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania oraz, czy dana oferta łączy się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia. Miejmy również na uwadze fakt, że wszelkie koszty związane z pożyczką, zależą od firmy pożyczkowej, z której usług planujemy skorzystać. Aby dokonać wyboru dobrej i rzetelnej firmy pożyczkowej, skorzystaj z rankingu pożyczek na stronie chwilówki online chwilowkiok.pl

Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Pomimo faktu, że sezonowe obniżki cen bywają kuszące, to warto zastanowić się, czy to, na co chcemy przeznaczyć pieniądze jest nam faktycznie niezbędne. Ważne staje się zachowanie zdrowego rozsądku i w pierwszej kolejności stawianie swojego dobra oraz dobra najbliższych nam osób.

Spirala kredytowa – co oznacza?

Niekiedy dochodzi do sytuacji, w której to zaciągając zobowiązanie kredytowe przeszacowaliśmy nasze możliwości, np.: nasza sytuacja finansowa uległa zmianie i nie mamy wystarczających środków na spłatę długu. Gdy dojdzie do takiej sytuacji to bywa, że szukamy rozwiązania w innej pożyczce. W takiej sytuacji, środki pozyskane z jednego zadłużenia mają być przeznaczone na spłatę wcześniejszego zadłużenia. Jest to błędne koło zwane spiralą kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here