Prezent dla pracownika, który przechodzi na emeryturę, powinien stanowić uhonorowanie jego kariery zawodowej. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie zbiórki na kartę podarunkową do SPA. Tego typu prezent pokazuje, że w opinii współpracowników osoba, która odchodzi na emeryturę, zasługuje na odpoczynek. Do takiego podarunku można dodatkowo dokupić kartkę z życzeniami oraz zrobić kolaż ze zdjęciami, przywołującymi pracownicze wspomnienia.

Typ prezentu dla pracownika na zakończenie jego kariery zawodowej uzależniony jest główne od budżetu, a także wzajemnych relacji w firmie. Jeśli są one przyjacielskie można, postawić na podarunek w żartobliwym tonie. Natomiast w przypadku oficjalnych relacji lepiej zakupić jakiś bezpieczny upominek.

Karty podarunkowe

Karty podarunkowe są uniwersalnym pomysłem na prezent, z tego powodu bez obaw można je podarować pracownikowi z okazji zakończenia kariery zawodowej. W dobrym tonie będzie wręczenie mu vouchera na zabiegi SPA, masaż relaksacyjny, dobrą kolację czy romantyczny weekend dla dwojga (pod warunkiem, że osoba obdarowywana ma partnera). Można pomyśleć również o voucherach na zakupy, np. w eleganckim butiku, sklepie bieliźniarskim (dla kobiety), czy w sklepie z gadżetami motoryzacyjnymi (dla mężczyzny). Najlepiej przy tym kierować się upodobaniami i gustem obdarowywanej osoby.

Prezent spersonalizowany

Ciekawą propozycją prezentową dla pracownika, przechodzącego na emeryturę jest prezent spersonalizowany, który będzie przypominał mu najlepsze chwile w pracy zawodowej. Może to być, np. ramka ze śmiesznymi zdjęciami, długopis z grawerem czy koszulka z napisem, związanym z danym stanowiskiem. Wieloletniemu pracownikowi można również podarować zestaw prezentowy z piersiówką, drewniane szachy, a także zestaw książek, które będą wypełniały wolny czas przyszłego emeryta.

Prezent w formie przygody

Emerytura jest kojarzona z drugą młodością, więc dobrym pomysłem na prezent dla pracownika, który kończy swoją karierę zawodową, będzie podarowanie mu vouchera, np. na skok spadochronem, lot szybowcem czy motoparalotnią. Wcześniej jednak warto zorientować się, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Z tego typu prezentu nie będą mogły skorzystać osoby, które zmagają się z nadciśnieniem lub innymi problemami kardiologicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here