rodzaje projektorów dziecięcych

Projektory dla dzieci, są idealnym rozwiązaniem jeżeli zależy nam na szybkim uspokojeniu dziecka, które płacze. Występuje w wersji, jako urządzenie samodzielne lub jako element niani elektronicznej. Projektor nie wytwarza agresywnego światła, za to daje spokojną muzykę, która tuli i kołysze do snu maluchy.

Rodzaje projektorów dla dzieci

Projektor dla dzieci w postaci lampki nocnej, znajduję się zazwyczaj na szafce nocnej dziecka i w razie, gdy pojawia się potrzeba należy włączyć melodyjkę lub projekcję obrazków. W zależności od modelu lampki, można korzystać z jednej funkcji lampki lub kilku na raz. Wersje bardziej zaawansowane reagują nawet na płacz dziecka, wtedy lampa automatycznie włącza się i uspokaja malucha.

Projektor dla dzieci z karuzelą, przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zazwyczaj od 3 miesiąca życia, które wyłącznie leżą w łóżeczku. Takie maluchy dość szybko się nudzą, dlatego warto zawiesić nad ich łóżeczkiem karuzele z zabawkami. Taki dodatek wzbudzi zainteresowanie dziecka oraz rozwinie jego zmysły.

Projektory dla dzieci

Projektor dla dzieci w formie przytulanki, jest to bardzo uniwersalna wersja, ponieważ łączy w sobie przytulankę oraz projektor, który emituje obrazki uspokajające dziecko. Jego zaletą jest niewielki rozmiar, co umożliwia zabieranie go ze sobą wszędzie.

Na co zwrócić uwagę, kupując projektor dla dzieci?

W zależności od naszych oczekiwań, powinniśmy wybierać rodzaj projektora dla dziecka. Jeżeli zależy nam wyłącznie na oświetleniu pokoju, należy przed zakupem sprawdzić czy istnieje możliwość regulowania poziomu światła. Zawsze należy wybierać taki projektor który ma delikatną barwę, wtedy takie światło uspokoi dziecko, a nie je rozdrażni.

Jeżeli chcemy, aby projektor uspokajał dziecko przed snem, należy wybrać model z melodią. Przyjemny, delikatny dźwięk sprzyja szybszemu zaśnięciu. Bardziej zaawansowane modele posiadają szeroki wybór melodii, zazwyczaj jest to szumu lasu, dźwięk zbliżony do suszarki do włosów, dźwięk wód płodowych, czy wody po kołysanki. Przy takim modelu istotna jest regulacja głośności.

Przeczytaj też: http://www.travelneo.pl/pchacze-jak-ulatwic-nauke-chodzenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here