Każdego roku zmieniają się przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. W roku 2018 już wszyscy przedsiębiorcy będą musieli wystawiać dla Urzędu Skarbowego Jednolity Plik Kontrolny. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za nowym programem do fakturowania, który będzie umożliwiał wystawianie tego rodzaju dokumentu i wysyłanie go do właściwego urzędu.

Czym jest Kednolity Plik Kontrolny?

Fakturowanie 2018 będzie dla wielu osób zrewolucjonizowane. A to dlatego, że już po nowym roku praktycznie wszyscy przedsiębiorcy będą musieli przygotowywać Jednolity Plik Kontrolny. Od stycznia 2018 roku obowiązek ten będzie dotyczył też mikroprzedsięborców. Jednolity Plik Kontrolny jest ustandaryzowanym dokumentem – zestawieniem, które elektronicznie przekazuje się do Urzędu Skarbowego. Ma to na celu ułatwienie kontroli podatkowej i znaczne usprawnienie spraw na linii podatnik – urząd. W celu przygotowania takiego pliku warto wyposażyć się w oprogramowanie, w którym będzie opcja związana z tworzeniem takiego dokumentu. Można ją znaleźć pod nazwą e-kontrola podatkowa w aplikacji do fakturowania.

Program do fakturowania na rok 2018 – o czym pamiętać przy wyborze?

Program faktura powinien być przede wszystkim intuicyjny w obsłudze. Nawet przy zaawansowanych funkcjach nie może sprawiać problemów w obsłudze osobie, która stawia swoje pierwsze kroki w samodzielnej księgowości. Kolejną ważną funkcją oczywiście obok prawidłowego i sprawnego tworzenia i wysyłania dokumentów do klientów i urzędów, są automatyczne aktualizacje programu. Aktualizacje dotyczą zarówno samego oprogramowania, jak i baz danych dotyczących przepisów prawnych związanych z wystawianiem dokumentów księgowych. Jest to bardzo ważne dla wszystkich przedsiębiorców, gdyż nawet niewielkie uchybienie w ważności dokumentu może skutkować zwiększoną kontrolą ze strony Urzędu Skarbowego.

Kolejną kwestią jest to, aby program pozwalał na tworzenie baz danych dokumentów kontrahentów, co znacznie ułatwi wysyłanie faktur mailem dla tych samych osób. Istotne jest też to, aby była możliwość archiwizowania i tworzenia kopii zapasowych, które pozwolą na łatwe odzyskanie wszelkich danych w razie awarii sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here