Firmy pożyczkowe konkurują z bankami, oferując jednocześnie swoim klientom coraz to większe możliwości w ramach prostego i szybkiego pożyczania pieniędzy. Mamy więc pożyczki dla bezrobotnych, czyli dokładnie osób, które nie mogą przedstawić zaświadczenia o otrzymywanych dochodach.

Sprawdźmy, czym dokładnie są te produkty pozabankowe oraz na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na pożyczenie pieniędzy poza bankiem.

Pożyczki dla bezrobotnych – czy korzystać?

Będąc osobą bezrobotną, nie uzyskujemy dochodów, a co za tym idzie, banki nie udzielają nam pożyczek. Jedyną możliwością jest wzięcie pożyczki dla bezrobotnych. Takie oferowane są przez firmy pożyczkowe, które nie wymagają zaświadczeń o dochodach, a jedynie naszych danych z dowodu – zobacz jak to działa. W tym wypadku należy pamiętać jednak o tym, że pożyczka dla osób bezrobotnych jest zdecydowanie droższą pożyczką. Zapłacimy za nią dużo, ale skorzystamy z dodatkowego zastrzyku potrzebnej gotówki. Na pytanie czy warto korzystać z tego typu produktów pozabankowych, należy odpowiedzieć sobie samodzielnie. Sytuacje finansowe każdego z potencjalnych pożyczkobiorców kształtują się inaczej. Najważniejsze to pewność, że w wyznaczonym terminie nasz budżet będzie w stanie udźwignąć spłatę zobowiązania.

Pożyczki dla zadłużonych – co warto wiedzieć?

Osoby zadłużone często z trudną historią kredytową nie mają szans na pożyczkę w banku. Mogą skorzystać podobnie jak bezrobotni z ofert firm pożyczkowych. Jeśli figurujemy w bazie dłużników, szukamy więc propozycji pożyczek udzielanych przez internet bez BIK i KRD. Takie z całą pewnością będą nas kosztowały drożej niż bankowe pożyczki, niemniej jednak prawdopodobnie podreperują sytuację finansową. Przy okazji tego tematu, najważniejsze to zwrócić uwagę na fakt rozsądnego pożyczenia. Nigdy nie pożyczamy na spłatę innych zobowiązań. Korzystnym rozwiązaniem jest konsolidacja pożyczek pozabankowych oraz pożyczka o niższym oprocentowaniu niż ta, którą posiadamy obecnie i mamy trudności w jej spłacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here