Potrzebne materiały do instalacji przyłączy domowych do sieci wodociągowej

Przyłącza domowe wykonywane są z różnych materiałów, dlatego warto wiedzieć w jakie narzędzia i akcesoria trzeba wyposażyć się, przystępując do montażu mającego na celu włączenie ich do sieci wodociągowej. Istotne są tu też sposoby instalacji, z których można skorzystać. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy, należy przygotować niezbędną armaturę do przyłączy. W co zatem musimy się wyposażyć i jak obliczyć potrzebną ilość materiałów?

Najważniejsza jest średnica

W pierwszej kolejności powinniśmy dokonać wyboru rur zastosowanych w naszym przyłączu. Dużą popularnością obecnie cieszą się rury polietylenowe PE100 SDR17 PN10 albo też SDR11 PN16. Łączy się je za pomocą złączek wciskanych, skręcanych, zgrzewania elektrooporowego bądź doczołowego. Niezwykle ważny jest także odpowiedni dobór średnicy armatury do przyłączy, w tym opasek z nawiertką, zasuw i rurociągu ciśnieniowego. Żeby tego dokonać bierzemy pod uwagę przepływ obliczeniowy wody zgodnie z normą z wymagań projektowych. Ogólnie przyjmuje się, że w domku jednorodzinnym wartość przepływu powinna wynosić 0,7 m/s. Wychodzi więc, że średnica wspomnianych materiałów to (zgodnie z fachowym oznaczeniem) PE32 lub PE40.

Niezbędne materiały do przyłączy domowych

Znając już rodzaje rur i średnicę armatury, należy zwrócić uwagę na wszystkie elementy, z których będzie wykonywane przyłącze. Do realizacji tego zadania będą potrzebne nawiertki wodociągowe, zasuwy, kształtki przyłączeniowe, wodomierze, zawory odcinające oraz zawory zwrotne antyskażeniowe. Świetnym rozwiązaniem jest wybór zasuwy z opaską http://anwod.com.pl/oferta/nawiertki-przylaczeniowe/zasuwa-z-opaska-na-rury-pcv-pe. Jest ona przeznaczona zarówno do rur PCV, jak i rur PE. Istnieje również możliwość jej montażu pod ciśnieniem z wykorzystaniem przyrządu do nawiercania. Dostępna w ofercie sklepu internetowego Anwod, gdzie znajdziemy szczegółowo opisaną specyfikacją produktu wraz z tabelą rozmiarów. Dzięki temu wybór armatury będzie prostszy, a włączenie przyłącza domowego sprawniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here