Jeżeli zgromadziłeś już pewną ilość oszczędności, z pewnością zastanawiasz się: w co zainwestować pieniądze? Warto poznać wszystkie możliwości, ponieważ bardzo często wysoki zysk będzie wiązał się z większym ryzykiem.

Najbezpieczniejszą formą inwestycji są lokaty bankowe. Zysk jest tutaj gwarantowany, ale nie należy się spodziewać fortuny. W większości wypadków będzie on wynosił maksymalnie 2,5 – 3% w skali roku. Nie trudno wyliczyć, że – przykładowo – na odłożonych 10 000zł można zarobić w najlepszym wypadku około 300zł rocznie (przed opodatkowaniem).

Bardzo duże dochody mogą przynieść inwestycje na rynkach walutowych. Aby nie stracić pieniędzy, trzeba jednak posiadać dość szeroką wiedzę. Nie jest to jednak niemożliwe – jeżeli zainteresuje Cię na przykład globalny rynek walutowy Forex, w samej sieci możesz znaleźć wiele artykułów, które pomogą Ci poznać podstawy skutecznego zarabiania, zasady działania domów maklerskich i kwoty, jakimi należy dysponować.

Jeżeli masz większe oszczędności, możesz przemyśleć również inwestycję w nieruchomości. Niektóre osoby wydają pieniądze na zakup i remont mieszkań i ich późniejszą sprzedaż. Innym sposobem jest też wynajmowanie nieruchomości, co gwarantuje w miarę stabilny dochód z czynszu. Na tego rodzaju inwestycje należy jednak przeznaczyć znacznie większe kwoty.

Jeżeli nadal zastanawiasz się w co zainwestować pieniądze, odpowiedz sobie na pytanie – jak bardzo istotne jest dla Ciebie ryzyko? Niektórzy decydują się na pewny, ale niewielki zysk, ponieważ boją się utraty pieniędzy. Ciekawym pomysłem i kompromisem jest odłożenie części pieniędzy na bezpiecznych lokatach i zainwestowanie pozostałych w bardziej ryzykowne i dochodowe operacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here