Podatki marynarskie – jak je obliczyć?

0
1740

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z fachowej i profesjonalnej pomocy prawnej. Chcemy zapobiegać niewiedzy, łamaniu praw oraz dokonywanym nieprawidłowościom np. w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Dlatego też z pomocą przychodzą kancelarie, które potrafią szybko i konkretnie wytłumaczyć klientom jak rozwiązać różnorodne sprawy, jak odeprzeć ataki z różnych stron oraz jak się bronić. Na co możemy liczyć udając się do takiej kancelarii prawnej?

1. Kancelarie prawne i ich usługi

W skład kancelarii radcowskiej wchodzi wiele wykształconych i doświadczonych osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa. Do głównych obszarów i należą sprawy: z zakresu prawa cywilnego czyli sprawy o zadośćuczynienie, odszkodowanie, ustalenie odpowiedzialności na przyszłość), za naruszenie dóbr osobistych, dziedziczenie (czyli stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, spis inwentarza), egzekucja a także wszelkie sprawy dotyczące problematyki rodzinnej (jak np. rozwód, separacja, pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej, kontakty, alimenty). Radca Prawny Natalia Zielmachowicz specjalizuje się również w podatkach dla marynarzy, które są bardzo trudne do obliczenia.

2. Gdzie marynarz powinien płacić podatek?

Zgodnie z art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku marynarzy, którzy mieszkają w Polsce a pracują dla firmy (bandery), która ma siedzibę za granicą, wówczas stosuje się metodę odliczenia proporcjonalnego. Oznacza to, że część takiego podatku zostaje w Polsce, część należy zapłacić do kraju, z którego jest bandera jego statku. Budzić wątpliwości może również rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy.

3. Konsultacja

Konsultacja u radcy prawnego (radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/) to zwykłe spotkanie, na którym klient ma możliwość przedstawienia swojego problemu. Porada rady prawnego, której udzieli wówczas kancelaria będzie polegała na ocenie prawnej danej sprawy w oparciu o obowiązujące przepisy. Takie spotkanie ma na celu przedstawić klientowi rozwiązania, by ten podjął samodzielne działania.

4. Koszt porady prawnej

Każda kancelaria radcy prawnego posiada własny cennik porad prawnych. Rozliczenie podatków marynarzy to dość czasochłonne zajęcie, dlatego też koszt takiej usługi będzie wyższy. Warto jednak już na pierwsze spotkanie zabrać wszystkie niezbędne dokumenty, by kancelaria radcowska mogla jak najszybciej obliczyć kwoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here