Pięć kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze kuriera

Chcesz wysłać paczkę, ale nie wiesz, która firma kurierska będzie dla ciebie najlepsza? Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat rynek usług związanych z dostarczaniem przesyłek uległ znacznemu powiększeniu i obecnie można wybierać spośród dziesiątek opcji o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Sprawdź, czym kierować się podczas poszukiwań idealnego kuriera.

Punkty nadania i odbioru

Jedną z najważniejszych kwestii jest bez dwóch zdań możliwość nadania paczki w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy. Ponadto pod uwagę warto wziąć to, czy odbiorca ma w swojej okolicy punkt odbioru. Oczywiście kurier może dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres, jednak wiele osób nie może skorzystać z tej możliwości ze względu np. na obowiązki zawodowe lub urlop. Obecnie najpopularniejsze firmy mają punkty nadania i odbioru nawet w mniejszych miejscowościach, a ich adresy można szybko sprawdzić w Internecie.

Śledzenie przesyłki

Wybierając firmę kurierską, warto upewnić się, czy istnieje możliwość śledzenia przesyłki. Jest to bardzo praktyczna usługa, która pozwala w dowolnej chwili sprawdzić aktualny etap procesu dostarczania paczki i przewidzieć wizytę kuriera. W przypadku zdecydowania się na Pocztex wystarczy w specjalnej wyszukiwarce wpisać numer przesyłki, żeby zlokalizować jej położenie. Ponadto wiele firm kurierskich wysyła SMS w dniu nadania i odbioru paczki.

Cennik

Dla zdecydowanej większości klientów cena usług kurierskich jest jednym z kluczowych czynników, które mają wpływ na decyzję o wyborze konkretnej firmy. Samodzielne porównywanie ofert może być jednak niemałym wyzwaniem ze względu na różnice związane z przedziałami wagowymi i wymiarowymi paczek. W tym przypadku z pomocą może przyjść porównywarka epaka.pl, która po wpisaniu danych dotyczących przesyłki wyświetla koszt usługi w popularnych firmach kurierskich.

Dodatkowe usługi

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto również porównać ofertę i cennik dodatkowych usług. Warto pamiętać, że np. dostawa w soboty lub w godzinach wieczornych może być dostępna tylko u niektórych kurierów. Ponadto koszt np. doręczenia dokumentów zwrotnych może sprawić, że firma z niższą ceną za podstawową usługę okaże się droższą opcją niż kurier liczący sobie więcej za samo dostarczenie przesyłki, ale oferujący tańsze dostarczenie dokumentów z powrotem na adres nadawcy. Również w tym przypadku warto skorzystać z porównywarek, które ułatwią wyszukanie firmy spełniającej określone kryteria.

Opinie klientów

Na wybór kuriera nie powinna mieć wpływu wyłącznie cena. W branży nie brakuje firm oferujących bardzo atrakcyjne oferty, jednak jakość ich usług często pozostawia wiele do życzenia. Na stronie firmy epaka.pl można znaleźć jedynie renomowane firmy kurierskie, które mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Komentarze dotyczące jakości usług można bez problemu wyszukać w Internecie, co z pewnością ułatwi podjęcie decyzji o wyborze kuriera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here