Założenie konta dla dziecka to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu mogą one od najmłodszych lat uczyć się o odpowiedzialności za pieniądze i zaletach oszczędzania. Konto dla dziecka to również możliwość obeznania się z zasadami bankowości online, robieniem przelewów czy płaceniem kartą.

Przed podjęciem decyzji o założeniu takiego konta trzeba spełnić pewne warunki. W większości banków minimalny wymagany wiek wynosi 13 lat, ale od tej reguły zdarzają się wyjątki. Możliwość otwarcia konta dla pociech poniżej 13 roku życia proponuje teraz między innymi PKO oraz Inteligo. W tym wypadku konto stanowi jednak część rachunku rodzica i ma on nad nim pełną kontrolę.

Warto zastanowić się nad typem zakładanego konta. Niektóre z nich będą działały na zasadzie zwykłych kont osobistych, a inne będą posiadały oprocentowanie, tak jak konta oszczędnościowe. Wiele będzie tutaj zależeć od celów, jakie nam przyświecają podczas zakładania konta.

Aby założyć rachunek dla dziecka należy przejrzeć aktualne oferty i na tej podstawie wybrać najbardziej korzystną. Bank Zachodni WBK proponuje na przykład konto < 20, które jest całkowicie darmowe do 20 roku życia. Dodatkowo daje on możliwość oprocentowania 3% do kwoty 3000zł. Inną ofertę będzie miał mBank, który posiada w ofercie eKonto m. W tym wypadku jest ono darmowe do 20 roku życia, a później mogą pojawić się niewielkie opłaty. Środki będą miały 0,7% oprocentowania. Nie jest to oczywiście wyczerpujący opis oferty polskich banków i warto zapoznać się też z innymi. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o konto dla dziecka? Na pewno na opłaty - nie wszystkie z nich będą całkowicie darmowe. Należy również sprawdzić, czy dany bank nie będzie wymagał od rodzica posiadania u nich kotna i karty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here