Jaki kominek do mieszkania? Niebrudzące alternatywy

0
925

Posiadanie własnego kominka wciąż jest dla wielu osób niespełnionym marzeniem, szczególnie wtedy, gdy warunki mieszkaniowe nie pozwalają na instalację tradycyjnego kominka opalanego drewnem czy węglem. Takich systemów nie da się zamontować w bloku, nowoczesnych kamienicach, ani też w domach, które nie posiadają ciągu kominowego. Jakie są zatem alternatywy?

Kominki bez wymogów technicznych

W poszukiwaniu możliwości posiadania kominka nawet wtedy, gdy mieszkanie nie spełnia warunków technicznych, wentylacyjnych i nie ma przewodu kominowego, warto zwrócić uwagę na nowe technologie produkcji kominków, które już od dobrych kilkunastu lat podbijają ten rynek w Polsce. Mowa tu oczywiście o kominkach elektrycznych oraz tzw. biokominkach. Tego typu urządzenia nie wymagają specjalnych pozwoleń, ponieważ opalane są tzw. czystym paliwem, które nie musi wydostawać się na zewnątrz budynku. W przypadku kominków elektrycznych, o których więcej informacji można znaleźć np. na stronie https://www.komineo.pl/ mamy tu nie tylko kominki do złudzenia przypominające te tradycyjne, ale i instalację czystą, niewymagającą donoszenia ani magazynowania drewna, nieutrudniającą oddychania i wpływającą na czystość wnętrz.

Kominki elektryczne są zatem doskonałą alternatywą dla klasyków, przy czym nie pozostawiają brudu, sadzy i nie wydzielają w mieszkaniu nieprzyjemnych zapachów. Mało tego, ich wyłączenie wykonuje się najczęściej w kilka sekund, przy użyciu praktycznego pilota.

Jak wybrać firmę do instalacji nowoczesnego kominka?

Nieco wyzwań może dostarczyć wybór firmy, która taką elektryczną instalację założy w naszym mieszkaniu. Tu warto porównać ze sobą oferty konkurencji, sprawdzić, jak duże doświadczenie ma przedsiębiorca, którego wybraliśmy, zestawić ze sobą ceny, ale i wzory kominków. Elektryczne modele kominkowe, podobnie jak i biokominki mogą mieć dzisiaj najbardziej fantazyjne formy. Opcje gotowe do montażu od zaraz cieszą się równie dużym uznaniem, co zaprojektowanie kominka pod wygląd i układ mieszkania. Jeśli wybrana firma została już przez nas sprawdzona, pamiętajmy również o podpisaniu z nią umowy na konkretny zakres czynności montażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here