Jak założyć spółkę jawną?

W Polsce biznes można prowadzić pod wieloma różnymi formami. Może być to jednoosobowa działalność gospodarcza lub któraś z form spółek. Dużą popularnością cieszy się m.in. spółka jawna. Warto jest zatem wiedzieć jakie kroki należy podjąć, aby taką spółkę założyć.

Odpowiadając na pytanie jak założyć spółkę jawną zacząć należy od ustalenia jej nazwy. Trzeba bowiem wiedzieć, że nawa spółki jawnej musi spełniać określone zasady. Przede wszystkim musi zawierać nazwiska wspólników. Po drugie co oczywiste musi zawierać rozszerzenie „spółka jawna”. Oprócz tego w nazwie spółki może być zawarte jakieś wyrażenie dowolne.

Kiedy nazwa spółki została już utworzona nie pozostaje nic innego jak rozpocząć procedurę rejestracji spółki. W tym celu w pierwszej kolejności należy spisać umowę spółki. Jest to konieczne i pamiętać należy o tym, że umowa spółki jawnej zawsze musi być zawarta między wspólnikami na piśmie. Wszelkie ustne umowy będą nie ważny. Kolejny krok złożenie odpowiedniego wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego. Do KRS oprócz złożenia odpowiednich wniosków złożyć należy także umowę spółki oraz dowody opłat rejestracyjnych. Jeśli wszystkie dokumenty będą wypełnione w sposób prawidłowy sąd dokona rejestracji spółki. Pamiętać należy, że to jednak nie wszystko. Odpowiedni wniosek złożyć należy także do Urzędu Skarbowego w celu uzyskania numerów NIP oraz REGON. Bez nich prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki jawnej jest niemożliwe. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów można rozpocząć prowadzenie działalności.

Jak widać wszystkich tych formalności jest dość sporo. Tym samym nie każdy ma czas na to, aby w sposób szczegółowy zająć się wszystkimi tymi formalnościami. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest przekazanie spraw związanych z rejestracją spółki odpowiedniej kancelarii. Dobrym rozwiązaniem może być rejestracja spółek jawnych z pomocą kancelarii KTMH.pl (kliknij, aby przejść na ktmh.pl). Jej ofertę w tym zakresie można znaleźć na stronie https://ktmh.pl/zakladanie-i-rejestracja-spolki-jawnej/. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzić można bardzo wiele czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here