10000zł nie jest zawrotną sumą, ale nie są to też grosze. Oszczędności rosną z czasem, a im wcześniej zaczniemy je pomnażać, na tym większy zysk możemy liczyć. W co zainwestować 10000zł?

Na potrzeby tego artykuły uznajmy, że nie interesują nas lokaty bankowe, które gwarantują zysk w granicach 3%, czyli mniej niż 300zł na rok. Jest to w prawdzie bardzo bezpieczny sposób na inwestowanie, ale istnieją inne – średnio ryzykowne i całkiem dochodowe. Przykładem mogą być tutaj opcje binarne – nie wymagają one posiadania aż tak dużej wiedzy, jak na przykład zakup akcji czy gra na giełdzie. Opcje binarne to najpopularniejsze narzędzie handlu internetowego. Podstawą jest tutaj ocena, czy cena konkretnych aktywów będzie rosnąć. Tymi mogą być przykładowo konkretne akcje albo złoto. Inwestycja w opcje binarne zwykle będzie odbywała się za pośrednictwem brokerów. Duże pieniądze można w ten sposób zarobić w stosunkowo krótkim czasie, ale warto pamiętać, że przy złej prognozie możemy stracić cały kapitał początkowy.

Do stosunkowo ryzykownych, ale opłacalnych pomysłów można zaliczyć kupno akcji na giełdzie papierów wartościowych. Aby pieniędzy nie stracić pieniędzy, będzie jednak potrzebny nieco większy zasób wiedzy. Nie ma tutaj jednak żadnej gwarancji – możesz zarobić sporo, ale też pozbyć się oszczędności.

Ciekawym pomysłem może być też inwestycja w…siebie. Jeżeli przykładowo na specjalistyczne szkolenie wydasz od 2 do 3 tysięcy Twoich oszczędności, nadal zostaje Ci sporo z całej ich sumy, którą możesz częściowo odłożyć. Ty natomiast posiadasz nowe umiejętności, które mogą przełożyć się na realnie wyższe zarobki i – oczywiście – pomnożenie oszczędności. Warto jednak upewnić się, że dodatkowe kursy czy szkolenia rzeczywiście poprawią Twoją pozycję na rynku pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here