Jak wybrać najlepszą kancelarię radcowską?

Przepisy prawa są dość zawiłe, a więc wiele osób ma poważny problem z ich interpretacją. W chwilach zwątpienia warto jest skorzystać z usług radcy prawnego. Z pewnością udzieli on niezbędnego wsparcia, a także zniweluje ryzyko popełnienia błędu. Ponadto poinformuje o wszystkich dostępnych rozwiązaniach. Istotne jest jednak to, aby zgłosić się do prawdziwych ekspertów z branży.

Zakres oferty

Ciężko znaleźć jest specjalistę, który posiada wiedzę z wielu różnych dziedzin. Może zdarzyć się tak, że wybrana kancelaria radcowska posiada mocno zawężoną ofertę. Właśnie dlatego przed umówieniem się na wizytę należy to sprawdzić.

Niektóre kancelarie radcowskie kierują swoją ofertę głównie do przedsiębiorstw. Zazwyczaj specjalizują się one w prawie pracy, administracyjnym, czy też ekonomicznym. Bez trudu znajdziemy jednak radców prawnych oferujących pomoc w zakresie prawa rodzinnego, czy też handlowego. Warto również wspomnieć, że to adwokat reprezentuje klienta przed sądem, a radce oferuje jedynie konsultację.

Cennik

Cena jest dla wielu osób bardzo ważna. Ograniczony budżet jest sporym utrudnieniem podczas wyboru fachowca. Wbrew pozorom dobra kancelaria radcowska nie musi proponować skrajnie wysokich cen. Wiele zależy również od charakteru naszej sprawy. Oczywistym jest, że im bardziej jest ona skomplikowana, tym większą ilość pracy generuje.

W wielu miejscowościach oferowana jest darmowa pomoc prawna. Jest ona dobrym rozwiązaniem w przypadku relatywnie prostych spraw, które zwykle wymagają jednorazowej konsultacji. Zakres takiej oferty może być zawężony, co również dla niektórych osób stanowi utrudnienie.

Opinie klientów

Opinie klientów na temat wybranej kancelarii radcowskiej mogą być sporym wsparciem podczas podejmowania ostatecznej decyzji o współpracy. Można znaleźć je w internecie, co jest niezwykle wygodne. Oczywiście oceny wcześniejszych klientów powinny być jedynie wskazówką. Nie powinny stanowić one czynnika determinującego do wyboru.

Na renomę pracuje się latami. Jeśli dana kancelaria cieszy się dużą popularnością, to najprawdopodobniej standard świadczonych usług znajduje się na wysokim poziomie. Czasami warto jednak wziąć pod uwagę początkujących radców prawnych, którzy wyróżniają się świetną znajomością aktualnie obowiązujących przepisów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here