Jak rozpoznać dobrego notariusza?

Wybór kancelarii notarialnej może okazać się sporym wyzwaniem. Jest to szczególnie problematyczne, jeśli w naszej okolicy funkcjonuje spora ilość fachowców. Wiele zależy od specyfikacji danej sprawy. Wiadomym jest, że każdy przypadek jest zupełnie inny. Jeśli nasz problem jest skomplikowany, to powinniśmy znaleźć najlepszego eksperta z branży.

Szeroki zakres wiedzy

Godna zaufania kancelaria notarialna zapewnia usługi na najwyższym poziomie. Istotne jest to, aby fachowiec posiadał szeroki zakres kompetencji. Liczy się nie tylko wiedza teoretyczna, ale również praktyczna. Prawdziwy specjalista cały czas podnosi zakres swoich kompetencji. Nie zapominajmy, że przepisy prawa dynamicznie się zmieniają. Nie można bazować na raz zdobytych umiejętnościach.

Wybierając kancelarię notarialną sprawdźmy opinie na jej temat. Zwróćmy uwagę na to, jakie wady zostały wytknięte przez wcześniejszych klientów. Może okazać się, że to właśnie mało doświadczony, ale zaangażowany notariusz poradzi sobie z naszą sprawą w ekspresowym tempie. Nie skreślajmy więc osób początkujących – mogą nas one pozytywnie zaskoczyć.

Chęć pomocy

Kancelaria notarialna powinna być miejscem, gdzie uzyskamy niezbędną pomoc. Niestety nie zawsze tak jest. Bardzo często klienci traktowani są w sposób mechaniczny. Podczas konsultacji odczuwamy presję czasu. Najczęściej na jednego klienta przypada kilkanaście minut. Łatwo można się domyślić, że tutaj kluczowa jest liczba przyjętych klientów, a nie jakość współpracy. Unikajmy takich miejsc.

Już na pierwszym spotkaniu możemy ocenić, czy wybrany notariusz jest osobą kompetentną oraz pomocą. Z pewnością będzie nas wypytywać o kluczowe dla sprawy szczegóły. Przygotujmy również niezbędną dokumentację, która ma znaczenie dla danej sprawy. Z pewnością będzie ona sporym wsparciem.

Bezstronność

Notariusz musi cechować się bezstronnością. Nie jest to osoba, która może narzucać nam swoje poglądy, czy też ukierunkowywać. Istotne jest również to, aby nasze postępowanie nie było negatywnie oceniane.

Wizyta w kancelarii notarialnej nie powinna wzbudzać negatywnych emocji. Duże znaczenie ma panująca atmosfera – powinna być ona przyjazna oraz swobodna. Ważne jest także to, aby notariusz być otwarty, a także bezpośredni. Sprawna komunikacja jest tutaj podstawą.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here