Praca zdalna to temat, który zyskuje coraz większą popularność. Nie da się ukryć jej oczywistych zalet: nie musisz spieszyć się do biura, a pracować możesz z kawiarni albo nawet z własnego łóżka. Przy planowaniu dnia masz znacznie większą dowolność. Z czym wiąże się praca przez Internet?

Na początek warto zastanowić się nad tym, jakie zawody mogą korzystać z przywileju pracy przez Internet. W dobrej sytuacji na pewno są copywriterzy, programiści i projektanci stron internetowych. Tutaj możliwa będzie zarówno praca przez Internet na etacie jak i we własnym zakresie. Jeżeli do wykonywania obowiązków wystarczy Ci połączenie z siecią, telefon i dostęp do plików Twojej firmy – być może pracodawca zgodzi się na taką możliwość.

Oczywiście nie wszystkie zawody da się przez Internet wykonać. Jeżeli na przykład pracujesz w laboratorium medycznym, sklepie czy jako architekt, wiele czynności musisz wykonać w konkretnych miejscach. Nie jest to oczywiście powód, by zrezygnować z możliwości dorobienia sobie po godzinach, jaką daje praca przez Internet. Możesz przecież spędzić kilkanaście minut dziennie na pisaniu tekstów czy realizowaniu zleceń na popularnych portalach dla wolnych strzelców, takich jak useme.eu. Oprócz tego, wiele osób decyduje się też na otwarcie blogów, które – po uzyskaniu popularności – również mogą zacząć generować niemałe dochody. Popularni blogerzy mogą zarobić około 10 000zł za napisanie postu sponsorowanego!

Czy praca przez Internet ma jakieś minusy? Na pewno warto zastanowić się nad swoimi predyspozycjami. Niektórzy lepiej pracują w biurze, ponieważ w domu rozpraszają ich inne obowiązki. Przy takim sposobie pracy bardzo ważna jest też samokontrola i dobra organizacja czasu. Łatwo przecież przedłużyć sobie przerwę, jeżeli Twój szef właściwie nie widzi tego, co robisz. Rezultatem mogą być jednak niedokończone zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here