Komory chłodnicze

Bardzo wiele towarów wymaga przechowywania w specjalnych warunkach, gdyż inaczej mogą ulec zepsuciu. Dotyczy to przede wszystkich delikatnej i potrzebującej obniżonej temperatury żywności, ale nie tylko. Ważne jest także w przypadku odczynników chemicznych oraz leków i środków medyczne, które powinny być trzymane w chłodzie. Właśnie dlatego wszelkie związane z takimi towarami biznesy, niezależnie czy są to sklepy, czy też hurtownie albo magazyny, powinny być wyposażone w specjalne komory chłodnicze, które zapobiegną zepsuciu artykułów i pozwolą na utrzymanie ich w wymaganej świeżości. Dzięki temu dotrą one do klientów we właściwym stanie.

Czy nie wystarczą zwykłe lodówki?

O ile w niewielkim osiedlowym sklepie zapewne wystarczy nieduża przeszklona lodówka albo witryna chłodnicza, o tyle już na przykład nawet niewielki sklep mięsny powinien być zaopatrzony w profesjonalne komory mroźnicze, żeby prawidłowo zabezpieczyć cenny towar przed utratą świeżości oraz zepsuciem. Mięso jest bardzo podatne na wszelkie wahania temperatury i powinno być przechowywane w stałych warunkach, w których otworzenie na minutę drzwi nie spowoduje żadnych zmian.

Ta sama sytuacja dotyczy zresztą każdego tego typu biznesu, od sklepu mięsnego na osiedlu, przez niewielki dyskont, po gigantyczne markety oraz hurtownie czy magazyny żywności i centra logistyczne. Komory chłodnicze pozwalają im na sprawne funkcjonowanie i dystrybucję towarów, które inaczej nie byłyby możliwe. W wielu przedsiębiorstwach komór są całe dziesiątki, o ustawionej różnej temperaturze, w zależności od przechowywanych tam dóbr. Czasami pełnią funkcję zupełnie oddzielnych pomieszczeń, a niekiedy ustawione są jedna przy drugiej i oddzielone przesuwnymi wrotami lub specjalnymi przesłonami PCV.

Nie oszczędzaj na chłodzeniu

Profesjonalne komory mroźnicze, to gwarancja znacznego obniżenia strat w towarze i choć nie jest to najtańsza inwestycja, to bardzo szybko się zwraca. Panującą wewnątrz temperaturę można dowolnie dopasowywać, a samą komorę podpiąć pod zasilanie awaryjne, żeby chłodziła nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu. Ponadto profesjonalne firmy handlujące takim sprzętem zapewniają także jego montaż oraz serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.

Komory chłodnicze to bardzo ważne urządzenia, bez których nie mógłby się obejść przemysł spożywczy, chemiczny ani farmaceutyczny. Nawet nowi na rynku gracze muszą sobie zdawać sprawę z tego, że bez nich prowadzenie takiego biznesu jest może nie niemożliwe, ale na pewno bardzo uciążliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here