Większość z nas wie, że lokowanie kapitału w nieruchomości może być bardzo zyskowne. Niektórzy decydują się na zakup tańszych lokali w gorszym stanie technicznym i późniejsze odnowienie ich. Czy mieszkania do remontu jako inwestycja będą opłacalne?

Zakup mieszkania do remontu będzie na pewno mniejszym wydatkiem niż kupno nowego lokalu. Ma to jednak oczywiście swoje minusy – będzie trzeba ponieść dodatkowe koszty związane z remontem. Mogą one wynieść nas około 600-700zł na metr kwadratowy, czyli w przypadku mieszkania o powierzchni 60m musimy doliczyć przynajmniej 36 000zł. Koszty te mogą być oczywiście wyższe albo niższe – dobrym posunięciem będzie poproszenie fachowca o oszacowanie kosztów remontu konkretnego lokalu.

Inwestycja taka na pewno ma sens, jeżeli świat remontowania i urządzania jest nam dobrze znany. Potrzebna będzie dobra i godna zaufania ekipa remontowa oraz umiejętność wybrania solidnych, ale niedrogich materiałów. Niezbędna będzie też dogłębna znajomość lokalnego rynku nieruchomości. Jeżeli jest popyt na niewielkie, dwupokojowe mieszkania, a my zdecydujemy się na duże, więcej wydamy na remont i dodatkowo może pojawić się problem ze znalezieniem lokatorów lub nabywców.

Wiele będzie tutaj oczywiście zależało od naszego dokładnego planu. Mieszkania do remontu jako inwestycja mogą mieć różne przeznaczenie. Można zbyć je za wyższą kwotę przed przeprowadzeniem remontu (niektóre osoby cenią możliwość dostosowania lokalu do swoich potrzeb) lub wystawić na sprzedaż dopiero po odnowieniu. Niektóre osoby decydują się również na wynajem. Warto w takim wypadku zastanowić się nad ewentualnymi potrzebami przyszłych mieszkańców – inne meble kupimy przecież dla rodziny z dziećmi i inne dla grupy studentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here