Wielu osobom inwestycje kojarzą się z operowaniem milionami albo zakupem luksusowych nieruchomości. Prawda jest jednak taka, że pieniądze można dobrze ulokować niezależnie od wielkości kapitału. W co inwestować małe kwoty?

Nietypowym pomysłem może być zakup czegoś w celu sprzedaży za wyższą kwotę. Może to być na przykład sprzęt elektroniczny, używany samochód czy nawet luksusowe ubrania. Trzeba oczywiście pamiętać, że rynek jest bardzo zróżnicowany i istnieje prawdopodobieństwo, że nie uda się sprzedać ze spodziewanym zyskiem – czasami możesz być nawet stratny. Dlatego też do tego rodzaju inwestycji potrzebna będzie bardzo dobra znajomość rynku.

Niezwykle bezpiecznym sposobem na zarobienie na oszczędnościach jest oczywiście lokata bankowa. Warto jednak pamiętać, że o ile gwarantuje ona pewny zysk, będzie on raczej niski. Większość banków nie zaproponuje nam więcej niż 2 – 3% w skali roku. Z 1000zł można więc – nie odejmując kosztów opodatkowania – osiągnąć zysk w wysokości około 30zł.

W co inwestować małe kwoty? Można zastanowić się też nad obligacjami. Do bezpiecznych będą należały państwowe, a korporacyjne będą wiązały się już z większym ryzykiem. Nie posiadają one bardzo wysokiej stopy zwrotu, ale mogą się okazać bardziej zyskowne niż lokaty bankowe.

Kolejnym sposobem, o którym wiele osób nie ma pojęcia, są pożyczki społecznościowe. Na czym to polega? Niektóre osoby nazwałyby ten system swego rodzaju zabawą w bank. Możesz zarejestrować się w serwisie jako osoba, która może udzielić pożyczki na różne cele. Osoby, które taką pożyczkę od Ciebie wezmą, będą ją spłacały – oczywiście z zyskiem dla Ciebie. Trzeba się też oczywiście liczyć z możliwością nie spłacenia takiej pożyczki – trafia wtedy ona do windykacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here