Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Wynagrodzenie to jeden z najważniejszych elementów pracy zawodowej, który odpowiada za motywację i poziom zadowolenia. Wysokie zarobki to także powód, dla którego część zawodów i stanowisk cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż pozostałe. Jedną z najchętniej wybieranych profesji jest opieka nad osobą starszą za granicą – szczególnie zachodnią. Czy to rzeczywiście aż tak dochodowa praca?

Pensja opiekunki seniora

To, ile dokładnie zarabia opiekunka zależy przede wszystkim od tego, czy prowadzi własną działalność gospodarczą czy też współpracuje z agencją pracy tymczasowej. Panie zatrudnione przez biura pośrednictwa pracy zarabiają zwykle od 1200 do 1450 euro miesięcznie, czyli w przybliżeniu 5000-6000 złotych. Podane wartości dotyczą kwot netto, czyli “na rękę”, a ich rozpiętość wynika z kilku czynników.

Od czego zależy wysokość pensji opiekunki?

W tym zawodzie największy wpływ na wynagrodzenie ma:
– poziom znajomości języka obcego,
– doświadczenie w sprawowaniu opieki nad osobą starszą i chorą,
– stan podopiecznego,
– przygotowanie merytoryczne,
– dodatkowe atuty (prawo jazdy, ukończony kurs pierwszej pomocy, etc.)

Dodatkowe udogodnienia

Czy opiekunka osób starszych zarabia dużo? To zależy. Z pewnością znajdą się panie, dla których pensja na poziomie 5-6 tysięcy netto nie rekompensuje rozłąki z rodziną i trudu włożonego w tę dosyć wymagającą pracę. Z drugiej strony, opiekunka zatrudniając się w zawodzie zyskuje zakwaterowanie, wyżywienie i najczęściej dostęp do mediów, samochodu oraz zwrot kosztów podróży. Przeanalizowanie wszystkich tych czynników pozwala stwierdzić, że praca opiekunki może być dużo bardziej opłacalna, niż twierdzi część kandydatek. Pierwszy wyjazd to z pewnością duży test odporności i siły psychicznej. Jeśli podołasz, kolejne z pewnością będą owocowały większą satysfakcją, pewnością siebie i… lepszym wynagrodzeniem!

Interesuje Cię praca w charakterze opiekunki? Wejdź na stronę https://www.help24.info/ i sprawdź aktualne ogłoszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here