Jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzę, giełda może być bardzo zyskownym sposobem inwestowania oszczędności. Stopa zwrotu w wysokości 20% brzmi kusząco. Nie należy zapominać, że jest to jednak dość ryzykowne działanie. Jak grać na giełdzie by nie stracić, a zyskać?

Na początek warto zorientować się w podstawowych kwestiach. Giełda oferuje nam możliwość inwestycji w różne instrumenty finansowe, a każdy z nich będzie wiązał się z innym stopniem ryzyka. Do dość bezpiecznych będą należały przykładowo fundusze inwestycyjne albo indeksy giełdowe. Bardziej ryzykowne będą natomiast akcje, ale mogą one oczywiście przynieść większe zyski.

Istotnym krokiem jest też wybór domu maklerskiego. Warto brać pod uwagę wysokość prowizji i opłat za transakcje, dostęp do różnych rynków czy też możliwość doszkolenia. Oczywiście aby wybrać odpowiedni dom maklerski, należy najpierw zdecydować, jakie rynki będą Cię interesować – może to być na przykład rynek surowców, towarów, giełdy albo rynki walutowe. Zwróć też uwagę na prowizję minimalną – im mniejsza, tym mniej tracisz.

Czy aby zacząć grać na giełdzie są potrzebne duże sumy? Okazuje się, że nie. Na początek wystarczy nawet 100 zł. Rozpoczęcie gry w ten sposób ma dodatkową zaletę: nie stawiasz na jedną kartę wszystkich swoich oszczędności i nawet, jeżeli stracisz wszystko, nie będzie to tragedią.

Powyższy tekst pokrywa tylko podstawowe kwestie, które powinny wejść w skład odpowiedzi na pytanie: jak grać na giełdzie? Jeżeli poważnie rozważasz ten sposób inwestycji, powinieneś zacząć od zdobycia wiedzy o specyfice samej giełdy (na przykład różnice między analizą techniczną i fundamentalną) oraz o poszczególnych domach maklerskich, z usług których możesz skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here