Gdzie szukać ogłoszeń z domami na sprzedaż?

Szukasz bezskutecznie swojej wymarzonej nieruchomości? Nie jesteś jedyny. Pewnie zastanawiałeś się wielokrotnie gdzie szukać ogłoszeń o domami na sprzedaż. Jednym z najlepszych miejsc do szukania są ogłoszenia z domami na sprzedaż w Internecie. Jak je znaleźć? Wejdź w swoją ulubioną przeglądarkę Internetową, włącz google.pl i wpisz słowo kluczowe „domy na sprzedaż”. Przed Tobą otworzy się cały świat ogłoszeń. Może być ich tak wiele, że nie będziesz w stanie przejrzeć wszystkich.

Jak poruszać się w takim gąszczu? Używaj filtrów udostępnionych Ci przez dostawcę. Zaznacz interesujący Cię region, w dużych miastach możesz nawet szukać po dzielnicach. Wprowadź jaki interesuje Cię metraż, a nawet cena za metr. Szukasz domu w stanie deweloperskim? Nie ma problemu, większość wyszukiwarek potrafi odfiltrować takie zapytanie. Chcesz mieć garaż na dwa samochody i oczyszczalnię ścieków? Prawdopodobnie i to da się znaleźć. Jeśli po wprowadzeniu swoich kryteriów wyskoczy Ci za mało wyników, odznacz kilka filtrów, gdyż być może w tej okolicy nie znajdziesz tak konkretnej nieruchomości. Być może znajdziesz ją w miejscowości obok? Bądź otwarty, testuj i szukaj aż znajdziesz interesującą nieruchomość.

A więc znalazłeś! Co teraz? Skontaktuj się ze sprzedawcą. Zależnie od tego, czy sprzedaje samodzielnie czy przez pośrednika, spotkaj się na żywo. Umów się na obejrzenie nieruchomości. Przygotuj się dobrze, znaj jego konkurencję. Poznaj ceny nieruchomości w okolicy, znajdź potencjalnie lepsze nieruchomości lub podobne, ale w mniejszej cenie. Nie zdradzaj dlaczego akurat ten dom Kraków Ci się podoba, bądź chłodny, nie podpalaj się. Dobry sprzedawca zobaczy, że jesteś emocjonalnie związany z nieruchomością i będzie tą kartą grał. Pamiętaj, że to sprzedawcy ma zależeć bardziej na transakcji niż Tobie.

Jeśli jesteś przygotowany, Twoja rola jest dużo prostsza. Przyjrzyj się dokładnie całej nieruchomości oraz jej otoczeniu. Zobacz czy spełnia Twoje wszystkie wymagania. Jeśli masz wątpliwość, to umów się na drugie obejrzenie, najlepiej w innej godzinie. Możesz podjechać sobie w innym terminie i obejrzeć okolicę. Pamiętaj, że zakup domu to poważna sprawa, musisz wiedzieć jak wygląda otoczenie swojej wymarzonej nieruchomości. Musisz być pewny, że będziesz się tam dobrze czuć.

Jeśli już masz pewność, że to Twoja wymarzona nieruchomość, negocjuj. Zawsze jest jakaś przestrzeń do negocjacji. W tym banalnym sformułowaniu jest dużo prawdy. Większość osób lekko zawyża cenę, właśnie po to by negocjować. Jeśli się przygotowałeś, pokaż dla porównania inne oferty, które rozważasz, a które są tańsze lub mają coś lepszego w sobie. Nie bądź niemiły, a rzeczowy. Pokaż, że wiesz o czym mówisz. Być może nie osiągniesz tak dużej zniżki jak sobie wymarzysz, ale przynajmniej będziesz pewien, że zrobiłeś wszystko co mogłeś.

Pamiętaj, lepiej nie kupić domu, który nam pasował niż kupić taki, w którym będziemy się potwornie czuć. Jest to obiekt, który towarzyszy nam przez wiele lat, a czasem do końca życia. Róbmy to mądrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here