studia architekt

Nie jedna osoba w dzieciństwie bawi się budując konstrukcje z klocków lub w grach komputerowych. Okazuje się, że wpływa to na ich rozwój oraz na ich kreatywność. W dorosłym życiu osoby takie zaczynają poważnie myśleć nad wybraniem się na studia architektoniczne? Wybór studiów to bardzo ważna rzecz. Dlaczego warto pójść na architekturę? Na przykład dlatego, że architektura to interdyscyplinarny zawód. Przekonaj się sam! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czy-warto-isc-na-studia-architektoniczne/

Architektura jako branża interdyscyplinarna

Praca architekta jest nie tylko niezwykle interesująca, ale podczas niej jesteśmy stawani przed ciągłymi wyzwaniami. Na studiach architektonicznych będziesz uczyć się wielu zagadnień związanych z architekturą, ale również z dziedzinami z nią powiązanymi.  

Poznasz informacje z branż takich jak urbanistyka, budownictwo czy konstrukcje budowlane. Po skończonych studiach architektonicznych nie będziecie jednaj najlepszymi na świecie specjalistami z urbanistyki czy konstrukcji budowlanych lub hydraulicznych. Będziemy posiadać je w takim stopniu, aby móc stworzyć dobre projekty architektoniczne. 

Co otrzymamy po studiach architektonicznych?

Nieznaczny odsetek absolwentów szkoły wyższej na kierunku architektonicznym zostaje architektami. Jednak nie jest to związane z tym, że nie po studiach ciężko jest im znaleźć pracę i po prostu wycofują się półki jeszcze jest na to czas. Jest to bardziej uzależnione od tego, że po studiach architektonicznych nie jesteśmy zmuszeni do wykonywania tylko jednej rzeczy. Dla dobrego architekta znajdzie się miejsce w nie jednej branży. Po szkole wyższej na kierunku architektonicznym możemy pracować nie tylko jako sam architekt. Możesz podjąć pracę z dziedziny urbanistyki. Innym pomysłem jest to, że będzie pracować jako architekt wnętrz.

Po studiach możesz zostać też architektem krajobrazu czy inżynierem robót budowlanych. Wszystko zależy od naszych upodobań i od branży, w której siebie widzimy. Często architekci projektujący domy, są również kierownikami budowy innego projektu. Odnalezienie się na rynku pracy po studiach architektonicznych jest łatwiejsze niż w nie jednej branży.

Jaka praca po studiach architektonicznych? 

Kończąc szkołę wyższą o kierunku architektonicznym, możemy pracować jako: 

  • Grafik – 2D lub 3D 
  • Scenograf 
  • Pracownik branży reklamowej
  • Designer
  • Projektant wzornictwa przemysłowego

Zobacz też: http://www.goforchange.pl/studia-architektoniczne-wszystko-co-powinienes-o-nich-wiedziec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here