Polskie prawo obliguje wszystkich właścicieli dużych i małych firm do tego, aby dostarczali oni wodę zdatną do picia swoim pracownikom. Jest to szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, a także firm budowlanych.

Czym dokładnie są dystrybutory wody?

Dystrybutory to nowoczesne i innowacyjne urządzenia, które dostarczają pracownikom wody zdatnej do picia. Wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych i odpornych materiałów są również niezwykle estetyczne, dzięki czemu można je ustawić w dobrze widocznym miejscu w biurze.

Ponadto dystrybutory to zazwyczaj niewielkie i bardzo funkcjonalne maszyny, które świetnie się sprawdzają w wielu różnych sytuacjach. Dostarczają zimną wodę latem i pomagają się schłodzić podczas upałów, natomiast zimą służą gorącą wodą, która można zalać smaczną i aromatyczną herbatę lub wyśmienitą kawę.

Najważniejsze zalety dystrybutorów wody

Dystrybutory wody to urządzenia, które w znacznym stopniu dbają o nasz środowisko naturalne. Są nie tylko ekologiczne i nie przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Ponadto dystrybutory należą również do urządzeń ekonomicznych, dzięki czemu pozwalają firmom zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy.

Dystrybutory w przeciwieństwie do wody butelkowanej nie generują kosztów związanych z eliminacją dużej ilości odpadów. Firmy, które decydują się na wdrożenie wody butelkowanej w firmie muszą liczyć się z faktem konieczności wywozu śmieci w dużych ilościach.
Dystrybutory doskonale zarówno schładzają, jak i podgrzewają wodę dzięki czemu każdy może napić się dokładnie takiej wody, na jaką ma ochotę. Niektóre modele dostarczają nawet zimnej wody gazowanej.

Podział dystrybutorów

W rodzinie dystrybutorów wody wyróżniamy dwie podstawowe grupy tych nowoczesnych urządzeń: butlowe oraz bezbutlowe. Wybór odpowiedniego modelu zależy już tylko od preferencji właściciela firmy, a także profilu działalności przedsiębiorstwa.

Dystrybutory butlowe to bardzo estetycznie wykonane maszyny, które można ustawić w dowolnym miejscu biura lub korytarzu. Ponadto większość z nich ma dodatkowy podajnik na kubki papierowe, co w znacznym stopniu ułatwia skorzystanie z urządzenia i napicie się wyśmienitej wody. Butla wystarcza na dość długi okres czasu, a dodatkowo można w późniejszym czasie uzupełniać o kolejne partie wody.

Dystrybutory bezbutlowe charakteryzują się małymi gabarytami, fantastyczną prezencją oraz znaczną funkcjonalnością i uniwersalnością. Dystrybutory wody działają na podobnych założeniach co filtry wody do kranu.

Tekst powstał w oparciu o materiały znalezione na Yazamco.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here