Sprawy alimentacyjne

Sprawy alimentacyjne są zwykle dla rodziców bardzo emocjonalnym przeżyciem. Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej?

Wielu byłym parom udaje się porozumieć ze sobą w sprawie alimentów przeznaczanych na dziecko, ale niestety jest to zwykle kwestia problematyczna, która ustalona bez konkretnych dokumentów prawnych i „na słowo”, może z czasem okazać się niewystarczającą formą porozumienia oraz generować nowe problemy. Żeby mieć pewność, że kwestie alimentacyjne zostaną ustalone w sposób bezpieczny dla rodzica dziecka, któremu przysługują, warto zadbać o to, by sprawa została rozstrzygnięta przez sąd i by to on zadecydował o wysokości alimentów.

W tej sytuacji rodzić powinien zgłosić się do wybranego przez siebie prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym. Taki prawnik pomoże przejść całą procedurę sądową oraz uzyskać jak najwyższe alimenty. Fachowy prawnik podpowie jak ustalić wysokość alimentów, jak sprawić, by drugi rodzic nie ukrył przed sądem żadnych swoich dochodów. Wielu zobowiązanych do płacenia alimentów, stara się zaniżyć swoje dochody podczas ich dokumentowania w sądzie, tak, żeby maksymalnie zmniejszyć przyszły obowiązek alimentacyjny. Doświadczenie prawników może pomóc w zdemaskowaniu nieścisłości i przejściu przez proces sądowy bez nadmiernym nerwów czy awantur.

Starając się o alimenty w Rzeszowie dobrze jest wybrać sobie kancelarię prawną, która będzie nas reprezentowała przed sądem i w razie problemów procesowych podpowie, jak sobie z nimi poradzić. Pomoc prawnika okazuje się często bezcenna, zwłaszcza, gdy jeden z byłych małżonków wciąż zmienia zdanie i nie sposób jest się z nim samodzielnie porozumieć.

Warto dodać, że w pierwszej kolejności kwestia alimentów może zostać rozstrzygnięta w wyroku rozwodowym. Zaś jeśli rodzic uważa, że wysokość alimentów ustalona podczas rozwodu jest za niska, ponieważ np. potrzeby dziecka zwiększyły się, należy zainicjować nową sprawę sądową – skierować do sądu pozew o alimenty. Można także wnosić o zasądzenie takich kwot na rzecz dziecka w trakcie trwania małżeństwa – jeśli jeden z rodziców nie przekazuje pieniędzy na utrzymanie dziecka. Wreszcie ostatnią kwestią, z którą często zmagają się rodzice wychowujący dzieci jest fakt niepłacenia alimentów przez rodzica zobowiązanego, mimo, że alimenty zostały już zasądzone. Wtedy trzeba skierować sprawę do komornika, a gdy taka egzekucja okaże się bezskuteczna – po spełnieniu określonych przesłanek, można uzyskać alimenty z Funduszu Alimentacyjnego.

W poszukiwaniu pomocy w sprawie alimentów w Rzeszowie warto zwrócić się do jednej z renomowanych kancelarii prawnej LEGAL.F KANCELARIA, która przeprowadziła przez taki proces już wielu swoich Klientów. Prawnicy świadczący pomoc w zakresie spraw rodzinnych, dysponują i służą szeroką wiedzą oraz doświadczeniem, dodatkowo cechując się wysoką empatią i zrozumieniem dla trudnych sytuacji życiowych Klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here