Co to jest system zarządzania magazynem

System WMS, czyli system zarządzania magazynem to aplikacja, która pomaga kontrolować i zarządzać codziennymi operacjami w magazynie. Oprogramowanie WMS kieruje przyjmowaniem i odkładaniem zapasów, optymalizuje kompletację i wysyłkę zamówień oraz doradza w zakresie uzupełniania zapasów.

Co potrafi system zarządzania magazynem?

Na początku systemy zarządzania zapasami magazynowymi mogły zapewniać tylko proste funkcje, głównie tylko informacje o lokalizacji magazynu. Obecnie zakres funkcji systemu WMS może się znacznie różnić, od podstawowych najlepszych praktyk w zakresie funkcji kompletacji, pakowania i wysyłki do zaawansowanych programów koordynujących zaawansowane interakcje z urządzeniami do obsługi materiałów. System wms może zmniejszyć prawdopodobieństwo błędów, które mogą wystąpić podczas wysyłki produktu. System może również pomóc firmie szybciej realizować zamówienia i błyskawicznie śledzić zamówione produkty w magazynie.Ostatecznie, nadrzędnym celem oprogramowania do zarządzania magazynem jest stworzenie środowiska bez dokumentów papierowych.

Oprogramowanie do zarządzania magazynem

Oprogramowanie WMS kieruje przyjmowaniem i odkładaniem zapasów, optymalizuje kompletację i wysyłkę zamówień oraz doradza w zakresie uzupełniania zapasów. Zakres funkcji oprogramowania do zarządzania zapasami magazynowymi może się znacznie różnić od podstawowych najlepszych praktyk w zakresie funkcji kompletacji, pakowania i wysyłki do zaawansowanych programów koordynujących zaawansowane interakcje z urządzeniami do obsługi materiałów.

Istnieje kilka rodzajów systemów zarządzania magazynem, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Większość systemów WMS to niezależne pakiety innych firm, które muszą być zintegrowane z resztą oprogramowania do zarządzania firmą (takim jak ERP). Chociaż integracja programów zewnętrznych może działać, proces ten jest często obarczony wyzwaniami, takimi jak podwójne wprowadzanie danych, opóźnienia informacji i silosy, problemy z interfejsem i wydatki na dostosowanie. Systemy te są często najtańszą opcją długoterminową, ale brakuje im korzyści płynących z bardziej zintegrowanej opcji WMS.

Korzyści ze zintegrowanego systemu WMS i ERP

Korzyści płynące ze zintegrowanego rozwiązania WMS/ERP są ogromne. Dzięki natywnemu programowi WMS zyskujesz identyfikowalność w całej firmie, odpowiedzialność pracowników oraz szybkość reakcji w czasie rzeczywistym. Dzięki pistoletom skanującym i kodom kreskowym możesz przejść od pióra i papieru do cyfrowego środowiska WMS, które eliminuje konieczność ponownego wprowadzania danych i towarzyszący temu nieunikniony błąd człowieka. Istnieje wiele innych różnic, które w pełni definiują model hostingu ERP i należy je wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, która opcja wdrożenia jest najlepsza dla Twojej firmy. Korzyści z kompleksowego systemu zarządzania magazynem to skrócony czas realizacji, zwiększona dokładność inwentaryzacji, lepsza obsługa klienta, większe wykorzystanie przestrzeni, zwiększona produktywność magazynu, zmniejszone koszty pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here