Chcesz kupić mieszkanie na kredyt? Sprawdź zdolność kredytową u dewelopera!

Coraz więcej osób decyduje się na kupno własnego mieszkania – część z nich decyduje się wtedy na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Mieszkanie na kredyt to szybki sposób na przeprowadzkę na swoje, ale nie każdy może liczyć na takie finansowanie. Jak można to sprawdzić?

Cena przeciętnego mieszkania w Polsce to od około 200 000 złotych do nawet ponad 500 000 złotych w zależności do metrażu i lokalizacji. Tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na zakupienie nieruchomości za gotówkę. Wiele osób w młodszym wieku posiłkuje się kredytami, które pozwalają im na pożyczenie niezbędnej sumy.

Kto może liczyć na kredyt mieszkaniowy?

Aby otrzymać kredyt na mieszkanie, trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową. W związku z tym, że mówimy o sporych sumach, znacznie wyższych niż przeciętna pożyczka gotówkowa, także zdolność ta musi być wtedy na o wiele wyższym poziomie. Pensja minimalna to za mało, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy. Aktualnie, gdy na taką umowę chce zdecydować się jeden kredytobiorca, jego zarobki muszą oscylować wokół średniej krajowej. Dodatkowo, wnioskujący o kredyt mieszkaniowy nie powinien mieć dużych obciążeń, na przykład wynikających z innych kredytów i pożyczek, a także powinien posiadać pozytywną historię kredytową w BIK – Biurze Informacji Kredytowej.

Po kredyt do dewelopera

Banki indywidualnie podchodzą do każdego klienta, który chciałby zaciągnąć kredyt hipoteczny na mieszkanie. W związku z tym za każdym razem przeprowadza się wtedy specjalną symulację kredytową, która poprzedzona jest zbadaniem zdolności kredytowej. Jako że na polskim rynku działa wiele banków oferujących kredyty mieszkaniowe, najlepiej zapoznać się z wieloma ofertami przed zdecydowaniem się na jedną. W tym celu najlepiej udać się do specjalisty takiego jak doradca kredytowy – może on nie tylko sprawdzić zdolność kredytową klienta, ale także porównać dla niego różne oferty banków i pomóc mu w znalezieniu tej najlepszej. Aktualnie z takiego wsparcia można skorzystać także w biurach deweloperów. Przykładowo, gdy chcemy kupić https://ronson.pl/panoramika/o-osiedlu/, możemy bezpośrednio u dewelopera sprawdzić, czy możemy otrzymać na niego kredyt!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here