Baterie specjalistyczne do aparatów słuchowych

Baterie specjalistyczne to baterie jednorazowego użytku, które zostały stworzone z myślą o konkretnych urządzeniach. Jednym z nich są aparaty słuchowe, które wymagają odpowiedniego zasilania. Najpopularniejszym rodzajem baterii, używanym w aparatach słuchowych są baterie cynkowo-powietrzne. Wykorzystują one tlen (zawarty w powietrzu) jako jeden ze składników aktywnych. Żeby aktywować taką baterię, należy usunąć zaślepkę zabezpieczającą.

O czym należy pamiętać przy użytkowaniu baterii cynkowo-powietrznych?

  1. Bardzo ważne jest, żeby po usunięciu zaślepki odczekać minutę, zanim włożymy baterie do aparatu. Powietrze potrzebuje chwili, by dostać się do jej wnętrza i zapewnić odpowiedni poziom napięcia. Jeśli włożymy baterię do urządzenia bezpośrednio po zdjęciu zabezpieczenia, może ona sprawiać wrażenie niesprawnej.
  2. Im nowsza bateria, tym lepiej będzie zasilała aparat słuchowy. Dzieje się tak dlatego, że baterie cynkowo-powietrzne z czasem tracą swój ładunek (dotyczy to również baterii podczas samego ich przechowywania).
  3. Zużyte baterie należy usuwać z aparatu bezzwłocznie, żeby uniknąć ryzyka ich spuchnięcia.
  4. Komorę baterii dobrze jest zostawić otwartą na noc. Umożliwi to odparowanie wilgoci i bateria posłuży nam dłużej.
  5. Baterie należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Nigdy nie wkładajmy ich do lodówki.
  6. Źródło zasilania tego typu zaraz po usunięciu zaślepki zabezpieczającej zaczynają się rozładowywać. Dlatego należy mieć na uwadze, by jej nie usuwać, jeśli nie mamy zamiaru włożyć baterii do aparatu słuchowego od razu.

Kiedy należy zmienić baterię w aparacie słuchowym?

Niektóre modele sygnalizują o wyczerpaniu się baterii, jednak nie wszystkie. Jeśli nasz nie jest wyposażony w taką funkcję, musimy być wyczuleni na dźwięk, który może stać się zniekształcony. Może się także zdarzyć, że urządzenie utraci moc nagle, dlatego dobrze mieć zapasową baterię zawsze przy sobie, żeby wymienić ją bezzwłocznie.

Baterie GP Batteries – co oferują użytkownikom?

Baterie GP to wyjątkowa jakość baterii cynkowo-powietrznych, która posiada wszystkie wymagane atesty oraz wytyczne Unii Europejskiej. GP Batteries to wiodący producent baterii na rynku globalnym, który zdobył uznanie wielu zadowolonych Klientów. Produkty są całkowicie bezpieczne zarówno dla urządzeń, które zasilają, jak i dla ich użytkowników.

Baterie specjalistyczne GP zasilą nie tylko aparaty słuchowe, ale także fotograficzne, stacjonarne telefony bezprzewodowe, piloty samochodowe czy zegarki. Baterie GP to niezawodność i długotrwałe działanie. Oferowane są najpopularniejsze rozmiary baterii, które pasują do większości modeli aparatów słuchowych na rynku. Dodatkowo baterie są wolne od rtęci, która jest bardzo niebezpieczna nie tylko dla użytkownika, ale i dla środowiska (zwłaszcza gdy nie jest właściwie utylizowana).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here