Sprzedaż nieruchomości

Odwaga jest czymś, co nie przychodzi łatwo wielu z nas. Dzieje się tak, ponieważ odwaga nie jest cechą, z którą się rodzimy.

Odwaga jest czymś, co nie przychodzi łatwo wielu z nas. Dzieje się tak, ponieważ odwaga nie jest cechą, z którą się rodzimy, jest to cecha wyuczona i pochodząca z doświadczenia – i strachu. Jak więc możemy być odważni, kiedy ten strach istnieje?

Staw czoła swoim lękom

Nauka bycia odważnym polega na stawianiu czoła swoim lękom, więc jest to miecz obosieczny. Aby być odważnym w biznesie, musisz ostatecznie pokonać lęki. Prawdopodobnie większość kobiet utożsami się z twierdzeniem, że obawa jest emocją towarzyszącą nam na co dzień!

Ale powiedzenie mówi, że po dużym ryzyku przychodzi wielka nagroda, a kiedy prowadzisz własny biznes, będziesz musiała być na tyle odważna, aby podjąć niektóre z tych ryzyk. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Tak i nie.

Podejmij ryzyko

W miarę podejmowania ryzyka odwaga zaczyna rosnąć. Nawet nauka jazdy na rowerze jako dziecko była ryzykowna. Dla osoby dorosłej bycie dzielnym oznacza często podejmowanie ryzyka, takiego jak mówienie o trudnych kwestiach, gdy inni tego nie robią, i zasadniczo wypychanie się ze strefy komfortu. Już samo założenie firmy jest ryzykownym krokiem i wiąże się z dużym stresem. Nierzadko przedsiębiorcy tracą oszczędności życia otwierając biznes, który wkrótce upada. Być może lęk przed postawieniem pierwszego kroku złagodzą nieco fundusze unijne –  poznańska firma AmBiznes może być odpowiedzią na twoje wątpliwości. AmBiznes od wielu lat dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z przedsiębiorcami, którzy planują założyć lub rozwinąć biznes. Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl aby uzyskać więcej szczegółów na temat oferty.

Pokonaj myśli o porażce

Jeśli chodzi o biznes, największym strachem do przezwyciężenia jest porażka, a to dlatego, że jej wynik jest zazwyczaj dość znaczący. Niezdolność do jazdy na rowerze za pierwszym razem może skutkować starciem kolana i kilkoma łzami. Nie podniesienie firmy, która upada może spowodować straty finansowe, ekstremalny stres i wystarczającą ilość łez do wypełnienia wanny.

Odważ się uwierzyć

Przypuśćmy, że otwierasz start-up z drugą zaangażowaną businesswoman. Jest pewne ryzyko, ale obecność wspólniczki nieco je łagodzi. Po jakimś czasie wspólniczka odchodzi. Zapewnie myśl o tym, żeby prowadzić biznes zupełnie sama, totalnie cię przeraża. Jednak odważ się wierzyć, że możesz nie tylko sprawić, by firma funkcjonowała, ale przekształcić pierwotną koncepcję w jeszcze większą, co będzie oczywiście kolejną przerażającą myślą. Ale o to właśnie chodzi – odwaga wynika z opuszczenia strefy komfortu.

Wykonaj skok

Oprzyj się lękowi, zrób pierwszy krok, a twoja odwaga przyniesie owoce – spełni się twoje marzenie o przeniesieniu planów na poziom realny.  Gdy stajesz twarzą w twarz ze swoimi lękami, stają się one mniejsze, a twoja odwaga staje się większa – i w rezultacie tak samo dzieje się z twoją firmą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here