Outsourcing księgowości – czy to się opłaca?

0

Usługi księgowe zlecane firmom zewnętrznym są rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej popularne wśród mikroprzedsiębiorstw oraz małych firmy rozliczających się na podstawie księgi przychodów i rozchodów. Głównymi powodami, dla których tego typu przedsiębiorcy decydują się na współpracę z firmami outsourcingowymi zajmującymi się księgowością są brak odpowiednich kwalifikacji do prowadzenia księgowości, wśród pracowników firmy oraz chęć usprawnienia jej funkcjonowania. Bezsprzecznie w takim wypadku powierzanie usług księgowych specjalistom niesie ze sobą wiele korzyści, lecz czy na pewno tego typu rozwiązanie jest opłacalne dla wszystkich firm? Czy firmy średnich rozmiarów, rozliczające się na podstawie księgi rachunkowej również skorzystają na współpracy z firmą outsourcingową, czy taka współpraca będzie dla nich tylko niepotrzebnym kosztem? Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, opłacalność takiej inwestycji związana jest z indywidualnymi czynnikami, każdej firmy.

Serwis i konserwacja wózków widłowych

0

Z racji tego, że wózki widłowe są podstawowym i często eksploatowanym sprzętem w magazynach, halach produkcyjnych, sklepach wielkopowierzchniowych i na placach budowy, często ulegają awariom. Nie bez znaczenia jest to, że wszystkie przedsiębiorstwa mają obowiązek respektowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym również w zakresie regularnego serwisowania i konserwacji wózków widłowych.

Kartki świąteczne sposobem na budowanie relacji biznesowych

0

Zwyczaj wysyłania pocztówek i kartek z życzeniami nie zanikł, a potwierdzeniem tego jest natłok listów i kart, które są dostarczane przed świętami do naszych domów. Właśnie to święta, zarówno Bożego Narodzenia, jak i Wielkanocy, są okazją, podczas której obdarowujemy swoich bliskich, rodzinę, przyjaciół dobrym słowem zapisanym na pięknej karcie.

Kompetencje menedżerów a inwestycja we własne umiejętności

0

Bycie menedżerem to ogromna odpowiedzialność, zarówno za zespół, atmosferę w nim panującą, jak również za efekty jego pracy.

Jak sprawnie zarządzać magazynem?

0

Magazyn – to tam toczy się prawdziwe życie firmy. Można nawet powiedzieć, że sprawne zarządzanie magazynem to większość sukcesu firmy. Dlatego też, będąc przedsiębiorcą, zdecydowanie warto pomyśleć nad tym, co zrobić, aby praca przebiegała szybko i sprawnie?

Krok 1 – wybierz osobę odpowiedzialną

Przede wszystkim nie może być tak, że odpowiedzialni w jednakowym stopniu są wszyscy pracownicy. Odpowiedzialność zbiorowa bowiem prowadzi jedynie do chaosu. Dlatego trzeba wybrać kilku kierowników. Co więcej – owych kilku kierowników powinno mieć nad sobą jeszcze jakiś szefów. Innymi słowy należy zadbać o strukturę i hierarchię oraz dobrze rozplanować zadania.

Krok 2 – dobry program do magazynu

Jednak zarządzanie magazynem wcale nie jest zbyt prostym zadaniem. Dokumenty magazynów nie mogą zaginąć, całe hale należy podzielić na sektory, w każdym momencie trzeba wiedzieć, gdzie co jest, pracownicy muszą pracować na wyznaczonych stanowiskach. Podsumowując – ludzi umysł nie jest w stanie tego skontrolować. Dlatego należy zainwestować w dobry program do magazynowania!

Misja – sprawne prowadzenie magazynu

Inwestować? Tak dokładnie – kupno takiego programu raz wdrożenie go to swego rodzaju inwestycja. Choć bowiem musimy wydać pewną sumę pieniędzy, to jednak z nawiązką zwróci nam się ta suma. Dlaczego? Otóż program do magazynowania umożliwia szybkie i sprawne zarządzanie magazynem. Wszystko jest odpowiednio skatalogowane, możemy w każdej chwili podejrzeć, jak przebiegają pracę. Dystrybucja i logistyka wydają się z takim programem dziecinnie łatwe.

Jak wybrać odpowiedni program do magazynu?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia – jak wybrać dobry program? Otóż oczywiście musi on być kompatybilny z naszymi urządzeniami, nieawaryjny, odpowiednia dla naszego profilu działalności firmy. Firmy często jednak z biegiem czasu zmieniają się – warto zatem inwestować w rozwiązania uniwersalne. Idealnym przykładem jest tu LoMag, który chwalą producenci i przedsiębiorcy z różnych branży!

Montaż płyt warstwowych

0

Płyty warstwowe pozwalają na szybkie wzniesienie budynków bez udziału ciężkiego sprzętu. Co więcej, ich konstrukcja umożliwia demontaż i ponowne wykorzystanie płyt, co daje inwestorowi możliwość przeniesienia magazynu albo hali produkcyjnej w inne miejsce. Opisujemy w dużym uproszczeniu, jak przebiega montaż płyt warstwowych.

Czy warto inwestować w dystrybutory wody?

0

Polskie prawo obliguje wszystkich właścicieli dużych i małych firm do tego, aby dostarczali oni wodę zdatną do picia swoim pracownikom. Jest to szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, a także firm budowlanych.

Program do fakturowania na rok 2018

0

Każdego roku zmieniają się przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. W roku 2018 już wszyscy przedsiębiorcy będą musieli wystawiać dla Urzędu Skarbowego Jednolity Plik Kontrolny. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za nowym programem do fakturowania, który będzie umożliwiał wystawianie tego rodzaju dokumentu i wysyłanie go do właściwego urzędu.

Sprawdź, czy Cię stać na zaciągnięcie kredytu

0

W dzisiejszych czasach produkty finansowe firm pożyczkowych cieszą się rosnącą popularnością. Wiele z nich reklamuje się hasłami typu – szybka pożyczka w 15 minut. Dostępność i różnorodność sposobów uzyskania finansowania jest ogromna i nie ogranicza się jedynie do dużych miast. Obecnie praktycznie każdy pełnoletni obywatel Polski może skorzystać z usług firm pożyczkowych, jednak, czy każdy może sobie na nią pozwolić? Podpowiemy Ci, jak sprawdzić, czy udźwigniemy kolejną ratę miesięcznego zobowiązania i jak nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Jak sprawnie zorganizować konferencję lub spotkanie biznesowe?

0

Dobra komunikacja to podstawa i wie to każdy przedsiębiorca. Aby osiągnąć wymierne efekty, należy znaleźć sobie wartościowych partnerów biznesowych, z którymi będzie można rozpocząć owocną współpracę.

ZOBACZ TEŻ