Podatki marynarskie – jak je obliczyć?

0
Podatki marynarskie - jak je obliczyć?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z fachowej i profesjonalnej pomocy prawnej. Chcemy zapobiegać niewiedzy, łamaniu praw oraz dokonywanym nieprawidłowościom np. w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Dlatego też z pomocą przychodzą kancelarie, które potrafią szybko i konkretnie wytłumaczyć klientom jak rozwiązać różnorodne sprawy, jak odeprzeć ataki z różnych stron oraz jak się bronić. Na co możemy liczyć udając się do takiej kancelarii prawnej?

1. Kancelarie prawne i ich usługi

W skład kancelarii radcowskiej wchodzi wiele wykształconych i doświadczonych osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa. Do głównych obszarów i należą sprawy: z zakresu prawa cywilnego czyli sprawy o zadośćuczynienie, odszkodowanie, ustalenie odpowiedzialności na przyszłość), za naruszenie dóbr osobistych, dziedziczenie (czyli stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, spis inwentarza), egzekucja a także wszelkie sprawy dotyczące problematyki rodzinnej (jak np. rozwód, separacja, pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej, kontakty, alimenty). Radca Prawny Natalia Zielmachowicz specjalizuje się również w podatkach dla marynarzy, które są bardzo trudne do obliczenia.

2. Gdzie marynarz powinien płacić podatek?

Zgodnie z art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku marynarzy, którzy mieszkają w Polsce a pracują dla firmy (bandery), która ma siedzibę za granicą, wówczas stosuje się metodę odliczenia proporcjonalnego. Oznacza to, że część takiego podatku zostaje w Polsce, część należy zapłacić do kraju, z którego jest bandera jego statku. Budzić wątpliwości może również rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy.

3. Konsultacja

Konsultacja u radcy prawnego (radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/) to zwykłe spotkanie, na którym klient ma możliwość przedstawienia swojego problemu. Porada rady prawnego, której udzieli wówczas kancelaria będzie polegała na ocenie prawnej danej sprawy w oparciu o obowiązujące przepisy. Takie spotkanie ma na celu przedstawić klientowi rozwiązania, by ten podjął samodzielne działania.

4. Koszt porady prawnej

Każda kancelaria radcy prawnego posiada własny cennik porad prawnych. Rozliczenie podatków marynarzy to dość czasochłonne zajęcie, dlatego też koszt takiej usługi będzie wyższy. Warto jednak już na pierwsze spotkanie zabrać wszystkie niezbędne dokumenty, by kancelaria radcowska mogla jak najszybciej obliczyć kwoty.

Komfortowe granie na smartfonie

0
Komfortowe granie na smartfonie

Gry na urządzenia mobilne jeszcze do niedawna kojarzyły się z dosyć prostą, krótką rozrywką dla zabicia czasu. Nie da się bowiem ukryć, że gameplay pierwszych mobilnych hitów na smartfony, takich jak Fruit Ninja czy Angry Birds nie był dużo bardziej złożony niż prostych gier z telefonów starszej generacji. Technologie mobilne mocno jednak ruszyły do przodu i obecnie na telefonie możemy grać w setki rozbudowanych tytułów zarówno znanych z komputerów osobistych i konsol, jak i dedykowanych dla smartfonów.

Wtyczki integracyjne z Shoper

0
Wtyczki integracyjne z Shoper

Czym jest Shoper?

Shoper jest platformą internetową, na której w bardzo prosty sposób możemy założyć sklep internetowy. Wybierając odpowiadający nam plan taryfowy dostajemy gotowy skrypt sklepu internetowego wraz z darmowymi szablonami, oraz łatwą możliwością ich konfiguracji. System Shoper zawiera w sobie szereg udogodnień i integracji z dzisiejszymi sposobami sprzedaży wykorzystywanymi w e-commerce. Można wyróżnić integracje ze sklepem na Facebooku, Allegro, porównywarkami cenowymi, skryptami do obsługi wysyłek towarów, oraz blog sklepowy.

Najczęstsze problemy w e-commerce

Każdy kto miał styczność z e-commerce wie jak ważne jest pilnowanie danych o stanach magazynowych i cen w sklepie internetowym. Jeden nasz błąd potrafi nieźle namieszać podczas, gdy nic nieświadomi Klienci będą dalej prowadzić zakupy. Porządek w liczbach jest podstawą przy prowadzeniu rzetelnie naszego biznesu. Zaoszczędzi nam wiele przykrych sytuacji i energii poświęconej na uspokajanie zdenerwowanych Klientów, którzy przykładowo dokonali zakupu towaru niebędącego fizycznie na magazynie.

Jak ułatwić sprzedaż w sklepie internetowym?

Najprostszym rozwiązaniem dla przytoczonych powyżej problemów jest zatrudnienie osoby, która codziennie, a nawet kilka razy dziennie będzie sprawdzać zgodność danych w sklepie internetowym z programem magazynowym w biurze. Wszyscy się chyba zgodzimy, że to mało inteligentne rozwiązanie, zwłaszcza gdy posiadamy na magazynie setki lub tysiące produktów.

Co zatem zrobić, by ułatwić sobie pracę i nie marnować cennej energii pracowników? Z pomocą przychodzą gotowe rozwiązania integracyjne dla najpopularniejszych programów magazynowych z różnymi systemami e-commerce.

Integracja lekiem na błędy

Wykorzystując wtyczki integracyjne Shoper pomiędzy naszym programem magazynowym, a sklepem internetowym pozbywamy się ryzyka pomyłek czy nieaktualnych danych. Integracja ta bowiem na bieżąco aktualizuje w obie strony dane, które normalnie wprowadzalibyśmy ręcznie. Oszczędzamy czas i pieniądze, ponieważ możemy wtedy skupić się na ich pomnażaniu.

Zasada działania integracji polega na działaniu programu w tle. Rejestruje on sprzedaż danego produktu i aktualizuje ilość sztuk na magazynie pomniejszając ją o odpowiednią wartość. Natomiast podczas, gdy przyjdzie do nas zamówiony towar, który należy wprowadzić na magazyn, program automatycznie powiększa ilość sztuk widoczną w sklepie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nigdy nie będziemy mieli sytuacji, kiedy Klient chcąc kupić jakiś towar dowie się, że go nie mamy choć ostatnich kilka sztuk kurzy się na magazynie i zastanawiamy się dlaczego się nie sprzedają. Także w drugą stronę nie będziemy musieli dzwonić do Klienta przepraszając go za błąd na stronie, który zasugerował mu iż posiadamy towar, którego już np. nie produkują.

Inwestycja, która procentuje

Koszty wtyczek integracyjnych wahają się w granicy 50-200 zł. Jest to naprawdę niewielki koszt, na jaki może sobie pozwolić każdy przedsiębiorca. W zamian za tych kilka złotych dostajemy niezastąpione narzędzie usprawniające pracę i zapobiegające potencjalnym problemom. Warto wybrać gotowe i sprawdzone rozwiązania dostępne na rynku. Poczytać opinie i postawić na dobre, dopracowane produkty, które z pewnością nas nie zawiodą.

Ciężko jest przeliczyć to co zyskujemy inwestując we wtyczki integrujące na pieniądze. Jest to coś co docenimy dopiero po zakupie. Dlatego warto przemyśleć zakup tego niezwykłego narzędzia. Specjalistyczne firmy często posiadają w swojej ofercie również inne rozwiązania, które mogą usprawnić wiele innych codziennych obowiązków przy sklepie internetowym.

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

0
Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Wynagrodzenie to jeden z najważniejszych elementów pracy zawodowej, który odpowiada za motywację i poziom zadowolenia. Wysokie zarobki to także powód, dla którego część zawodów i stanowisk cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż pozostałe. Jedną z najchętniej wybieranych profesji jest opieka nad osobą starszą za granicą – szczególnie zachodnią. Czy to rzeczywiście aż tak dochodowa praca?

Recykling pod lupą – dlaczego przeprowadza się audyt recyklera?

0
Recykling pod lupą – dlaczego przeprowadza się audyt recyklera?

Ochrona środowiska staje się nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Wszystkie firmy, a w szczególności te zajmujące się recyklingiem, podlegają coraz większym kontrolom i stawiane są przed nimi nowe wymagania dotyczące racjonalnego używania materiałów i obróbki odpadów. Audyt recyklera jest jedynym sposobem, by ocenić zgodność procesów z przepisami.

Kłopoty finansowe

0
Kłopoty finansowe

Trzeba powiedzieć wprost — problemy finansowe to temat, z którym bardzo często można się zetknąć. Ktoś może zapytać, co jest efektem problemów finansowych? Wydaje się, że najczęstszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na pożyczkę. Zdecydowanie się na pożyczkę samo w sobie absolutnie nie jest niczym złym, ale trzeba pamiętać o tym, że pożyczka to szansa i zagrożenie. Jeżeli pożyczanie jest nieodpowiedzialne, należy liczyć się, z tym że pojawi się problem ze spłatą zobowiązania (co może z kolei skutkować zaciąganiem kolejnych zobowiązań). Taka sytuacja to oczywiście prosta droga do pętli zadłużenia (powiedzmy pętli chwilówek).

Wyjście z pętli chwilówek — to jak najbardziej możliwe!

Załóżmy, że pętla chwilówek jest faktem, jak w takiej sytuacji należy postępować? Na pewno istotne znaczenie ma odpowiednie podejście do tematu (jak w przypadku każdego problemu), Poza tym trzeba też wyraźnie podkreślić, że istotne jest odpowiednie określenie możliwości finansowych. W innym przypadku naprawdę nie można mówić o skutecznym poradzeniu sobie z problemem.

Co do szczegółów, na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest konsolidacja (konsolidacja chwilówek albo kredytów, kluczowe jest to, czego dotyczy problem). Niewykluczone, że nie brakuje osób, dla których konsolidacja brzmi obco. Biorąc to pod uwagę, musi pojawić się pytanie, co należy rozumieć poprzez konsolidację? Najkrócej rzecz ujmując, konsolidacja jest zamienieniem kilku zobowiązań finansowych w jedno zobowiązanie (oczywiście trzeba doprowadzić do tego, żeby było to zobowiązanie na miarę możliwości finansowych), tylko w takiej sytuacji konsolidacja ma sens.

Zastanawiasz się nad tym, czy konsolidacja to temat, którym musisz zająć się samodzielnie? Kredyt konsolidacyjny (można też powiedzieć kredyt oddłużeniowy) to kredyt, którym mogą zając się odpowiednie firmy (dokładniej mówiąc, chodzi o poszukiwanie kredytu na miarę oczekiwań). Jeżeli chodzi o przykłady, pod tym adresem można znaleźć jedną z firm zajmujących się konsolidacją www.splatachwilowek.pl.

Interesują Cię szczegóły dotyczące tego typu działalności? Wszystko powinno znajdować się na stronach firm i co za tym idzie, najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się z udostępnionymi informacjami. Świadomość jest najważniejsza.

Co można powiedzieć na temat formalności?

Mimo wszystko wcześniejsza spłata produktów pozabankowych nie jest wszystkim, na czym należy się skupiać. Mówiąc wprost — co można powiedzieć na temat formalności, jakie niesie za sobą konsolidacja chwilówek dla zadłużonych lub konsolidacja kredytów? Na pewno istotne znaczenie ma to, że kredyty konsolidacyjne dzielą się na kredyty z hipoteką i bez hipoteki. Co można powiedzieć na temat kredytów hipotecznych? Jaka sama nazwa wskazuje, jest hipoteka. Hipoteka sprawia, że można liczyć na wysoką kwotę kredytu. Dobrze też do tego dodać, że umowa podpisywana jest na dłuższy czas. Niemniej z drugiej strony nie wolno zapominać o tym, że procedura uzyskania kredytu hipotecznego jest dłuższa (niż w przypadku kredytu bez hipoteki) i bardziej skomplikowana.

Koniecznie trzeba też zapytać, o czym muszę pamiętać, jeśli interesuje mnie uzyskanie kredytu konsolidacyjnego? Odpowiedź na to pytanie jest złożona, lista tego, co potrzebne, przedstawia się następująco:

– umowy dotyczące zobowiązań, które mają być skonsolidowane,
– wyciągi bankowe z rachunków osobistych,
– jeśli dysponujesz wyciągami z kart, również musisz mieć je ze sobą,
– zaświadczenia (dotyczące zatrudnienia, jak i dochodów),
– oświadczenia o stanie cywilnym

Tak przedstawia się lista wyłącznie niezbędnych dokumentów. Co do dodatkowych formalności, musisz wiedzieć, że dodatkowe formalności nie są wymagane. Warto też podkreślić, że wcześniejsza spłata pożyczek może być także możliwa poprzez konsolidację online. Konsolidacja online ogranicza formalności i sprawia, że cały proces ubiegania się o kredyt jest przyśpieszony.

Czy spłata chwilówek poprzez konsolidację zawsze jest możliwa?

Koniecznie trzeba też zadać pytanie, czy konsolidacja zawsze jest możliwa? Nie ma co ukrywać, że może zdarzyć się tak, iż konsolidacja będzie rozwiązaniem, z którego nie będzie można skorzystać. Ktoś może zapytać, z czego to wynika? Odpowiedź jest prosta — warunkiem otrzymania kredytu konsolidacyjnego jest zdolność kredytowa i obecność stałych przychodów. Bank udziela kredytu tylko wtedy, kiedy potencjalny kredytobiorca to wiarygodna osoba.

W ten sposób dochodzimy do bardzo ważnego pytania, co jeśli nie mogę skorzystać z konsolidacji? Przede wszystkim należy wyraźnie podkreślić, że pod żadnym pozorem nie należy się załamywać. Zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie. Mówiąc wprost — jeśli nie można skorzystać z konsolidacji, nie pozostaje nic innego, jak porozmawiać z firmami, którym zalegamy pieniądze. Wiadomo, że takie rozmowy absolutnie nie są niczym przyjemnym, ale jest to znacznie lepsze wyjście niż unikanie kontaktu. Poproszenie o nowy termin na spłatę można odebrać jako zwiększenie wiarygodności (a wiarygodność w przypadku dłużników jest oczywiście bardzo zachwiana).

Chcesz kupić mieszkanie na kredyt? Sprawdź zdolność kredytową u dewelopera!

0
Chcesz kupić mieszkanie na kredyt? Sprawdź zdolność kredytową u dewelopera!

Coraz więcej osób decyduje się na kupno własnego mieszkania – część z nich decyduje się wtedy na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Mieszkanie na kredyt to szybki sposób na przeprowadzkę na swoje, ale nie każdy może liczyć na takie finansowanie. Jak można to sprawdzić?

Sprawdzona agencja eventowa w Katowicach? Tylko firma starStone!

0
Sprawdzona agencja eventowa w Katowicach? Tylko firma starStone!

Katowice to pod względem rozrywkowo-kulturowym jedno z najlepiej rozwiniętych miast w Polsce. Znajdziemy tam mnóstwo miejsc, w których nie tylko miło spędzimy czas, ale też takich, gdzie sami możemy zorganizować niezapomnianą imprezę. Wybór dokładnej lokalizacji jest dość prosty. Wystarczy określić cel naszego eventu i ilość gości, którą chcemy zaprosić, a później dopasować miejsce do okazji. Celem może być uczczenie ważnego wydarzenia, obchodzenie jakiegoś święta lub impreza integracyjna. Niezależnie od tego, co chcemy celebrować, w Katowicach i innych miastach na południu Polski, takich jak Kraków i Wrocław, na pewno będziemy mieli wiele możliwości.

Kolejnym plusem organizacji imprez w wyżej wymienionych miastach, jest fakt, że działa tam sprawdzona agencja eventowa starStone, która zajmuje się kompleksowym planowaniem i realizacją różnego rodzaju imprez. Jeśli planujesz:

  • Rodzinny piknik

  • Bankiet

  • Imprezę promocyjną

  • Jubileusz

  • Imprezę integracyjną

  • Garden party

  • Targi

  • Imprezę firmową

Koniecznie skontaktuj się ze specjalistami z agencji eventowej starStone, działającej właśnie w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu, a przekonasz się, że jeden telefon może wprowadzić w życie twój pomysł i zapewnić Ci imprezę, która spełni najśmielsze oczekiwania twoje i pozostałych gości.

Nie tylko Katowice, czyli agencja eventowa we Wrocławiu i Krakowie

Agencja eventowa starStone ma siedzibę w Tychach, jednak nie ogranicza się wyłącznie do Śląska. Przez lata systematycznie powiększała swój zespół, śledziła i dopasowywała się do najnowszych trendów i obecnie organizuje imprezy w różnych miastach na południu Polski. Decydując się na współpracę z profesjonalistami z firmy starStone, zyskujemy pewność, że niezależnie od charakteru naszej imprezy i rangi całego przedsięwzięcia, będzie ona zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach.

Katowice, Wrocław i Kraków to doskonałe miejsca na imprezy firmowe, rodzinny piknik, oficjalny bankiet i każde inne party. To miasta spotkań, w których ludzie naprawdę chcą się ze sobą bawić, integrować i po prostu spędzać czas. Kiedy atmosfera jest tak sprzyjająca, nie pozostaje nic innego, jak tylko zająć się organizacją wybranego eventu lub zlecić to profesjonalistom.

Organizacja imprez w dużych miastach daje szerokie pole manewru. Nie musimy nawet ograniczać się tylko do zamkniętych przestrzeni. Garden party i piknik na świeżym powietrzu to równie świetna opcja spędzania czasu, zwłaszcza, że znikają wtedy ograniczenia związane z ilością zaproszonych gości. Jeśli martwisz się, że możesz nie podołać realizacji imprezy większego formatu, poważnie rozważ zaangażowanie agencji eventowej działającej we Wrocławiu i pozostałych miastach, ponieważ ich doświadczenie przełoży się na Twój sukces.

Agencja eventowa starStone to najlepsza inwestycja, na jaką możesz sobie pozwolić. Wszystko, czego potrzebujesz otrzymasz w jednym miejscu. Obsługa techniczna, zapewnione atrakcje, pyszny catering, a nawet meble i namioty eventowe – z firmą starStone odhaczysz każdy punkt na swojej liście rzeczy do zrobienia. Pozostanie ci jedynie dobrze bawić się w towarzystwie pozostałych gości.

Romantyczny weekend we dwoje

0
Romantyczny weekend we dwoje

Niemal szaleńcze tempo życia, zwiększające się obowiązki zawodowe oraz brak czasu na relaks i odpoczynek wpływają negatywnie na nasze zdrowie oraz związek. Warto zadbać o wspólne spędzenie czasu np. w weekend, aby oderwać się od rzeczywistych problemów i zadbać o nasze relacje, które przekładają się na wiele sfer życia.

Jak założyć spółkę jawną?

0
Jak założyć spółkę jawną?

W Polsce biznes można prowadzić pod wieloma różnymi formami. Może być to jednoosobowa działalność gospodarcza lub któraś z form spółek. Dużą popularnością cieszy się m.in. spółka jawna. Warto jest zatem wiedzieć jakie kroki należy podjąć, aby taką spółkę założyć.

Odpowiadając na pytanie jak założyć spółkę jawną zacząć należy od ustalenia jej nazwy. Trzeba bowiem wiedzieć, że nawa spółki jawnej musi spełniać określone zasady. Przede wszystkim musi zawierać nazwiska wspólników. Po drugie co oczywiste musi zawierać rozszerzenie „spółka jawna”. Oprócz tego w nazwie spółki może być zawarte jakieś wyrażenie dowolne.

Kiedy nazwa spółki została już utworzona nie pozostaje nic innego jak rozpocząć procedurę rejestracji spółki. W tym celu w pierwszej kolejności należy spisać umowę spółki. Jest to konieczne i pamiętać należy o tym, że umowa spółki jawnej zawsze musi być zawarta między wspólnikami na piśmie. Wszelkie ustne umowy będą nie ważny. Kolejny krok złożenie odpowiedniego wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego. Do KRS oprócz złożenia odpowiednich wniosków złożyć należy także umowę spółki oraz dowody opłat rejestracyjnych. Jeśli wszystkie dokumenty będą wypełnione w sposób prawidłowy sąd dokona rejestracji spółki. Pamiętać należy, że to jednak nie wszystko. Odpowiedni wniosek złożyć należy także do Urzędu Skarbowego w celu uzyskania numerów NIP oraz REGON. Bez nich prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki jawnej jest niemożliwe. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów można rozpocząć prowadzenie działalności.

Jak widać wszystkich tych formalności jest dość sporo. Tym samym nie każdy ma czas na to, aby w sposób szczegółowy zająć się wszystkimi tymi formalnościami. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest przekazanie spraw związanych z rejestracją spółki odpowiedniej kancelarii. Dobrym rozwiązaniem może być rejestracja spółek jawnych z pomocą kancelarii KTMH.pl (kliknij, aby przejść na ktmh.pl). Jej ofertę w tym zakresie można znaleźć na stronie https://ktmh.pl/zakladanie-i-rejestracja-spolki-jawnej/. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzić można bardzo wiele czasu.

ZOBACZ TEŻ