Dlaczego bank odrzucił Twój wniosek o pożyczkę lub kredyt?

0
wniosek o pożyczkę

Wiele osób, które chciało uzyskać pożyczkę lub kredyt spotkało się z sytuacją, że bank odrzucił ich wniosek. Aby nie spotkało to ciebie, powinieneś zapoznać się z najczęstszymi przyczynami negatywnej decyzji banku lub firmy pożyczkowej. Poniżej opisujemy także jak zapytania w BIK wpływają na procesowanie Twojego wniosku w banku.

Nie ma zdolności kredytowej

To naturalne, że w momencie, gdy mam więcej zobowiązań niż dochodu, szukam pomocy finansowej. Jeżeli zdecyduję się na kolejną pożyczkę, to nic dziwnego, że pożyczkodawca uzna, że nie stać mnie na raty i zwyczajnie nie podejmie się ryzyka. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być skonsolidowanie kredytów, które pozwala obniżyć miesięczną kwotę przeznaczaną na spłatę zadłużenia oraz, jeżeli się uda, zwiększyć wysokość kredytu konsolidacyjnego o dodatkowe środki potrzebne na bieżące wydatki.

Bank może nisko ocenić zdolność kredytową ze względu na niepozamykane konta i karty, z których już nie korzystamy, a które nadal są do nas przypisane. W tej sytuacji trzeba oczywiście wszystko uporządkować, zanim będziemy ubiegać się o kolejną pożyczkę. Zdolność kredytową może podnieść też żyrant, który poręczy za nas i w razie czego odpowie swoim majątkiem za nasze zobowiązanie. Ostatnia opcja to szukanie kredytodawcy o mało restrykcyjnych wymaganiach w stosunku do udokumentowanych dochodów.

Problematyczny wiek osoby wnioskującej o kredyt

Większość firm pożyczkowych w swoich regulaminach zaznacza widełki dotyczące akceptowanego wieku kredytobiorcy – najczęściej obejmują one osoby w wieku od 18 do 70 lat. Osoby niepełnoletnie wg. prawa polskiego nie mogą ubiegać się o kredyt, a osoby starsze po prostu stanowią zbyt duże ryzyko dla firmy, podobnie jak osoby młode (18-25 lat), których odpowiedzialność i dojrzałość finansowa jest mocno kwestionowana przez pracowników banków. Rozwiązaniem oczywiście są pożyczki pozabankowe, chwilówki i specjalne pożyczki dla emerytów.

Problem ze źródłem dochodów

Biorąc pod uwagę tylko źródło dochodu, najłatwiej kredyt uzyskają osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Natomiast odmowa udzielenia pożyczki najczęściej zdarza się osobom zatrudnionym w ramach umowy o dzieło, umowy-zlecenia, emerytom, rencistom, rolnikom i osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Wszystko oczywiście zależy od kwoty kredytu, okresu kredytowania i polityki instytucji finansowej. Np. w ostatnim czasie pojawiło się sporo firm pożyczkowych, które udzielają pożyczki na świadczenia 500+.

Zła historia kredytowa

Trwające więcej niż 30 dni opóźnienia w spłacie zadłużenia karty kredytowej lub w spłacie rat za sprzęt, zaległości skutkujące postępowaniem windykacyjnym, a także regularne opóźnienia w spłacaniu kredytu są częstym powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę czy kredyt. Co się stało, to się nie odstanie, ale zawsze można wnioskować o usunięcie niekorzystnych wpisów, które nie są już aktualne. Można też szukać pożyczki na dowód w firmach o łagodniejszej polityce weryfikacyjnej lub szukać poręczyciela.

Błędy we wniosku kredytowym

Ta kwestia tyczy się głównie wniosków składanych przez internet lub telefon, gdy samodzielnie uzupełniamy wymagane pola, nie zawsze wiedząc, co w danym pytaniu firma pożyczkowa miała na myśli. Dlatego już na etapie sprawdzania i weryfikacji poprawności wniosku o pożyczkę wiele osób uzyskuje odmowę. Gdy udajemy się osobiście do siedziby firmy lub decydujemy się na pożyczki w domu, doradca klienta zazwyczaj czuwa nad poprawnością udzielanych informacji i składanych zaświadczeń.

Niski scoring BIK – powód to brak historii kredytowej

Osoby, które nie mają historii kredytowej, są dla analityków kredytowych wielkim znakiem zapytania. Każdy bank i instytucja finansowa mają swoje algorytmy, służące do określania sytuacji finansowej klientów. Choć wydaje się, że regularna pensja wystarczy do spłaty kredytu, to bank chciałby wiedzieć, czy klient jest rzetelny, uczciwy i punktualny w regulowaniu płatności. Rozwiązaniem jest znalezienie oferty typu pożyczka bez BIK albo pożyczka na dowód w firmie pożyczkowej mało restrykcyjnej w stosunku do braku historii kredytowej. No i oczywiście należy rozpocząć budowanie historii w BIK, np. poprzez zakupy na raty lub korzystanie z karty kredytowej.

Duża liczba zapytań w BIK w przeciągu krótkiego okresu czasu

Jeśli szukasz dobrej pożyczki lub kredytu i porównujesz oferty rożnych instytucji finansowych, generuje to dużą liczbę zapytań w Biurze Informacji Kredytowej. Niby nic dziwnego, ale dla pracownika banku jest to podejrzane z dwóch przyczyn. Po pierwsze, można sobie pomyśleć, że dany klient jest na tyle zdesperowany, że chodzi od banku do banku i wszędzie dostaje odmowę. Po drugie, istnieje szansa na to, że taki klient planuje uzyskać z kredytów i pożyczek jak najwięcej pieniędzy, aby z nieuczciwie zdobytym kapitałem uciec za granicę i zapomnieć o ratach. Z punktu widzenia kredytodawcy jest to logiczne. Dlatego lepiej czasem skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże wybrać najlepsze oferty na rynku, co znacznie ograniczy liczbę zapytań.

Czy więc duża ilość zapytań w BIK może nam zaszkodzić? Odpowiedź brzmi: tak. Wpływa to na obniżenie scoringu w BIK, co z kolei skutkuje mniejszymi szansami na uzyskanie pożyczki na dobrych warunkach, a niekiedy nawet zupełną odmową udzielenia pożyczki. Szczególnie jest to dotkliwe w sytuacjach, gdy firma pożyczkowa ma w regulaminie zapis o okresie karencji, np. półrocznym, który blokuje klientom możliwość ubiegania się o kredyt w tym czasie.

Poradnik został przygotowany przez ekspertów z firmy pożyczkowej Eden Finance.

Czeka Cię sprawa o alimenty w Rzeszowie? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

0
Sprawy alimentacyjne

Sprawy alimentacyjne są zwykle dla rodziców bardzo emocjonalnym przeżyciem. Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej?

Wielu byłym parom udaje się porozumieć ze sobą w sprawie alimentów przeznaczanych na dziecko, ale niestety jest to zwykle kwestia problematyczna, która ustalona bez konkretnych dokumentów prawnych i „na słowo”, może z czasem okazać się niewystarczającą formą porozumienia oraz generować nowe problemy. Żeby mieć pewność, że kwestie alimentacyjne zostaną ustalone w sposób bezpieczny dla rodzica dziecka, któremu przysługują, warto zadbać o to, by sprawa została rozstrzygnięta przez sąd i by to on zadecydował o wysokości alimentów.

W tej sytuacji rodzić powinien zgłosić się do wybranego przez siebie prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym. Taki prawnik pomoże przejść całą procedurę sądową oraz uzyskać jak najwyższe alimenty. Fachowy prawnik podpowie jak ustalić wysokość alimentów, jak sprawić, by drugi rodzic nie ukrył przed sądem żadnych swoich dochodów. Wielu zobowiązanych do płacenia alimentów, stara się zaniżyć swoje dochody podczas ich dokumentowania w sądzie, tak, żeby maksymalnie zmniejszyć przyszły obowiązek alimentacyjny. Doświadczenie prawników może pomóc w zdemaskowaniu nieścisłości i przejściu przez proces sądowy bez nadmiernym nerwów czy awantur.

Starając się o alimenty w Rzeszowie dobrze jest wybrać sobie kancelarię prawną, która będzie nas reprezentowała przed sądem i w razie problemów procesowych podpowie, jak sobie z nimi poradzić. Pomoc prawnika okazuje się często bezcenna, zwłaszcza, gdy jeden z byłych małżonków wciąż zmienia zdanie i nie sposób jest się z nim samodzielnie porozumieć.

Warto dodać, że w pierwszej kolejności kwestia alimentów może zostać rozstrzygnięta w wyroku rozwodowym. Zaś jeśli rodzic uważa, że wysokość alimentów ustalona podczas rozwodu jest za niska, ponieważ np. potrzeby dziecka zwiększyły się, należy zainicjować nową sprawę sądową – skierować do sądu pozew o alimenty. Można także wnosić o zasądzenie takich kwot na rzecz dziecka w trakcie trwania małżeństwa – jeśli jeden z rodziców nie przekazuje pieniędzy na utrzymanie dziecka. Wreszcie ostatnią kwestią, z którą często zmagają się rodzice wychowujący dzieci jest fakt niepłacenia alimentów przez rodzica zobowiązanego, mimo, że alimenty zostały już zasądzone. Wtedy trzeba skierować sprawę do komornika, a gdy taka egzekucja okaże się bezskuteczna – po spełnieniu określonych przesłanek, można uzyskać alimenty z Funduszu Alimentacyjnego.

W poszukiwaniu pomocy w sprawie alimentów w Rzeszowie warto zwrócić się do jednej z renomowanych kancelarii prawnej LEGAL.F KANCELARIA, która przeprowadziła przez taki proces już wielu swoich Klientów. Prawnicy świadczący pomoc w zakresie spraw rodzinnych, dysponują i służą szeroką wiedzą oraz doświadczeniem, dodatkowo cechując się wysoką empatią i zrozumieniem dla trudnych sytuacji życiowych Klienta.

Pożyczka pozabankowa a formalności

0
Pożyczka pozabankowa a formalności

W przypadku zaciągania pożyczki w banku, trzeba niestety liczyć się ze sporą ilością dokumentów do wypełnienia. Formalności jest dużo, a czasu niekiedy stosunkowo mało. W przypadku pilnego zapotrzebowania na dodatkową gotówkę, pożyczki bankowe nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Wymaganych do nich jest wiele dokumentów, a następnie wszystko jest bardzo skrupulatnie sprawdzane. Ostatecznie może się również okazać, że pożyczka danej osobie nie zostanie po prostu udzielona.

Korzyści wynikające z zaciągnięcia pożyczki pozabankowej

Dlatego też dla wielu osób korzystniejszą opcją, jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim minimum formalności. Pożyczka pozabankowa zazwyczaj udzielana jest po prostu na dowód. Należy zatem przy wypełnianiu wniosku internetowego mieć uszykowany właśnie ten dokument i spisać z niego wszelkie niezbędne dane.

Proces weryfikacji takiego wniosku zazwyczaj nie trwa zbyt długo. Niekiedy jest to kilkanaście minut, innym razem dwa dni. Dużo zależy od tego, w jakim czasie składany jest wniosek. Czy są to dni robocze, a może weekend. Jednak mimo wszystko w tym przypadku proces ten przebiega znacznie szybciej i sprawniej, niż w stacjonarnych bankach.

Oczywiście w przypadku takiej właśnie pożyczki online, również nawiązywana jest umowa. Opisuje ona dokładnie warunki udzielenia pożyczki, kwotę na jaką ona opiewa, termin spłaty itp. Taka umowa jest prawomocna i oczywiście obowiązuje obie strony. Dlatego też osoba pobierająca pożyczkę musi przede wszystkim trzymać się tego, aby spłacić ją terminowo.

Jak mądrze zaciągnąć pożyczkę?

Taka pożyczka pozabankowa online, to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cierpią na chroniczny brak czasu. Wszystkie formalności można bowiem załatwić bardzo szybko i to przez internet. Jak jednak mądrze zaciągać takie pożyczki, aby ostatecznie nie popaść w kłopoty finansowe?

Przede wszystkim kluczem do sukcesu jest szukanie korzystnych ofert i analizowanie warunków umów. Obecnie praktycznie wszystkie firmy pożyczkowe oferują tzw. pożyczkę 0%. Co to właściwie jest? Jest to pożyczka udzielana nowym klientom, w sposób jednorazowy. Nie posiada ona oprocentowania, nie ponosi się w związku z nią żadnych dodatkowych kosztów. Dlatego też pożyczając 2000 tysiące złotych, oddaje się także taką kwotę. Skorzystanie z takiej opcji jest mądrym rozwiązaniem i korzystnym pod względem finansowym.

Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje również pożyczki ratalne, które można spłacać przykładowo przez kilka lat. Są to pożyczki opiewające na dużo wyższe sumy, idealne przykładowo dla inwestorów czy też osób, które potrzebują dość dużego zastrzyku gotówki. Należy oczywiście pamiętać o tym, aby każdą taką pożyczkę spłacać terminowo. Wówczas nie naliczą się dodatkowe koszta, odsetki itp.

Pierwszy kredyt – jak go otrzymać?

0
Pierwszy kredyt – jak go otrzymać?

Właśnie stoisz przed decyzją o wzięciu swojego pierwszego kredytu? To bardzo poważna decyzja i warto wiedzieć jak się do tego przygotować i jaki rodzaj kredytu najlepiej jest wybrać jako pierwszy. Dzięki zaciągnięciu swojego pierwszego zobowiązania zaznajomisz się z formalnościami i specyfikacją produktów bankowych. W przyszłości może Ci to ułatwić ubieganie się o większe kredyty, a także poprawi Twoją zdolność i historię kredytową. Zobacz, co musisz zrobić, aby otrzymać swój pierwszy kredyt i o czym warto wtedy pamiętać.

Pierwszy kredyt – kiedy się na niego zdecydować?

Z roku na rok coraz większa liczba Polaków decyduje się na wzięcie kredytu. Bardzo polubiliśmy tę formę finansowania swoich potrzeb oraz marzeń i nie da się ukryć, że aby dostać pieniądze z banku, czasem wystarczy kilka chwil. Problemy mogą pojawić się dopiero później np. gdy zaczniemy mieć problem ze spłatą comiesięcznych rat. Właśnie dlatego należy dokładnie przemyśleć decyzję o wzięciu kredytu i zdecydować się na niego w odpowiednim momencie. Kiedy jest taki moment?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jedna osoba będzie gotowa na kredyt zaraz po ukończeniu pełnoletności, a druga dopiero po trzydziestce. Na kredyt powinniśmy się decydować w momencie, gdy mamy stabilną sytuację finansową np. mamy stałą pracę i jesteśmy pewni, że podołamy spłacie zobowiązania. Jeśli wiesz, że będziesz terminowo spłacał swoje zobowiązanie i nie obciąży ono za bardzo Twojego domowego budżetu, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wziął swój pierwszy kredyt.

Co zrobić, aby otrzymać pierwszy kredyt?

Przede wszystkim musisz wybrać bank, w którym będziesz wnioskował o kredyt oraz zastanowić się nad tym, jak dużej kwoty i na jak długi okres potrzebujesz. Musisz też przygotować dokument tożsamości, a także zaświadczenie o dochodach. Niezbędne mogą się także okazać wyciągi z konta. Osoby, które nigdy nie brały kredytu, mogą mieć zbyt niską zdolność kredytową, aby otrzymać dużą sumę. To zrozumiałe i warto na początek wziąć drobny kredyt, aby zacząć budować swoją zdolność kredytową, która przyda się w przyszłości.

Jeśli nie wiesz jak przebrnąć przez cały proces ubiegania się o kredyt, to możesz poprosić o pomoc pośrednika kredytowego Spłata Kredytów. Znajdzie on dla Ciebie najlepszą ofertę, a także poprowadzi Cię przez cały proces ubiegania się o pierwszy kredyt. Pomoc profesjonalistów https://splatakredytow.pl/ może przyśpieszyć cały proces i pozwoli Ci na skorzystanie z atrakcyjnej oferty kredytowej.

Czym jest mikrorachunek podatkowy?

0
mikrorachunek podatkowy - co to takiego?

Mikrorachunek podatkowy to indywidualny rachunek bankowy, który obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku. Dzięki niemu podatnik może wpłacać podatek PIT, CIT i VAT w jedno miejsce. VAT jest to podatek przedsiębiorców – od usług i towarów. CIT jest to podatek osób prawnych, który odlicza się od dochodów. Z kolei VAT jest to podatek osób fizycznych, odlicza się go również od dochodów.

Mikrorachunek podatkowy służy wyłącznie do wpłat, nie można z niego wypłacać. Oprócz podatków będą na niego przelewane niepodatkowe należności budżetowe. Nie zmienią się za to zasady, które dotyczą zwrotów podatków oraz nadpłat.

Dla kogo jest mikrorachunek podatkowy?

Mikrorachunek podatkowy dotyczy każdego, który rozlicza się z Urzędem Skarbowym. Zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. W przypadku, gdy przedsiębiorca ma pracowników, wpłaca zaliczkę ich podatku PIT, na swoje indywidualne konto.

Co zawiera mikrorachunek podatkowy?

Mikrorachunek podatkowy zawiera strukturę, zgodną z formatem Numeru Rachunku Bankowego. Składa się z 26 cyfr. Posiada:

  • liczbę kontrolną,
  • identyfikator podatkowy,
  • numer rozliczeniowy jednostki organizacyjnej banku.

Przeczytaj też: http://www.goforchange.pl/jak-nauczyc-sie-jezyka-obcego/

Co się stało z dotychczasowym rachunkiem?

Od 1 stycznia 2020 roku, nie będzie można opłacać podatków na dotychczasowych zasadach. Rachunki urzędów skarbowych, które były używane do tej pory straciły swoją ważność z dniem 31.12. 2019 roku. Pozostałe wpłaty można dokonywać bez żadnych zmian.

Jakie zalety płyną z wprowadzenia mikrorachunku podatkowego?

Głównym celem dla którego został wprowadzony mikrorachunek podatkowy jest ułatwienie rozliczeń podatków. Kolejne zalety indywidualnego rachunku podatkowego to:

  • wygoda podatnika,
  • w każdym momencie możemy sprawdzić numer konta. Wystarczy wpisać numer PESEL lub NIP.
  • dzięki jednemu rachunkowi, zostało zminimalizowane ryzyko dokonania pomyłki, podczas wykonywania przelewu środków,
  • za pomocą mikrorachunku jesteśmy w stanie przyspieszyć urzędom skarbowym procedurę, która wiąże się z wydawaniem oświadczeń.

Źródło: https://infratechsummit.pl/

Eleganckie pióro, a może kalendarz? Czyli 6 pomysłów na prezent prosto ze sklepu papierniczego

0
Eleganckie pióro

Choć mogłoby się wydawać, że jak sama nazwa wskazuje, sklep papierniczy to miejsce, w którym znajdziemy jedynie artykuły biurowe i akcesoria do szkoły i biura, nic bardziej mylnego! Od wielu lat znaleźć w nim można wszelkiego rodzaju dekoracje, przedmioty i dodatki, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami estetycznymi. Pięknie oprawione terminarze, albumy na zdjęcia, niewielkie dekoracje do wnętrza czy eleganckie artykuły piśmiennicze to zaledwie czubek góry lodowej asortymentu współczesnych sklepów papierniczych. To wszystko czyni je idealnym miejscem do poszukiwania prezentów na różne okazje. Oto kilka pomysłów.

Pomysł na prezent dla uporządkowanych

Jeśli szukamy prezentu dla osoby, która uwielbia ład i porządek, jest perfekcyjnie zorganizowana i zawsze ma wszystko dopięte na ostatni guzik, sklep papierniczy jest idealnym miejscem na poszukiwania. Półki uginają się bowiem pod ciężarem pięknie wykończonych, różnorodnych pod względem wyglądu, wielkości i rodzaju notesów, kalendarzy kieszonkowych i ściennych, terminarzy, organizerów i czego tylko może zapragnąć dusza pedanta. Z drugiej zaś strony jest to pomysł na rozwiązanie problemu zapominalskich i wiecznie ze wszystkim spóźnionych!

Ozdobne dodatki w sklepie papierniczym

Wiele osób, głównie pań, ale nie jest to wcale regułą, zajmuje się zawodowo lub hobbystycznie różnorodnymi pracami manualnymi. O czym mowa? Chociażby o florystyce, czy też sztuce ozdabiania przedmiotów za pomocą decoupage. W sklepie papierniczym znaleźć można dziesiątki pomysłów na prezent, które urozmaicą podobne czynności. Są to dekoracyjne serwetki ryżowe, specjalne pędzle gąbkowe, kolorowe rafie i o wiele więcej.

Sklep papierniczy – tu znajdziesz prezent dla studenta!

Nie oszukujmy się, dla wielu osób pierwszym skojarzeniem ze sklepem papierniczym będą uczniowie i studenci. Trudno się dziwić, bez wątpienia jest to grupa osób wyjątkowo zainteresowanych asortymentem tego miejsca. Wszelkich artykułów biurowych, długopisów, zakreślaczy nigdy dość! Jest też sporo innych akcesoriów, które z pewnością poprawią codzienną jakość życia studenta.

Prezent ze sklepu papierniczego dla Taty lub Dziadka

Podarunek dla taty, czy dziadka często bywa mocno problematyczny. O ile łatwiej przecież znaleźć coś spersonalizowanego dla ukochanej mamy i babci! Sklep papierniczy może być rozwiązaniem tego problemu. Elegancki organizer, pióro z charakterem lub zestaw dobrych jakościowo długopisów to oryginalny i przemyślany prezent dla każdego mężczyzny z klasą.

Dla ludzi z pasją – sklep papierniczy to nie tylko notesy

Wielu z nas nie zdaje sobie nawet do końca sprawy, jak wiele różnych czynności i hobby związanych jest z papierem. Oprócz wspomnianego wcześniej decoupage jest to chociażby kaligrafia, scrapbooking, czy też tradycyjne szkicowanie i rysowanie. Sklep papierniczy jest perfekcyjnym miejscem do znalezienia upominku dla pasjonatów tego typu rozrywek.

A wszystko w pięknej oprawie…

Nie zapominajmy o tym, że często już samo opakowanie jest pierwszą częścią upominku! A doprawdy niewiele jest miejsc lepszych do szukania pięknej oprawy podarunku od sklepu papierniczego. Znajdują się tam nie tylko wymyślne papiery i wstążki, ale także ozdobne pudełka o różnej wielkości i kolorystyce.

Na co można liczyć w kancelarii odszkodowawczej?

0
Na co można liczyć w kancelarii odszkodowawczej

Kancelaria odszkodowawcza pomoże zainteresowanym klientom w uzyskaniu korzystnego odszkodowania, które będzie przysługiwało interesantom na podstawie przedstawionych przez nich dowodów. Samodzielne ubieganie się o odszkodowanie, np. w wyniku wypadku w pracy lub wypadku komunikacyjnego może okazać się fiaskiem, a dodatkowo takie postępowanie będzie się ciągnęło miesiącami. Kancelarie odszkodowawcze zatrudniają w swoich szeregach doświadczonych prawników, dzięki czemu szansa na uzyskanie korzystnego orzeczenia jest bardzo duża.

Czym zajmują się kancelarie odszkodowawcze?

Profesjonalne kancelarie odszkodowawcze pomagają klientom walczyć o należne im pieniądze. Dzieje się to np. w przypadku śmierci bliskiej osoby, kiedy zainteresowani są pozostawieni sami sobie i za bardzo nie wiedzą, co mają zrobić ze swoim życiem. Podejmowanie odpowiednich kroków prawnych w takiej sytuacji może być bardzo trudne, dlatego warto powierzyć to przedstawicielom wybranej kancelarii odszkodowawczej. Fachowcy pomogą klientom w różnych sprawach, w tym:

  • przy wypadkach komunikacyjnych,
  • przy stratach majątkowych,
  • przy wypadkach z udziałem bliskich osób.

Kancelaria zajmie się zebraniem dowodów, złożeniem wniosków, napisaniem ewentualnych odwołań i udowodni przed sądem słuszność racji swoich klientów, oczywiście jeśli będą ku temu podstawy prawne. Prawnicy wchodzący w skład takich kancelarii znają się na prawie odszkodowawczym i wiedzą jakie kroki mają wykonać, aby sprawa zakończyła się pomyślnie dla każdego klienta.

Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej?

Skorzystanie z usług kancelarii odszkodowawczej ma bardzo duży sens zwłaszcza wtedy, gdy klienci znajdują się w złej kondycji psychicznej i nie są w stanie walczyć o swoje prawa w pojedynkę. W takich przypadkach lepiej postawić na sprawdzone działania i zaufać przedstawicielom kancelarii. Prawnicy mają szereg różnych możliwości, aby ubiegać się w imieniu swojego klienta o należne mu odszkodowanie, np. w wyniku poniesionych szkód materialnych. Ważną kwestią jest jednak ustalenie tego, o jaką kwotę odszkodowania zainteresowany chce się ubiegać przed sądem.

Czy na paragonie wymagany jest NIP nabywcy?

0
Czy na paragonie wymagany jest NIP nabywcy

Nowelizacja ustawy dotyczącej podatku od towarów i usług, która weszła w życie 1 stycznia 2020 roku wprowadziła istotne zmiany w wystawianiu faktur na podstawie paragonów. Do tej pory kupujący mógł podczas zakupu wziąć jedynie paragon i głosić się do sprzedawcy po fakturę w późniejszym terminie.

Podajniki, które zmieniają świat

0
podajnik ślimakowy

Podobno „potrzeba jest matką wynalazków”. Niektórzy jednak sądzą, że to lenistwo jest ich źródłem. Polemizując z tymi stwierdzeniami, możemy dostrzec jedno – człowiek w naturalny sposób szuka rozwiązań, które ułatwią mu pracę oraz sprawią, że będzie ona bardziej efektywna i wykonywana w jak najkrótszym czasie. To właśnie takie usposobienie jednostki ludzkiej, popycha świat i rozwój całej cywilizacji do przodu.

Samochód służbowy w strategii reklamowej

0
ramki na tablice rejestracyjne

Nie ma wątpliwości, że flota aut jest niezbędnym narzędziem w strukturach każdej działalności gospodarczej. Okazuje się, że pojazd mechaniczny może pełnić nie tylko funkcję doskonałego środka komunikacji, ale bardzo często sprawdza się jako element strategii reklamowej. Co ciekawe, reklama na samochodzie przeważnie traktowana jest jako dodatkowa forma kontaktu z potencjalnym klientem. Specjaliści do spraw reklamy potwierdzają, że jest wręcz niezbędnym elementem w całościowej strategii. Przedstawiamy największe zalety reklamy umieszczonej na samochodzie służbowym.

Duże zasięgi

Im bardziej rozbudowana jest flota aut w firmie, tym przekaz może docierać do większej liczby potencjalnych zainteresowanych. Jeśli pojazdy wykorzystywane są do delegacji na dużych odległościach, zasięgi stają się tym większe.

Niski koszt

Nie ma wątpliwości, że reklama zewnętrzna na samochodzie jest relatywnie tania, jeśli pod uwagę weźmiemy nie tylko inne możliwości przekazu, ale też ich efekty. Reklama samochodowa jest też trwała, co oznacza, że przedsiębiorca musi zainwestować w nią tylko raz. Przykładem mogą być naklejki reklamowe na szybach auta, tzw. koguty na dachu czy ramki na tablice rejestracyjne. Oczywiście wszystkie te formy można stosować jednocześnie, zwiększając tym samym widoczność przekazu. O ile naklejki są dobrze widoczne, ale za to mogą nieco rozpraszać kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, tak już ramki do tablic rejestracyjnych pozwalają umieszczać subtelne informacje, które i tak dostrzeże potencjalny klient.

Dobra skuteczność

Stałe używanie samochodu służbowego zwiększa skuteczność reklamy zewnętrznej, która jest na takim pojeździe umieszczona. Eksperci do spraw reklamy przyznają, że reklama na samochodzie wykazuje lepszą skuteczność niż ulotki i inne materiały typu POS. To typowa reklama informacyjna, nie jest nachalna, spotyka się z pozytywnym odbiorem targetu.

Przekaz uniwersalny

Kolejnym atutem jest to, że reklama samochodowa może być skuteczna bez względu na branżę, w jakiej działa firma. Najczęściej korzystają z niej firmy z sektora motoryzacyjnego czy nieruchomości, ale tak naprawdę żadna branża nie zostaje w tym przypadku wykluczona. O ile informacja na reklamie będzie wyraźna i spójna z działalnością firmy, może odnieść spory sukces. Nierzadko wystarczy umieścić logotyp, główne hasło reklamowe czy dane teleadresowe, by te zostały zapamiętane przez uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy też, że reklama na pojeździe mechanicznym trafia nie tylko do kierowców, ale także do pasażerów oraz pieszych.

ZOBACZ TEŻ