Tani program księgowy dla biur rachunkowych

0
Tani program księgowy dla biur rachunkowych

Administrowanie własnym przedsiębiorstwem to bardzo poważne i odpowiedzialne zadanie. Niewielu właścicieli firm jest w stanie wykonywać ten obowiązek samodzielnie, dlatego zatrudnia się pracowników w celu zarządzania zakładem pracy. Istnieje również rozwiązanie alternatywne, które polega na zaangażowaniu biura rachunkowego w pełną obsługę spółki. Jest to rozwiązanie bardzo dogodne, bowiem takie placówki mają wysokie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnoprawnej, co pozytywnie rzutuje na wykonywane przez nich zadania. Przedsiębiorca może spać spokojnie – wszystkie jego sprawy zostaną pozytywnie załatwione. Ponadto warto wskazać, iż podmioty oferujące outsourcing wykorzystują program księgowy dla biura rachunkowego mb24.pl, który gwarantuje obsługę fiskalną oraz kadrowo-płacową na najwyższym możliwym poziomie.

W pierwszej kolejności należy wskazać, iż aplikacja umożliwia prowadzenie każdego rodzaju ewidencji. Jest to bardzo ważne dla wszystkich firm, które na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego zobligowane są do prowadzenia księgowości pełnej. Jak powszechnie wiadomo, każda operacja gospodarcza musi zostać w właściwy sposób ujęty w rejestrach. Jednak tani program księgowy dla biur rachunkowych pozwala nie tylko na wczytanie danych w dowolnych formatach, lecz ich odtworzenie. Co ważne, księgowi mogą korzystać z specjalnej nakładki, dzięki której mogą przeanalizować dane z konkretnego okresu sprawozdawczego. Oczywiście nie trzeba ograniczać się jedynie do samych spraw z zakresu księgowości.

Programy księgowe dla biur rachunkowych pozwalają na rozliczenie wszystkich pracowników zatrudnionych w firmie z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz z innymi organami. Jest to szczególnie istotne w jednostkach, które zatrudniają setki pracowników. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej aplikacji możliwe jest zebranie zarówno danych jednostkowych, jak i zbiorczych. Ponadto w sytuacji, gdy okażą się niezbędne korekty w zakresie wynagrodzenia, możliwe będzie ich naniesienie w każdym momencie.

Polacy coraz częściej płacą kartą

0
Polacy coraz częściej płacą kartą

Co dziesiąty Polak nie korzysta już z gotówki, a co drugi młody mieszkaniec naszego kraju potwierdza, że interesują go rozwiązania nowoczesnej bankowości i chętnie zrezygnowałby w tradycyjnej formy płatności w ogóle. Czy Polska stanie się drugą Szwecją? W tym kraju kartą można zapłacić nawet za gazetę u ulicznego sprzedawcy, a niektóre sklepy wręcz nie przyjmują płatności w formie gotówki.

Okazuje się, że Polacy doskonale radzą sobie z nowymi możliwościami. Coraz bardziej ufamy bankom, a konto bankowe posiada już ponad 90% polskiego społeczeństwa. Co więcej, terminal pos wykorzystujemy bardzo często do płatności zbliżeniowych – Polacy są w tym zakresie liderami, biorąc pod uwagę wszystkich mieszkańców całej Unii Europejskiej. Wzrasta też popularność korzystania z płatności telefonem czy zegarkami i specjalnymi opaskami. Chcemy dążyć do optymalnej wygody i komfortu, ale przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Wreszcie mamy świadomość, że noszenie gotówki w portfelu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Ten można przecież zgubić, może nam zostać skradziony, gotówka łatwo może też ulec zniszczeniu, poza tym jest niehigieniczna, a kartę płatniczą dotykamy tylko my.

Za co najczęściej płacimy kartą czy innym narzędziem w obrocie bezgotówkowym? Polacy chcieliby płacić w ten sposób za każdy produkt oraz usługę. Cieszy fakt, że terminale płatnicze dostępne są już nie tylko w dużych marketach, ale też sklepach osiedlowych i małych punktach usługowych. W ten sposób zapłacimy u szewca, krawca czy kosmetyczki. Tak może być opłacona depilacja laserowa, wyjście na basen czy uczęszczanie za zajęcia sportowe.

Według prognoz bankowość mobilna będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. Same instytucje bankowe mają powody do zadowolenia. W ten sposób obsługa klientów staje się nie tylko szybsza, bardziej sprawna, optymalnie bezpieczna i wygodna, ale również tańsza. Już teraz zamykanych jest około 20% tradycyjnych oddziałów banków, bo Polacy wolą kontakt elektroniczny z obsługą, a wiele spraw mogą załatwić samodzielnie poprzez dostępne formularze i wnioski na stronach www albo w systemie bankowości internetowej.

Rynek biurowy bije kolejne rekordy

0
Rynek biurowy bije kolejne rekordy

Sprzyjająca koniunktura ekonomiczna widoczna jest w wielu sektorach gospodarki w naszym kraju. Jednym z nich jest rosnący w siłę rynek wynajmu nieruchomości biurowych, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm i inwestorów.

Rekordowy okres

Rynek biurowy w Warszawie przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit i z każdym dniem nabiera coraz większego tempa. Popyt na wynajem powierzchni biurowych w stolicy notuje obecnie rekordowe poziomy, co z kolei napędza rozwój operatorów elastycznych powierzchni do pracy. Tego typu trend jednoznacznie wskazuje, że Warszawa staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do prowadzenia działalności biznesowo-gospodarczej. W przypadku powierzchni biurowych świadczy o tym również stale rosnąca różnorodność oferowanych biur. Liderami wśród stołecznych operatorów przestrzeni elastycznych pozostają firmy WeWork oraz IWG, które w zeszłym roku odnotowały wynik potwierdzający ich udział w rynku na poziomie 52 procent. Z kolei operatorzy powierzchni biurowych flex wynajęli w 2018 roku prawie 112 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, co stanowi prawie 13 procent całkowitego popytu w Warszawie. Elastyczne powierzchnie biurowe to miejsca wynajmowane głównie przez niewielkie przedsiębiorstwa, a także freelancerów, startupy, rzadziej zaś przez duże, międzynarodowe firmy. To nowoczesne rozwiązanie pozwala wynajmującemu zminimalizować koszty związane z prowadzeniem działalności.

Popyt stale rośnie

Popyt na wynajem biur w Warszawie stale rośnie. Obecnie jego wynik osiągnął rekordowy pułap 860 tysięcy metrów kwadratowych. Swój udział mają w tym zarówno nowe firmy, wchodzące na rynek (szczególnie zainteresowane powierzchniami flex), ale również firmy zadomowione już na rynku warszawskim i podejmujące dalszą ekspansję biznesową. Wynajem nowych powierzchni biurowych przez takich gigantów jak Alior Bank, Deloitte czy Samsung dobitnie potwierdza, że stolica Polski staje się miejscem bardzo atrakcyjnym pod kątem biznesowym i gospodarczym. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Centrum Warszawy, gdzie do tej pory wynajęto blisko 240 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni biurowych. Uznaniem przedsiębiorców cieszy się także Mokotów – w dzielnicy wynajęto prawie 220 tysięcy kilometrów kwadratowych biur. Z kolei dzielnica Żwirki i Wigury notuje co roku prawie 90 procent wzrostu popytu. Taki stan rzeczy odbija się również pozytywnie na warszawskich pustostanach. Ich poziom w ostatnim czasie wydatnie zmalał i pod koniec ubiegłego roku wynosił 8,7 %. Rosnący popyt nie pozostaje bez wpływu na poziom czynszów, które w przypadku najbardziej atrakcyjnych nieruchomości plasują się na poziomie od 17 do 24 euro za metr kwadratowy.

Jeśli jesteś zainteresowany powierzchnią biurową w Warszawie, koniecznie sprawdź stronę directoffice.pl.

Wózki platformowe – niezastąpiona forma transportu magazynowego

0
Wózki platformowe

Wyposażenie magazynu to nie lada zadanie. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto choć przez chwilę miał okazję pracować w magazynie lub uczestniczyć w załadunku bądź rozładunku. By mógł sprawnie funkcjonować, w magazynie muszą znaleźć się wszystkie potrzebne sprzęty i urządzenia – w tym także te służące do transportu przechowywanych w nim towarów. Wiele osób przygotowując się do wyposażenia magazynu, staje przed koniecznością wyboru odpowiedniego rodzaju wózka transportowego. Do dyspozycji są najróżniejsze rodzaje – wózki paletowe, sklepowe, platformowe, taczkowe oraz liczne inne, różniące się zarówno rozmiarem, wytrzymałością, jak i typem użytych w ich konstrukcji zabezpieczeń.

Dlaczego właśnie wózki platformowe?

Z wózków platformowych korzystają najróżniejszego rodzaju przedsiębiorstwa – magazyny, sklepy, galerie handlowe, a także instytucje publiczne – na przykład szpitale. Ich popularność wynika z różnych czynników; przede wszystkim – jest to bardzo uniwersalny środek transportu na krótkie dystanse (do kilkuset metrów), przeznaczony do używania wewnątrz pomieszczeń.

Zaletą wózków platformowych jest prosta i uniwersalna konstrukcja, której główną część stanowi płaska platforma. W zależności od konkretnego modelu, może mieć różne rozmiary, dostosowane do naszych specyficznych potrzeb transportowych.

Zazwyczaj, wózki platformowe wyposażone są także w metalowe burty, które zabezpieczają przewożony towar przed strąceniem. Spotkamy się także z wózkami wyposażonymi z burty składane lub możliwe do zdemontowania, gdy przeszkadzają w transporcie określonego towaru lub są po prostu niepotrzebne.

Obsługa wózka platformowego jest przy tym całkowicie prosta – za pomocą pracy własnych mięśni, pracownik fizyczny może odpychać lub ciągnąć załadowany wózek. Warto przy tym wspomnieć, że jest to urządzenie niezwykle bezpieczne – z łatwością reaguje na ruchy osoby prowadzącej, a puszczone wolno – zatrzymuje się po przejechaniu bardzo krótkiego toru hamowania.

Jakie towary możemy przewozić na wózkach platformowych?

W zasadzie – wszystkie rodzaje towarów i materiałów, które nie zostały spaletyzowane. Kartony, pojemniki, materiały sypkie (w workach), złom, spakowane śmieci oraz różnego typu resztki. Wózek platformowy jest pod tym względem bardzo uniwersalnym urządzeniem – pozwala na przewożenie tych towarów, które akurat potrzebujemy przetransportować.

Przeciętna wytrzymałość wózka platformowego waha się w bardzo szerokich granicach: od 150 kilogramów do 1,5 tony. Znajdziemy zatem zarówno wózki przeznaczone do na przykład transportu makulatury, jak i cięższych odpadków warsztatowych.

Gdzie kupować wózki platformowe?

W wózki transportowe możesz z łatwością zaopatrzyć się w sklepach specjalizujących się w wyposażaniu magazynów. Do grona najpopularniejszych w naszym kraju zaliczyć należy sklep internetowy magazynuj.pl. W jego ofercie znajdziesz wszelkie możliwe typy wózków transportowych oraz rozbudowany asortyment uzupełniający ich pracę – pojemniki, taśmy, podnośniki, zawieszki na klucze oraz liczne inne.

Zaletą magazynuj.pl jest bardzo szeroki wybór produktów – znajdziemy tam dosłownie wszystko, co powinno się znaleźć w dobrze i profesjonalnie wyposażonym magazynie.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego? To prostsze niż myślisz

0
Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego? To prostsze niż myślisz

Twój rachunek świeci pustkami? Spokojnie! Aby wziąć, pożyczkę nie musisz posiadać na koncie ani gorsza. Tożsamość w internetowych firmach pozabankowych potwierdzisz bez konieczności wykonania przelewu weryfikacyjnego. Zobacz, jak to działa!

Firmy pozabankowe stosują przelewy weryfikacyjne w celu upewnienia się, że klient wypełniający wniosek pożyczkowy rzeczywiście jest tą osobą, za którą się podaje. Kiedy przelewamy na konto pożyczkodawcy symboliczną opłatę (najczęściej 1 grosz), widzi on dane właściciela rachunku. Wystarczy, że porówna je z informacjami widniejącymi we formularzu pożyczkowym i już na tej podstawie będzie w stanie stwierdzić, czy dany wniosek nie jest przypadkiem próbą wyłudzenia pożyczki na czyjeś dane.

Jeśli dane potencjalnego pożyczkobiorcy zgadzają się z danymi posiadacza konta, potwierdzenie tożsamości zakończy się pomyślnie. Tym samym firma pożyczkowa będzie mogła przystąpić do rozpatrzenia wniosku. Co jednak w sytuacji, gdy osoba zainteresowana pożyczką nie posiada rachunku w banku bądź z jakichś powodów nie może wykonać żadnej transakcji finansowej z własnego konta? W takich okolicznościach z pomocą przychodzą pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego. Na czym polega?

Firmy oferujące pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego sprawdzają tożsamość pożyczkobiorców za pomocą specjalnych rozwiązań weryfikacyjnych, takich jak np. Instantor czy Kontomatik. Aby skorzystać z tych opcji, trzeba co prawda posiadać konto bankowe, jednak nie musi być ono zasilone jakimikolwiek środkami finansowymi.

Jak zatem działają wspomniane rozwiązania weryfikacyjne? Otóż jest to bardzo proste:

– klient wypełnia wniosek o pożyczkę w wybranej firmie pozabankowej,

– na jednym z etapów wnioskowania zostanie poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości,

– pożyczkodawca wskaże formy, za pomocą których można dokonać weryfikacji,

– z dostępnej listy należy wybrać takie rozwiązania jak Instantor, Kontomatik bądź inną opcję tzw. szybkiej weryfikacji.

– następnie klient zostanie poproszony o wybranie swojego banku, a następnie zalogowanie się do bankowości elektronicznej,

– po poprawnym logowaniu do bankowości, system szybkiej weryfikacji sprawdzi dane właściciela rachunku i porówna je – z informacjami widniejącymi we wniosku,

– po zakończeniu weryfikacji nastąpi wylogowanie z konta bankowego.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Czy te rozwiązania są bezpieczne?

Choć konieczność logowania się do bankowości internetowej w trakcie wypełniania wniosku o pożyczkę może budzić pewne obawy, nie musimy martwić się o poufność swoich danych. Połączenie z bankiem w tym przypadku jest w pełni zabezpieczone, a nasze dane nie są nigdzie przechowywane ani przekazywane.

Co więcej, systemy weryfikacyjne często nie mają wglądu w stan naszego rachunku bądź ostatnie transakcje. Interesuje je wyłącznie sprawdzenie danych właściciela konta. Jeśli jednak pożyczkodawca chciałby “przy okazji” sprawdzić naszą historię finansową, taka informacja powinna znaleźć się np. w ramowej umowie pożyczki.

Podsumowując

O kilka słów podsumowania poprosiliśmy Portfel24, jeden z popularniejszych serwisów o tematyce finansowej. Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy z jakichś przyczyn nie mogą potwierdzić tożsamości za pomocą konta bankowego. Z rozwiązania tego zadowolone będą także osoby, którym zależy na szybkim zamknięciu procesu wnioskowania. Potwierdzenie tożsamości za pomocą specjalnych rozwiązań weryfikacyjnych trwa tylko chwilę, co znacznie przyspiesza możliwość otrzymania gotówki. Warto zatem korzystać z dostępnych metod weryfikacji, tym bardziej, że są one całkowicie bezpieczne.

Drzwi kominkowe

0
Drzwi kominkowe

Gdzie zamówić drzwiczki do kominka? Najlepiej u producenta, który dba o każdy szczegół. Drzwiczki kominkowe, żeby spełniać swoją funkcję, powinny być nie tylko ładne ale przede wszystkim bezpieczne. Producent drzwi kominkowych ignif.com to gwarancja idealnie dopasowanych i stylowych drzwi kominkowych.

Solidne wykonanie i aktywna współpraca z klientem to największe atuty firmy. Na każdym etapie klient decyduje o szczegółach, dzięki temu drzwiczki mogą idealnie wgrać się w każde wnętrze. Kominek to często pierwsza rzecz, na jaką zwraca się uwagę wchodząc do pomieszczenia. Warto zatem zadbać o to, żeby przez długie lata kominek cieszył oko i dawał poczucie bezpieczeństwa i ciepło, dla których został stworzony.

Na przestrzeni lat bardzo dużo zmieniło się w trendach budowlanych, architektonicznych i dekoracyjnych, ale kominki nieustannie cieszą się popularnością. Budując dom czy urządzając mieszkanie prawdopodobnie większość z nas zada sobie pytanie: czy chcemy mieć kominek? Twierdząca odpowiedź to początek przygody z wyborem każdego detalu. Wisienką na torcie mogą okazać się drzwiczki kominkowe, które odpowiednio dopasowane oprócz praktycznego zastosowania, stają się elementem dekoracyjnym. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe, podobnie jak z większością rzeczy, nie wszystko, co tanie przetrwa próbę czasu i użytkowania.

Warto zainwestować w ręczne, profesjonalnie wykonywane elementy, bo ich jakość i trwałość są nie do przecenienia. Oprócz tego, jakże ważna sprawa, drzwiczki do kominka muszą być bezpieczne i muszą spełniać normy. Nie da się ot tak założyć pierwszych lepszych drzwiczek kupionych na promocji. Można za to słono przypłacić zdrowiem a wydatki związane z naprawianiem, remontowaniem i ponownym dopasowywaniem są naprawdę wysokie. Warto zatem podpytać znajomych, poszperać w internecie, żeby zgłębić wiedzę dotyczącą kominków i materiałów, z jakich wykonywane są poszczególne elementy. W razie wątpliwości warto umówić się ze specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na nurtujące pytania.

Wyjazd za granicę powodem zdrady małżeńskiej

0
Wyjazd za granicę powodem zdrady małżeńskiej

Czasem to, co wydaje nam się udane i trwałe, wcale takie nie jest. Ty też myślałaś, że Twój partner to wzór cnót małżeńskich, jednak sromotnie się zawiodłaś i pomyliłaś.

Wszystko zaczęło się zwyczajnie i tak niewinnie. Pozwoliłaś mężowi wyjechać za granicę, bo dostał intratną propozycję pracy, która miała Was ustawić finansowo i pomóc spłacić kredyt zaciągnięty w banku. Na początku wszystko szło wzorowo, bo Dawid przylatywał do Ciebie raz w miesiącu i spędzał z Tobą cały weekend. Był taki czuły i opiekuńczy, iż żal Ci się było z nim rozstawać. Już odliczałaś dni do następnego spotkania z nim. Na co dzień kontaktowaliście się przez komunikator internetowy i rozmawialiście do późna w nocy. Po roku coś się jednak zmieniło. Mąż przyjeżdżał coraz rzadziej i Wasze kontakty internetowe również były sporadyczne. Dawid wymawiał się brakiem czasu, zmęczeniem i nawałem obowiązków. Jednak jego wytłumaczenia nie przekonały Cię i wzbudziły Twoje wątpliwości.

Nie namyślając się długo, postanowiłaś zrobić mu niespodziankę. Zarezerwowałaś bilety do Berlina i czym prędzej pognałaś na lotnisko. Sam lot był bardzo przyjemny i relaksujący, co tylko wzbudziło w Tobie jeszcze większy entuzjazm. Gnałaś do męża jak na skrzydłach, bo chciałaś czym prędzej go zobaczyć. Gdy udało Ci się dotrzeć pod drzwi mieszkania, które miał wynajmować Dawid, energicznie nacisnęłaś dzwonek. Drzwi otworzyła Ci jakaś ciężarna kobieta, więc pomyślałaś, że pewnie pomyliłaś adres. Jednak po chwili pojawił się Dawid i już nie miałaś wątpliwości. On miał kochankę, do tego w ciąży.

Wybiegłaś stamtąd jak oparzona. Po powrocie do domu weszłaś na stronę i złożyłaś rozwodowy pozew. Adwokat od spraw rozwodowych w Poznaniu pomógł Ci uzyskać rozwód zaocznie, bo mąż w ogóle nie stawiał się w Sądzie. Cała sprawa rozwodowa w Poznaniu potoczyła się błyskawicznie. W niedługim czasie zostałaś rozwódką z kredytem na głowie. Jednak i jego udało się w końcu spłacić, a praca pozwoliła Ci zapomnieć o tym wszystkim, co było złe.

Więcej: Adwokat poznań rozwód

Prowadzisz własną firmę – sprawdź, jak możesz zaoszczędzić swój czas

0
Prowadzisz własną firmę – sprawdź, jak możesz zaoszczędzić swój czas

Samodzielne prowadzenie firmowej księgowości ma swoje zalety. Jedną z nich jest ograniczenie kosztów, pełna świadomość finansowa i stały dostęp do dokumentów. Jednak przygotowywanie rozliczeń oraz czuwanie nad finansami firmy zajmuje wiele czasu tak cennego dla przedsiębiorcy. Chcąc go oszczędzić, warto sięgnąć po sprawdzone recepty, które jednocześnie pozwoli nie popełniać błędów księgowych. Jakie to rozwiązanie? Jak zaoszczędzić czas prowadząc własną firmę?

Wystawianie faktur, wyliczanie podatków, przejazdów firmowych i środków trwałych, tworzenie deklaracji i zeznań dla Ministerstwa Finansów i ZUS. Wszystkie te zadania są konieczne, jednak zabierają cenny czas właścicielowi przedsiębiorstwa. Wielu przedsiębiorców zastanawia się więc, jak przyspieszyć rozliczanie, a jednocześnie nie ponosić dodatkowych kosztów np. na zatrudnienie księgowej czy nawiązanie współpracy z zewnętrznym biurem księgowym. Szukając skutecznego rozwiązania, warto rozważyć internetowe narzędzia dla przedsiębiorstw. Księgowość internetowa jest dobrym rozwiązaniem, gdy samodzielne rozliczanie działalności gospodarczej staje się zbyt czasochłonne.

Czas to pieniądz

Prowadzenie rozliczeń księgowych przy jednoczesnym zarządzaniu firmą i podejmowaniu kluczowych decyzji nie jest łatwe. Łatwo o popełnienie błędu czy pominięcie istotnych zagadnień. Rozwiązaniem są internetowe aplikacje księgowe. Gromadzą one wszystkie dane i dokumenty potrzebne do rozliczeń, w jednym miejscu, a także pozwalają na zautomatyzowanie szeregu czynności. Z ich pomocą można jednym kliknięciem wystawiać cykliczne faktury, generować e-deklaracje, obsługiwać transakcje zagraniczne czy prowadzić sprawozdawczość. Prosta i szybka obsługa internetowych aplikacji pozwoli zminimalizować czas poświęcony na firmową księgowość, a jednocześnie nie sprawi, że będzie oszczędzać się na jakości.

Księgowość online czy tradycyjna?

Niektóre firmy chcąc oszczędzić czas, decydują się na outsourcing księgowy, czyli współpracę z biurem księgowym, kancelarią podatkową lub niezależną księgową. Takie rozwiązania faktycznie pozwolą delegować zadania księgowe, jednak nie zawsze oznaczają oszczędność czasu. Biura księgowe wymagają, aby dostarczyć im dokumenty do rozliczeń osobiście, co oznacza, że trzeba poświęcić czas na dojazd do siedziby biura. Często też zewnętrznej księgowości potrzebne są dodatkowe wyjaśnienia dotyczące dostarczonych faktur i dokumentów. Generuje to kolejne godziny, które trzeba spędzić na zajmowaniu się sprawami księgowymi. Problem ten łatwo wyeliminuje księgowość online. Skany faktur, e-faktur przesyłane są na dysk Google Drive lub Dropbox, które są spięte z automatami księgowymi. Dzięki funkcjom OCR i chmury obliczeniowej faktury są automatycznie zaczytywane i zaksięgowane. Wszystko trwa zaledwie kilka sekund. Systemy księgowe online to także integracja z MF i ZUS, dzięki czemu deklaracje VAT, PIT czy pliki JPG przesyła się bezpośrednio do Ministerstwa Finansów, a zgłoszenia i deklaracje ZUS do eZUS.

Księgowość online to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Pozwala nie tylko na oszczędzenie czasu, ale i pieniędzy. Dzięki księgowości internetowej dostęp do dokumentów księgowych i kontrolę będzie miało się zawsze i z każdego miejsca na ziemi. Aby podejrzeć aktualny stan rozliczeń, wystarczy tylko zalogować się do systemu z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego.

Co to jest lokata rentierska?

0
Co to jest lokata rentierska

Lokaty rentierskie większości z nas kojarzą się z wysokim kapitałem, atrakcyjnym oprocentowaniem oraz życiem „z odsetek”, wypłacanych regularnie. Mają więc opinię produktu premium, zarezerwowanego wyłącznie dla najbogatszych. Czy faktycznie tak jest i czy osoby o nieco mniej zasobnych oszczędnościach nie mogą skorzystać z propozycji lokat rentierskich, dostępnych w ofercie większości najpopularniejszych banków? Objaśniamy zasady funkcjonowania tego rodzaju produktów i podpowiadamy, dla kogo lokata rentierska będzie najkorzystniejszą formą oszczędzania.

Czym jest lokata rentierska i czym różni się od tradycyjnej lokaty terminowej?

Lokata rentierska to jedna z form lokaty terminowej. Wyróżnia się jednak kilkoma charakterystycznymi cechami, które powodują, że produkt ten otoczony został opinią ekskluzywności i prestiżu. Podstawowa różnica między typową lokatą terminową a rentierską polega na sposobie wypłacania odsetek. W przypadku „zwykłej” lokaty, odsetki otrzymuje się dopiero po jej zakończeniu, a przy lokatach rentierskich wypłaca się je w określonych odstępach czasu – zazwyczaj co miesiąc lub raz na kwartał. Taki sposób kapitalizacji zapewnia osobom posiadającym lokaty rentierskie stałe, wymierne źródło dochodów.

Kolejną różnicą jest wysokość kapitału. Podczas gdy na tradycyjnej lokacie terminowej możemy złożyć 1000 zł, a w niektórych bankach – nawet 500 zł, lokaty rentierskie zaczynają się zazwyczaj od 100000 zł. Jeśli więc dysponujemy takimi oszczędnościami, z pewnością warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiej oferty, by pomnażać swoje środki, jednocześnie zapewniając sobie systematyczny zysk.

Dla kogo jest lokata rentierska?

Utarło się, że lokaty rentierskie to produkty bankowe zarezerwowane wyłącznie dla najbardziej zamożnych klientów, dysponujących kapitałem liczonym w setkach tysięcy czy milionach złotych. Owszem, wysokość wpłaconej kwoty ma decydujący wpływ na wypracowany zysk z odsetek, jednak nie oznacza to, że lokaty rentierskie opłacają się wyłącznie milionerom. Kluczowe w podjęciu decyzji o wyborze rodzaju produktu powinno być raczej to, czy jako inwestorzy, chcemy, by nasze pieniądze pracowały na końcowy zysk, czy zależy nam na posiadaniu stałego, dodatkowego źródła przychodów w postaci przekazywanych na konto odsetek.

Oprocentowanie lokat rentierskich

Charakterystyczną cechą lokat rentierskich jest ich atrakcyjne oprocentowanie, które – w zależności od wysokości wpłaconego kapitału – pozwala na czerpanie regularnych zysków. Przykładowo, Santander Bank Polska oferuje lokaty rentierskie z oprocentowaniem 1,75% na okres 18 miesięcy. Minimalna wartość kapitału w tym przypadku wynosi 100000 zł, a odsetki wypłacane są regularnie co 3 miesiące od otwarcia lokaty. Standardem w przypadku lokat rentierskich jest nieco niższe oprocentowanie niż przy terminowych, z których niektóre oprocentowane są na 2-2,5%. Banki w ten sposób rekompensują sobie konieczność wypłacania klientom odsetek. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że mogą być one – w zależności od naszej decyzji – zostać przelane na rachunek bankowy lub dopisane do kapitału lokaty, dzięki czemu również będą „pracować” na ostateczny zysk inwestora.

Bezpieczeństwo lokat rentierskich

Wiele osób zastanawia się, czy deponowanie tak dużych kapitałów na lokatach długoterminowych (lokaty rentierskie otwierane są zazwyczaj na okres od 18 do 36 miesięcy), jest bezpieczne. Ochronę zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co daje posiadaczom lokat pewność, że nawet w przypadku bankructwa banku (co jest jednak bardzo mało prawdopodobne), zainwestowane przez nich środki zostaną im zwrócone.

Lokata rentierska – czy warto?

Uznawane za produkty bankowe klasy premium lokaty rentierskie nie są, jak widać, opcją dostępną wyłącznie dla najbogatszych. Z całą pewnością, warto rozważyć otwarcie tego rodzaju lokaty w sytuacji, gdy dysponujemy większą kwotą oszczędności, chcemy mieć dodatkowe, stałe źródło przychodu w postaci wypłacanych przez bank odsetek i możemy zdeponować posiadany przez nas kapitał na lokacie długoterminowej.

Robotyzacja przedsiębiorstw przemysłowych

0
Robotyzacja przedsiębiorstw przemysłowych

Tam, gdzie liczy się efektywność, wydajność i precyzja niejednokrotnie człowieka zastępuje nowoczesna technologia. Roboty przemysłowe są coraz powszechniej stosowane nie tylko w dużych, ale i średnich przedsiębiorstwach ukierunkowanych na rozwijanie swoich zasobów i wykorzystywanie całego potencjału.

ZOBACZ TEŻ