Programy lojalnościowe. Cena wierności klienta

0

Liczba osób korzystających z programów lojalnościowych od kilku lat systematycznie wzrasta. Konsumencka rzeczywistość na każdym kroku oferuje nam udział w zbieraniu punktów za zakupy i usługi. W zależności od rodzaju programu, uzbierane punkty pozwalają w danej sieci i sieci partnerów programu wymienić je na mniej lub bardziej przydatne dobra, zazwyczaj rzeczowe lub konsumpcyjne. Katalogi nagród zazwyczaj zmieniają się co kilka miesięcy. Pojawiają się prezenty marzeń – od nowinek elektronicznych i technicznych, po artykuły potrzebne w każdym gospodarstwie domowym, zabawki, gadżety. Każdy znajdzie coś dla siebie, chodzi tylko, by zdobyć wiernych klientów i przywiązać do danej marki programu.

Popularne w Polsce programy promocyjne zbierania punktów oferują przede wszystkim koncerny paliwowe, hipermarkety oraz sieci komórkowe. Prawdziwe boom na tego typu produkty wraz z pojawieniem się hipermarketów i galerii wprowadziły marki odzieżowe, księgarnie, banki, kawiarnie.

Przy okazji zwykłego zakupu np. w sklepie odzieżowym, meblowym, spożywczym, na stacji benzynowej zazwyczaj pada ze strony sprzedawcy pytanie: czy ma Pan/Pani kartę naszego programu? Kolejny potok słów, bez chwili zastanowienia brzmi mniej więcej tak: „Polecam program, dostanie Pan/Pani duże zniżki przy kolejnych zakupach, pozna oferty niedostępne dla innych klientów, zaproszenia do konkursów i pierwszy, jako stały klient będzie informowany o promocjach i wyprzedażach adresowanych do ważnych klientów. ” Niezdecydowany jeszcze do końca klient, często pod wpływem miłej rozmowy ale też tzw. „presji” sprzedawcy wypełnia krótką ankietę (zazwyczaj podaje adres skrzynki pocztowej, telefon, wyraża niezbędne zgody na przetwarzanie danych i zgody na otrzymywanie usług marketingowych) i dostaje plastikową kartę (która bardzo przypomina produkt bankowy). Przy kolejnych zakupach należy pamiętać, by przed zapłatą podać sprzedawcy w celu naliczenia transakcji.

biznes

Nagrody za lojalność bywają atrakcyjne, ale zanim je otrzymamy musimy sporo wydać. Poszczególne programy mają w swoich regulaminach zapisy, iż np. uzbierane a nie wydane punkty w ciągu kolejnych np. trzech lat od pierwszej transakcji tracą swoją ważność. Należy o tym pamiętać i czytać od czasu do czasu regulamin programu, bowiem może okazać się, że „upragniony odkurzacz” właśnie wygaśnięcie ważności punktów zmiotło nam z przed nosa.

Firmy dobrze opracowały taktykę zatrzymania klienta.

Koncerny sprzedażowe, sieci sklepowe dobrze wiedzą, że namówić klienta na jednokrotne zakupy jest łatwo, jednak utrzymać wobec narastającej konkurencji coraz trudniej. Ale z pośród milionów ta garstka wiernych uczestników programów lojalnościowych jest najcenniejsza. Zapewnia powtarzalność i stabilność. Programy lojalnościowe to także informacja na temat upodobań klientów.

Co należy wiedzieć o pożyczkach ratalnych?

0

Gdy pojawiają się większe wydatki, a nie mamy oszczędności, na myśl przychodzi pożyczka ratalna. Zakup samochodu, remont mieszkania, pokrycie kosztów leczenia – takie wydatki często wymagają większych środków, niż nasz domowy budżet pozwala zaoszczędzić.

Pojemniki IBC praktycznym sposobem transportu cieczy

0

To transportu cieczy używa bardzo szerokiego asortymentu pojemników. Poza bardzo dużymi kontenerami i cysternami, w użytku są też tzw. kontenery IBC. To pojemniki o wielkości, która pozwala na przewożenie z reguły kilkuset litrów wody lub innych płynów. Takie ilości są zazwyczaj używane do celów przemysłowych, choć zdarza się, że używają ich też osoby indywidualne.

Najlepsze sposoby na oszczędzanie – TOP 5

0

Jeśli wiesz, że wydajesz więcej, niż powinieneś, jesteś już w połowie drogi do sukcesu. Teraz wystarczy jedynie zmienić kilka przyzwyczajeń, aby nauczyć się oszczędzać. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej – oto najlepsze sposoby na odłożenie pieniędzy.

Jak pobierać mp3 z YouTube ?

0

Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób można słuchać muzyki albo oglądać filmy? Jest na to co najmniej kilka sposobów. Piosenki możesz chociażby posłuchać przez Internet, w programach muzycznych stacji telewizyjnych czy w radio. Natomiast filmy można obejrzeć na komputerze, telewizorze czy w kinie. Od teraz filmy i piosenki można pobrać ze strony internetowej mp3youtube.pl. Jest to proste i intuicyjne. Każdy sobie z tym poradzi, a dzięki temu zyska pełną pamięć w telefonie zawierającą ulubione piosenki i filmy.

Czym jest pomoc drogowa?

0

Zdarzenie drogowe w postaci wypadku lub stłuczki to czynność, której chyba każdy chciałby uniknąć. Jednocześnie wszyscy użytkownicy samochodów narażeni są na udział w wypadku lub stłuczce. Często są to jedynie delikatne uderzenia, które nie powodują dużych uszkodzeń w samochodach. Bywają jednak stłuczki, które dyskwalifikują pojazd z dalszego ruchu ulicznego. Co wtedy zrobić? Niezbędna okaże się pomoc drogowa.

Usługi świadczone przez profesjonalną pomoc drogową można znaleźć na stronie https://pomocdrogowa.info/ i podzielić na kilka ważnych czynności. Najważniejszą z nich jest usuwanie uszkodzonych pojazdów, których policja nie dopuszcza do dalszego ruchu. Firmy świadczące pomoc drogową korzystają z holowników, czyli popularnie określanych lawet. Przy ich udziale możliwe jest ściągnięcie z drogi nawet najbardziej ciężkiego pojazdu, który ucierpiał w wyniku zdarzenia drogowego.

Holowanie jednak nie wyczerpuje arsenału usług jakie świadczy profesjonalna firma zajmująca się niesieniem pomocy w sytuacjach drogowych. Kierowcy mogą liczyć również na szereg drobnych napraw, takich jak wymiana kół czy pomoc w awaryjnym otworzeniu oraz odpaleniu samochodu. Bardzo często firmy takie zajmują się także dowozem paliwa w sytuacji kiedy dany pojazd zostaje unieruchomiony z powodu jego braku. Można zatem powiedzieć, że profesjonalna firma zajmująca się szeroko określaną pomocą drogową, świadczy usługi, których zadaniem jest usuwanie uszkodzonych pojazdów, ale także te, o charakterze pomocniczym np. w sytuacjach kiedy kierowcy błędnie oszacowali możliwości swojego pojazdu.

Pożyczka przez internet – kto może ją otrzymać?

0

Pożyczkę online może otrzymać osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która regularnie spłacała wcześniej zaciągnięte zobowiązania finansowe. Ważne, aby miała stały dochód i podała aktualne dane kontaktowe, takie jak nr telefonu oraz adres e-mail.

Pożyczka online – jak wygląda procedura?

0

Pożyczkę przez internet może otrzymać osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych. Na stronie internetowej pożyczkodawcy wybiera kwotę chwilówki i termin spłaty. Następnie rejestruje się, wypełnia wniosek i dokonuje przelewu weryfikującego swoje dane.

5 wskazówek, jak być odważną w biznesie

0

Odwaga jest czymś, co nie przychodzi łatwo wielu z nas. Dzieje się tak, ponieważ odwaga nie jest cechą, z którą się rodzimy.

Zakupy na fakturę – sposób na biurowe oszczędności!

0

Zakupy większej ilości produktów dotyczą nie tylko sklepików zaopatrujących się w hurtowniach. Również innego rodzaju biznesy mają potrzebę dofinansowania swoich biur czy gabinetów w nietrwałe środki ruchome, które są niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. Zakupy „na fakturę” to legalne oszczędzanie, które wdrożyć powinien do swoich nawyków każdy szanujący się biznesmen.

Zarabiaj na VAT-cie

Prowadząc niewielką, na przykład jednoosobową działalność gospodarczą, przedsiębiorca stara się funkcjonować jak najbardziej oszczędnie. Sposobem na to jest rozliczanie jak najwyższych kosztów uzyskania przychodu – to pozwala obniżyć wartość podatku dochodowego. Inaczej mówiąc, biorąc fakturę „na firmę” podczas zakupów, można rozliczyć się z owej faktury taniej o podatek VAT. Gdy prowadzimy jednoosobową działalność, wówczas nieco łatwiej jest kontrolować tego rodzaju wydatki firmowe. Niemniej jednak, finansowanie ich z przychodów firmowych powinno być na tyle opłacalne, by przedsiębiorca nie oszczędzał na detalach.

Co można wziąć „na fakturę”?

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje regularnego zaopatrywania w artykuły higieniczne, przybory toaletowe, artykuły biurowe, niekiedy również w sprzęt czy usługi takie jak media. Trudno sobie wyobrazić, by na przykład w gabinecie dentystycznym oszczędzano na jednorazowych rękawiczkach – dlatego ich zakup musi się przedsiębiorcy opłacić na tyle, by nie oszczędzał on na ich zakupie i nie psuł sobie opinii. W sklepach Carrefour czy Intermarche można spotkać w kolejkach do kasy wiele osób, które przed rozpoczęciem kasowania proszą o możliwość wystawienia faktury na te zakupy. Wśród nich znajdują się na przykład: artykuły biurowe, niezbędne do prowadzenia biura, artykuły higieniczne i środki czystości pozwalające utrzymać higienę w biurze, ale również drukarki, skanery, czajniki i wiele innych. W tych hipermarketach możliwe jest wystawienie faktury na firmę w kasie głównej, po przedstawieniu paragonu za zakupy. Obecnie kasjerzy nie są przeszkoleni do wystawiania faktur klientom. Dlatego też tego typu operacji można dokonać wyłącznie w kasie głównej po przedstawieniu paragonu. Stąd też informowanie kasjera o chęci pobrania faktury nie jest konieczne w wyżej wymienionych hipermarketach.

Ile można zaoszczędzić w ten sposób?

Wiele osób niestety nadużywa faktu posiadania działalności gospodarczej, lub wręcz wiele zakupów prywatnych wlicza w koszty uzyskania przychodu małżonka, czy kogoś bliskiego. Pamiętać należy, że w tej urzędniczej machinie siedzą urzędnicy, którzy reagują, gdy zaobserwują coś podejrzanego w tego typu operacjach. Właściciel firmy może więc odpowiedzieć za próby ominięcia płacenia podatku VAT. Oczywiście warto wszelkie zakupy firmowe brać na fakturę. Doskonale sprawdza się to na przykład w gabinetach lekarskich, gdzie właściciele muszą zadbać o higienę pomieszczeń sanitarnych za pomocą kupowanych na firmę środków, obecność kolorowych magazynów w poczekalni, czy też możliwość skorzystania z wody pitnej przez pacjentów. Tego rodzaju wydatki swobodnie można realizować w Carrefour czy Intermarche, szczególnie robiąc większe zakupy na zapas.

ZOBACZ TEŻ