Dlaczego koncentracja jest ważna?

0
Dlaczego koncentracja jest ważna

Każdy, kto ma do wykonania trudne zadanie, wie, jak ważna jest umiejętność skoncentrowania się na nim. Jeśli rozpraszają nas drobiazgi albo uporczywe myśli, o wiele więcej czasu musimy przeznaczyć na wykonanie swoich obowiązków w pracy czy na naukę.

Czy warto iść na studia architektoniczne?

0
studia architekt

Nie jedna osoba w dzieciństwie bawi się budując konstrukcje z klocków lub w grach komputerowych. Okazuje się, że wpływa to na ich rozwój oraz na ich kreatywność. W dorosłym życiu osoby takie zaczynają poważnie myśleć nad wybraniem się na studia architektoniczne? Wybór studiów to bardzo ważna rzecz. Dlaczego warto pójść na architekturę? Na przykład dlatego, że architektura to interdyscyplinarny zawód. Przekonaj się sam! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czy-warto-isc-na-studia-architektoniczne/

Architektura jako branża interdyscyplinarna

Praca architekta jest nie tylko niezwykle interesująca, ale podczas niej jesteśmy stawani przed ciągłymi wyzwaniami. Na studiach architektonicznych będziesz uczyć się wielu zagadnień związanych z architekturą, ale również z dziedzinami z nią powiązanymi.  

Poznasz informacje z branż takich jak urbanistyka, budownictwo czy konstrukcje budowlane. Po skończonych studiach architektonicznych nie będziecie jednaj najlepszymi na świecie specjalistami z urbanistyki czy konstrukcji budowlanych lub hydraulicznych. Będziemy posiadać je w takim stopniu, aby móc stworzyć dobre projekty architektoniczne. 

Co otrzymamy po studiach architektonicznych?

Nieznaczny odsetek absolwentów szkoły wyższej na kierunku architektonicznym zostaje architektami. Jednak nie jest to związane z tym, że nie po studiach ciężko jest im znaleźć pracę i po prostu wycofują się półki jeszcze jest na to czas. Jest to bardziej uzależnione od tego, że po studiach architektonicznych nie jesteśmy zmuszeni do wykonywania tylko jednej rzeczy. Dla dobrego architekta znajdzie się miejsce w nie jednej branży. Po szkole wyższej na kierunku architektonicznym możemy pracować nie tylko jako sam architekt. Możesz podjąć pracę z dziedziny urbanistyki. Innym pomysłem jest to, że będzie pracować jako architekt wnętrz.

Po studiach możesz zostać też architektem krajobrazu czy inżynierem robót budowlanych. Wszystko zależy od naszych upodobań i od branży, w której siebie widzimy. Często architekci projektujący domy, są również kierownikami budowy innego projektu. Odnalezienie się na rynku pracy po studiach architektonicznych jest łatwiejsze niż w nie jednej branży.

Jaka praca po studiach architektonicznych? 

Kończąc szkołę wyższą o kierunku architektonicznym, możemy pracować jako: 

  • Grafik – 2D lub 3D 
  • Scenograf 
  • Pracownik branży reklamowej
  • Designer
  • Projektant wzornictwa przemysłowego

Zobacz też: http://www.goforchange.pl/studia-architektoniczne-wszystko-co-powinienes-o-nich-wiedziec/

Trzy powody, aby skończyć z multitaskingiem

0
multitasking

Multitasking powoduje zwiększenie zmęczenie, a także zestresowananie. Efekty naszej pracy wbrew pozorom są gorsze. Sprawdź sam z jakiego powodu robienie wielu czynności naraz może zrujnować twoją karierę. Nie każdy multitasking jest jednak zły. Robienie wielu czynności w tym samym czasie wymaga od nas wysiłku, skupienia, ale również myślenia. Taka wielozadaniowość potrafi zabrać nam sporą ilość czasu a także energii, którą moglibyśmy spożytkować na lepsze efekty pracy. Dodatkowo multitasking rujnuje naszą produktywność, a większym stopniu może nawet zniszczyć nasze szanse na karierę czy też za robienie większych pieniędzy. Sprawdź dlaczego multitasking jest cichym zabójcą twojej kariery. Oto trzy główne powody.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/multitasking/

1. Multitasking to więcej błędów, więcej stresu oraz więcej czasu

Za wykonywanie wielu czynności na raz musimy zapłacić nie tylko czasem ale również naszą energię. W gorszym scenariuszu będzie to także nasze zdrowie oraz pieniądze. Tak naprawdę multitasking nie polega na wykonywaniu kilku czynności jednocześnie, a jest ciągłym przeskakiwaniem pomiędzy zadaniami.

Takie dryblowanie pomiędzy czynnościami do wykonania kosztuje nasz mózg bardzo dużo cennej energii i kropka Praca wykonana w taki sposób jest niezwykle wyczerpujące. Pełna koncentracja na jednej czynności jest mniej męcząca niż ciągłe ciągłe przeskakiwanie z jednego zadania na drugie i tak w kółko.

2. Nikt nie posiada talentu do multitaskingu

Bardzo często zdarza się tak że, że osoby które wykonują wiele zadań na raz są jednocześnie w tym słaby. Dla takiego przekonania wykonano eksperyment w 2009 roku. Uczestnicy eksperymentu z Uniwersytetu Stanforda mieli bardzo szybkim tempie zadeklarować, czy widzą spółgłoskę samogłoskę lub liczbę parzystą czy nieparzystą.

Osoby, które wyznawał multitasking wypadły o wiele gorzej niż uczestnicy badania, którzy stronili od wielozadaniowości. Nasuwa to pewne wnioski.

3. Multitasking sprawie, że będziemy mniej inteligentni

Na liście, rzeczy składający się z błędów popełnianych przy wielozadaniowości znajdziemy:

• Większą liczbę błędów

• Pochłonięcie większej ilości czasu 

• Wywołanie większego stresu 

• Zwiększenie produkcji hormonów stresu oraz hormonu adrenaliny 

• Zmniejszenie kreatywności oraz zdolności do pogłębionej pracy 

• Utrudnienie eliminacji mało istotnych szczegółów

Być może jednak do zrezygnowania z multitaskingu skłoni nas coś innego. Udowodnione jest że nasza skuteczność w rozwiązywaniu trudnych problemów spada podczas wykonywania multitaskingu o równowartość około 10 punktów IQ.

Zobacz też: http://www.goforchange.pl/prokrastynacja-jak-przestac-odkladac-wszystko-na-pozniej/

Pneumatyka przemysłowa

0
Pneumatyka przemysłowa

Urządzenia pneumatyczne wykorzystują mechanizm sprężonego powietrza (lub innego gazu o zbliżonych właściwościach) w celu przekazania energii. Podstawowe pneumatyczne układy sterowania zawierają trzy części, które odpowiadają za: przygotowanie powietrza, sterowanie nim oraz część odpowiedzialnej za wykonanie działania. W przemyśle urządzenia pneumatyczne to w największej mierze siłowniki, sprężarki, zbiorniki ciśnieniowe czy mniejsze elementy jak szybkozłącza.

Siłowniki pneumatyczne

Największe przedsiębiorstwa produkujące siłowniki pneumatyczne posiadają w swojej ofercie urządzenia tłoczyskowe oraz beztłoczyskowe zarówno jednostronnego jak i dwustronnego działania. Stosuje się je jako elementy napędzające maszyny i urządzenia a także do usprawnienia procesów technologicznych i produkcyjnych poprzez ich automatyzację. Warto zwrócić uwagę, by produkowane urządzania były zgodnie z międzynarodowymi standardami ISO. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie miało swobodną możliwość kupna elementów u innych producentów.

Sprężarki

W przemyśle pneumatycznym sprężarki mają szerokie zastosowanie. Są one elementem napędowym dla wielu narzędzi, m.in. kluczy pneumatycznych, szlifierek czy wiertarek. Na masową skalę producenci urządzeń do gospodarstw domowych wykorzystują sprężarki do zasilenia wentylatorów, odkurzaczy czy suszarek do włosów. Wybierając odpowiednią sprężarkę należy zwrócić uwagę na ciśnienie robocze w elementach układu uzdatniania, parametry dostarczanego powietrza przez urządzenie a także na tryb pracy sprężarki. Ta ostatnia kwestia jest o tyle ważna, ze względów ekonomicznych gdyż złe dopasowanie urządzenia spowoduje jego krótszą żywotność.

Zbiorniki ciśnieniowe

Odpowiedzialne za magazynowanie sprężonego powietrza, azotu lub innych wykorzystywanych substancji przy zachowaniu ich odpowiedniego ciśnienia. Jest nieodzownym elementem instalacji ciśnieniowych. Dzięki zbiornikom ciśnieniowym można zachować dłuższą żywotność sprężarek czy kompresorów, obniżyć ilość zużywanej energii do pracy urządzania co prowadzi do ogólnego spadku wydatków eksploatacji tych maszyn. Przy użyciu należy koniecznie pamiętać, że urządzania muszą zostać odebrane do użytku przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego).

Szybkozłącza

Stosowane w pneumatycznych i hydraulicznych (w zależności od wybranego rodzaju) systemach i układach do zasilania medium roboczym. Dzięki szybkozłączom można w prosty a przede wszystkim bezpieczny sposób łączyć m.in. przewody spiralne czy węże pneumatyczne bez użycia narzędzi.

Pneumatyka przemysłowa rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Jednym z liderów na rynku jest sklep z pneumatyką Air-Com.pl, który oferuje szeroki wybór elementów i urządzeń do pneumatyki siłowej. Firma specjalizuje się w automatyzacji procesów produkcyjnych a także projektowaniu i dystrybucji maszyn pneumatycznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Air-Com realizuje zamówienia do 2 dni roboczych. Mając na względzie dobro i potrzeby klientów firma oferuje także projekty od ręki oraz na zamówienie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Żyrandole kryształowe w 5 odsłonach — w jakich wnętrzach wyglądają najlepiej?

0
Żyrandole kryształowe

Pewne trendy w aranżacji wnętrz są ponadczasowe i nic nie wskazuje na to, aby ich popularność miała kiedyś minąć. Jednym z najlepszych przykładów są żyrandole kryształowe, cieszące się stale niesłabnącym uznaniem. Eleganckie, nonszalanckie i luksusowe, tak w skrócie można je opisać. Tym, co świadczy o ich silne, jest ponadto fakt, że wbrew pozorom pasują one do wielu stylów, w których może być urządzone pomieszczenie. W jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?

Modne żyrandole kryształowe w pokoju glamour

Dla wielu osób pierwszym skojarzeniem związanym z żyrandolami kryształowymi są wnętrza utrzymane w stylu glamour. Czym się on wyróżnia? Przede wszystkim bogactwem dodatków, wrażeniem ogólnego luksusu, błyskiem i fantazyjnymi dodatkami. Całość utrzymana jest jednak w eleganckim i szykownym stylu, a mnogość błyskotek w żaden sposób nie przekracza granic dobrego smaku, dzięki czemu wnętrze zachowuje ekskluzywny charakter. Żyrandole kryształowe są wręcz stworzone do tego rodzaju pomieszczeń, perfekcyjnie wpisując się w założenie aranżacji, i stanowiąc właściwie najlepsze wykończenie.

Żyrandole kryształowe w klasycznych wnętrzach

Choć żyrandol kryształowy jest oczywistym wyborem w przypadku wnętrz glamour, paradoksalnie drugim stylem, który nasuwa się na myśl o tego rodzaju lampie, są pomieszczenia klasyczne. Są idealnym dopełnieniem przestronnych salonów, utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Same w sobie ze względu na wyjątkową dekoracyjność stanowią często główną ozdobę i najbardziej charakterystyczny element wystroju. Dopasowane stylistycznie dodatki w postaci lustra, oparcia krzeseł czy ramek na zdjęcia dopełniają z kolei idealnie całości.

Eleganckie żyrandole kryształowe w stylu francuskim

Kolejnym stylem w aranżacji wnętrz, w przypadku którego żyrandole kryształowe są najlepszym możliwym rozwiązaniem, jest styl francuski, zwany niekiedy paryskim. Jak sama nazwa wskazuje, oparty jest on na estetyce typowej dla wnętrz uroczych mieszkań w stolicy Francji, w której dominują pastelowe kolory, bogato zdobione elementy wykończeniowe, jasne wnętrza i duża ilość dodatków. W pomieszczeniach tego typu żyrandol kryształowy jest nieodzownym elementem aranżacji, podkreślając elegancki i ekskluzywny charakter wnętrza.

Nowoczesny żyrandol kryształowy w modernistycznej odsłonie

Choć w pierwszym momencie żyrandole kryształowe brzmią jak zaprzeczenie dopasowanego wykończenia pomieszczenia w stylu nowoczesnym, nic bardziej mylnego. O ile rzeczywiście trudno byłoby umiejętnie zestawić je z wnętrzem loftowo-industrialnym lub skandynawskim, o tyle przy odrobinie dobrych chęci można stworzyć niezwykle udaną kompozycję, w której żyrandol kryształowy idealnie dopełni modernistyczne wnętrze. Należy wówczas pamiętać o tym, że lampa stanowić będzie główny element dekoracyjny, pozostałe ozdoby powinny z kolei być dobrze dopasowane do niego stylem i raczej w umiarkowanej ilości. Dobrym pomysłem jest na przykład czarny żyrandol i dodatki, w zestawieniu z białymi ścianami i wyposażeniem.

Żyrandole kryształowe do pomieszczeń w duchu vintage

Elegancki żyrandole kryształowe mogą okazać się także idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach utrzymanych w stylu vintage, będący mieszaniną różnych przedmiotów minionych epok. Ma on niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju urok, ale mimo różnorodności i ilości elementów potrafi tworzyć spójną całość o artystycznym charakterze. W pomieszczeniach tego typu oryginalny żyrandol kryształowy potrafi perfekcyjnie wpisać się w osobliwy nastrój miejsca, podkreślając jego estetykę.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu opakowania?

0
projektowanie opakowań

Wraz z rozwojem technologii produkcja opakowań zmienia się nie do poznania. Wdrażane nowoczesne metody produkcji oraz świeże spojrzenie na rolę opakowania sprawiają, że dzisiaj są one wyrobem wysokiej jakości, który stanowi istotne narzędzie w codziennej rywalizacji o klienta.

Jakie funkcje pełni opakowanie?

Podstawowym zadaniem opakowania jest ochrona jego zawartości przed uszkodzeniem i wpływem czynników zewnętrznych. Dotyczy to każdej branży podobnie jak fakt, że opakowanie jest również źródłem informacji na temat składu produktu oraz jego producenta. Dlatego dzisiaj opakowanie może być również nośnikiem emocji, które mogą mieć decydujący wpływ na decyzje zakupowe klientów. Wszystko jednak zależy od technologii, jakie zostaną wykorzystane do jego produkcji.

Zlecenie przygotowania projektu

Projektowanie opakowań wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Jeśli w naszym zespole nie posiadamy specjalistów w tym zakresie, to zawsze możemy nawiązać współpracę z firmą realizującą tego typu zlecenia. Lecz wtedy nie zapominajmy o przekazaniu naszego briefu z najistotniejszymi informacjami dotyczącymi naszej marki oraz produktu. Zawarte w nim informacje dobrać metody przekazu informacji oraz content.

Projektowanie opakowania a marketing sensoryczny

Jeśli posiadamy już kilka propozycji designu opakowania, to warto wówczas zwrócić uwagę na istotny czynnik, jakim jest marketing sensoryczny. Stanowi on nieodłączny element wielu strategii marketingowych zarówno dużych, jak i małych firm. Jego skuteczne wykorzystanie wpływa na atrakcyjność produktu, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach sprzedażowych. Dzieje się tak za sprawą oddziaływania na poszczególne zmysły na różne sposoby poprzez m.in. kolorystykę, układ treści, zdjęcia oraz tekst. Dlatego każdy z tych elementów powinien być dobrze wyeksponowany, co pozwoli zwrócić uwagę klienta. Jednak nie można również zapominać o sposobie wydruku takiego opakowania. Tutaj mogą być wykorzystane nowoczesne technologie, które pozwolą zastosować marketing sensoryczny w praktyce. Przykładem takiego rozwiązania jest lakierowanie druku, którego zadaniem jest uzyskanie efektu wypukłości druku. Zastosowanie warstw i różnych powierzchni uwzględnionych w projekcie opakowania sprawia, że klient podczas zapoznania się z treścią opakowania może poczuć przekazywane informacje. Różna powierzchnia wybranych fragmentów treści lub zdjęć jest sposobem na przekazywanie bodźców sensorycznych poprzez dotyk. Dzięki temu nasz produkt postrzegany jest jako ekskluzywny i lepszy od innych konkurencyjnych marek.

Marketingowa rola opakowania

0
Producent maszyn pakujących

Nie ma wątpliwości, że to właśnie na opakowanie zwraca najpierw uwagę potencjalny konsument. To właśnie ten element towaru przyciąga wzrok, informuje, wzbudza potrzebę zakupową, ale jest też czynnikiem, dzięki któremu udaje się wskazać użyteczność produktu albo komfort jego stosowania. Już na podstawie opakowania potencjalny klient najczęściej decyduje o tym, czy dany produkt znajdzie się w jego koszyku zakupowym. Właśnie na tym polega marketingowa rola opakowania towaru. Zadaniem producenta jest sprawienie, żeby to było na tyle zachęcające, by konsument zechciał wykorzystać produkt, jeszcze go nie znając.

Podstawowe zadania opakowania

Opakowanie ma zabezpieczać produkt. Jego funkcja praktyczna pozwala zaś transportować i magazynować go w pełnym komforcie. Producent maszyn pakujących powinien brać też pod uwagę dopasowanie opakowania do wyrobu, uwzględniając jego wygodne użytkowanie i przydatność do spożycia czy zastosowania.

Co istotne, opakowanie musi informować. Oznacza to, że producent ma obowiązek nanieść na nim stosowne dane, takie jak skład, datę produkcji i datę przydatności, sposób użytkowania. Na opakowaniu musi znaleźć się też nazwa producenta oraz znaki świadczące o rodzaju towaru. Coraz częściej producenci umieszczają również symbole charakterystyczne dla danego towaru i opakowania, w tym te, które wskazują na ich ekologiczność czy możliwość ponownego przetworzenia. Jeśli towar jest niebezpieczny dla dzieci, taka informacja również musi być naniesiona na opakowanie.

Opakowanie w strategii promocyjnej

Design, kolor, kształt, zastosowanie trendów, wszystkie te czynniki warto uwzględnić, projektując opakowanie. Należy także stworzyć opakowanie zgodne z rodzajem towaru. Przyda się więc maszyna do pakowania pionowego albo poziomego, w zależności od typu ostatecznego produktu, jaki zostaje zapakowany.

To wygląd samego opakowania przyciąga uwagę. Jeśli jest atrakcyjne, klient chętniej po niego sięgnie. Nie znając towaru, to właśnie opakowanie wywołuje potrzebę zakupową. Pamiętajmy także, że opakowanie kategoryzuje produkt również według jakości.

Co ważne, na opakowaniu można zawrzeć hasło reklamowe, logotyp firmy, właściwości produktu, które wyróżniają go na tle konkurencji. Uwagę skupia się także na wyglądzie opakowania, które ma być zgodne z aktualnymi trendami. Serie produktów mają też zazwyczaj podobne opakowanie, dzięki czemu to zostaje utrwalone w pamięci i świadomości ostatecznych klientów.

Dlaczego bank odrzucił Twój wniosek o pożyczkę lub kredyt?

0
wniosek o pożyczkę

Wiele osób, które chciało uzyskać pożyczkę lub kredyt spotkało się z sytuacją, że bank odrzucił ich wniosek. Aby nie spotkało to ciebie, powinieneś zapoznać się z najczęstszymi przyczynami negatywnej decyzji banku lub firmy pożyczkowej. Poniżej opisujemy także jak zapytania w BIK wpływają na procesowanie Twojego wniosku w banku.

Nie ma zdolności kredytowej

To naturalne, że w momencie, gdy mam więcej zobowiązań niż dochodu, szukam pomocy finansowej. Jeżeli zdecyduję się na kolejną pożyczkę, to nic dziwnego, że pożyczkodawca uzna, że nie stać mnie na raty i zwyczajnie nie podejmie się ryzyka. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być skonsolidowanie kredytów, które pozwala obniżyć miesięczną kwotę przeznaczaną na spłatę zadłużenia oraz, jeżeli się uda, zwiększyć wysokość kredytu konsolidacyjnego o dodatkowe środki potrzebne na bieżące wydatki.

Bank może nisko ocenić zdolność kredytową ze względu na niepozamykane konta i karty, z których już nie korzystamy, a które nadal są do nas przypisane. W tej sytuacji trzeba oczywiście wszystko uporządkować, zanim będziemy ubiegać się o kolejną pożyczkę. Zdolność kredytową może podnieść też żyrant, który poręczy za nas i w razie czego odpowie swoim majątkiem za nasze zobowiązanie. Ostatnia opcja to szukanie kredytodawcy o mało restrykcyjnych wymaganiach w stosunku do udokumentowanych dochodów.

Problematyczny wiek osoby wnioskującej o kredyt

Większość firm pożyczkowych w swoich regulaminach zaznacza widełki dotyczące akceptowanego wieku kredytobiorcy – najczęściej obejmują one osoby w wieku od 18 do 70 lat. Osoby niepełnoletnie wg. prawa polskiego nie mogą ubiegać się o kredyt, a osoby starsze po prostu stanowią zbyt duże ryzyko dla firmy, podobnie jak osoby młode (18-25 lat), których odpowiedzialność i dojrzałość finansowa jest mocno kwestionowana przez pracowników banków. Rozwiązaniem oczywiście są pożyczki pozabankowe, chwilówki i specjalne pożyczki dla emerytów.

Problem ze źródłem dochodów

Biorąc pod uwagę tylko źródło dochodu, najłatwiej kredyt uzyskają osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Natomiast odmowa udzielenia pożyczki najczęściej zdarza się osobom zatrudnionym w ramach umowy o dzieło, umowy-zlecenia, emerytom, rencistom, rolnikom i osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Wszystko oczywiście zależy od kwoty kredytu, okresu kredytowania i polityki instytucji finansowej. Np. w ostatnim czasie pojawiło się sporo firm pożyczkowych, które udzielają pożyczki na świadczenia 500+.

Zła historia kredytowa

Trwające więcej niż 30 dni opóźnienia w spłacie zadłużenia karty kredytowej lub w spłacie rat za sprzęt, zaległości skutkujące postępowaniem windykacyjnym, a także regularne opóźnienia w spłacaniu kredytu są częstym powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę czy kredyt. Co się stało, to się nie odstanie, ale zawsze można wnioskować o usunięcie niekorzystnych wpisów, które nie są już aktualne. Można też szukać pożyczki na dowód w firmach o łagodniejszej polityce weryfikacyjnej lub szukać poręczyciela.

Błędy we wniosku kredytowym

Ta kwestia tyczy się głównie wniosków składanych przez internet lub telefon, gdy samodzielnie uzupełniamy wymagane pola, nie zawsze wiedząc, co w danym pytaniu firma pożyczkowa miała na myśli. Dlatego już na etapie sprawdzania i weryfikacji poprawności wniosku o pożyczkę wiele osób uzyskuje odmowę. Gdy udajemy się osobiście do siedziby firmy lub decydujemy się na pożyczki w domu, doradca klienta zazwyczaj czuwa nad poprawnością udzielanych informacji i składanych zaświadczeń.

Niski scoring BIK – powód to brak historii kredytowej

Osoby, które nie mają historii kredytowej, są dla analityków kredytowych wielkim znakiem zapytania. Każdy bank i instytucja finansowa mają swoje algorytmy, służące do określania sytuacji finansowej klientów. Choć wydaje się, że regularna pensja wystarczy do spłaty kredytu, to bank chciałby wiedzieć, czy klient jest rzetelny, uczciwy i punktualny w regulowaniu płatności. Rozwiązaniem jest znalezienie oferty typu pożyczka bez BIK albo pożyczka na dowód w firmie pożyczkowej mało restrykcyjnej w stosunku do braku historii kredytowej. No i oczywiście należy rozpocząć budowanie historii w BIK, np. poprzez zakupy na raty lub korzystanie z karty kredytowej.

Duża liczba zapytań w BIK w przeciągu krótkiego okresu czasu

Jeśli szukasz dobrej pożyczki lub kredytu i porównujesz oferty rożnych instytucji finansowych, generuje to dużą liczbę zapytań w Biurze Informacji Kredytowej. Niby nic dziwnego, ale dla pracownika banku jest to podejrzane z dwóch przyczyn. Po pierwsze, można sobie pomyśleć, że dany klient jest na tyle zdesperowany, że chodzi od banku do banku i wszędzie dostaje odmowę. Po drugie, istnieje szansa na to, że taki klient planuje uzyskać z kredytów i pożyczek jak najwięcej pieniędzy, aby z nieuczciwie zdobytym kapitałem uciec za granicę i zapomnieć o ratach. Z punktu widzenia kredytodawcy jest to logiczne. Dlatego lepiej czasem skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże wybrać najlepsze oferty na rynku, co znacznie ograniczy liczbę zapytań.

Czy więc duża ilość zapytań w BIK może nam zaszkodzić? Odpowiedź brzmi: tak. Wpływa to na obniżenie scoringu w BIK, co z kolei skutkuje mniejszymi szansami na uzyskanie pożyczki na dobrych warunkach, a niekiedy nawet zupełną odmową udzielenia pożyczki. Szczególnie jest to dotkliwe w sytuacjach, gdy firma pożyczkowa ma w regulaminie zapis o okresie karencji, np. półrocznym, który blokuje klientom możliwość ubiegania się o kredyt w tym czasie.

Poradnik został przygotowany przez ekspertów z firmy pożyczkowej Eden Finance.

Czeka Cię sprawa o alimenty w Rzeszowie? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

0
Sprawy alimentacyjne

Sprawy alimentacyjne są zwykle dla rodziców bardzo emocjonalnym przeżyciem. Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej?

Wielu byłym parom udaje się porozumieć ze sobą w sprawie alimentów przeznaczanych na dziecko, ale niestety jest to zwykle kwestia problematyczna, która ustalona bez konkretnych dokumentów prawnych i „na słowo”, może z czasem okazać się niewystarczającą formą porozumienia oraz generować nowe problemy. Żeby mieć pewność, że kwestie alimentacyjne zostaną ustalone w sposób bezpieczny dla rodzica dziecka, któremu przysługują, warto zadbać o to, by sprawa została rozstrzygnięta przez sąd i by to on zadecydował o wysokości alimentów.

W tej sytuacji rodzić powinien zgłosić się do wybranego przez siebie prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym. Taki prawnik pomoże przejść całą procedurę sądową oraz uzyskać jak najwyższe alimenty. Fachowy prawnik podpowie jak ustalić wysokość alimentów, jak sprawić, by drugi rodzic nie ukrył przed sądem żadnych swoich dochodów. Wielu zobowiązanych do płacenia alimentów, stara się zaniżyć swoje dochody podczas ich dokumentowania w sądzie, tak, żeby maksymalnie zmniejszyć przyszły obowiązek alimentacyjny. Doświadczenie prawników może pomóc w zdemaskowaniu nieścisłości i przejściu przez proces sądowy bez nadmiernym nerwów czy awantur.

Starając się o alimenty w Rzeszowie dobrze jest wybrać sobie kancelarię prawną, która będzie nas reprezentowała przed sądem i w razie problemów procesowych podpowie, jak sobie z nimi poradzić. Pomoc prawnika okazuje się często bezcenna, zwłaszcza, gdy jeden z byłych małżonków wciąż zmienia zdanie i nie sposób jest się z nim samodzielnie porozumieć.

Warto dodać, że w pierwszej kolejności kwestia alimentów może zostać rozstrzygnięta w wyroku rozwodowym. Zaś jeśli rodzic uważa, że wysokość alimentów ustalona podczas rozwodu jest za niska, ponieważ np. potrzeby dziecka zwiększyły się, należy zainicjować nową sprawę sądową – skierować do sądu pozew o alimenty. Można także wnosić o zasądzenie takich kwot na rzecz dziecka w trakcie trwania małżeństwa – jeśli jeden z rodziców nie przekazuje pieniędzy na utrzymanie dziecka. Wreszcie ostatnią kwestią, z którą często zmagają się rodzice wychowujący dzieci jest fakt niepłacenia alimentów przez rodzica zobowiązanego, mimo, że alimenty zostały już zasądzone. Wtedy trzeba skierować sprawę do komornika, a gdy taka egzekucja okaże się bezskuteczna – po spełnieniu określonych przesłanek, można uzyskać alimenty z Funduszu Alimentacyjnego.

W poszukiwaniu pomocy w sprawie alimentów w Rzeszowie warto zwrócić się do jednej z renomowanych kancelarii prawnej LEGAL.F KANCELARIA, która przeprowadziła przez taki proces już wielu swoich Klientów. Prawnicy świadczący pomoc w zakresie spraw rodzinnych, dysponują i służą szeroką wiedzą oraz doświadczeniem, dodatkowo cechując się wysoką empatią i zrozumieniem dla trudnych sytuacji życiowych Klienta.

Pożyczka pozabankowa a formalności

0
Pożyczka pozabankowa a formalności

W przypadku zaciągania pożyczki w banku, trzeba niestety liczyć się ze sporą ilością dokumentów do wypełnienia. Formalności jest dużo, a czasu niekiedy stosunkowo mało. W przypadku pilnego zapotrzebowania na dodatkową gotówkę, pożyczki bankowe nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Wymaganych do nich jest wiele dokumentów, a następnie wszystko jest bardzo skrupulatnie sprawdzane. Ostatecznie może się również okazać, że pożyczka danej osobie nie zostanie po prostu udzielona.

Korzyści wynikające z zaciągnięcia pożyczki pozabankowej

Dlatego też dla wielu osób korzystniejszą opcją, jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim minimum formalności. Pożyczka pozabankowa zazwyczaj udzielana jest po prostu na dowód. Należy zatem przy wypełnianiu wniosku internetowego mieć uszykowany właśnie ten dokument i spisać z niego wszelkie niezbędne dane.

Proces weryfikacji takiego wniosku zazwyczaj nie trwa zbyt długo. Niekiedy jest to kilkanaście minut, innym razem dwa dni. Dużo zależy od tego, w jakim czasie składany jest wniosek. Czy są to dni robocze, a może weekend. Jednak mimo wszystko w tym przypadku proces ten przebiega znacznie szybciej i sprawniej, niż w stacjonarnych bankach.

Oczywiście w przypadku takiej właśnie pożyczki online, również nawiązywana jest umowa. Opisuje ona dokładnie warunki udzielenia pożyczki, kwotę na jaką ona opiewa, termin spłaty itp. Taka umowa jest prawomocna i oczywiście obowiązuje obie strony. Dlatego też osoba pobierająca pożyczkę musi przede wszystkim trzymać się tego, aby spłacić ją terminowo.

Jak mądrze zaciągnąć pożyczkę?

Taka pożyczka pozabankowa online, to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cierpią na chroniczny brak czasu. Wszystkie formalności można bowiem załatwić bardzo szybko i to przez internet. Jak jednak mądrze zaciągać takie pożyczki, aby ostatecznie nie popaść w kłopoty finansowe?

Przede wszystkim kluczem do sukcesu jest szukanie korzystnych ofert i analizowanie warunków umów. Obecnie praktycznie wszystkie firmy pożyczkowe oferują tzw. pożyczkę 0%. Co to właściwie jest? Jest to pożyczka udzielana nowym klientom, w sposób jednorazowy. Nie posiada ona oprocentowania, nie ponosi się w związku z nią żadnych dodatkowych kosztów. Dlatego też pożyczając 2000 tysiące złotych, oddaje się także taką kwotę. Skorzystanie z takiej opcji jest mądrym rozwiązaniem i korzystnym pod względem finansowym.

Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje również pożyczki ratalne, które można spłacać przykładowo przez kilka lat. Są to pożyczki opiewające na dużo wyższe sumy, idealne przykładowo dla inwestorów czy też osób, które potrzebują dość dużego zastrzyku gotówki. Należy oczywiście pamiętać o tym, aby każdą taką pożyczkę spłacać terminowo. Wówczas nie naliczą się dodatkowe koszta, odsetki itp.

ZOBACZ TEŻ