Wyjazd za granicę powodem zdrady małżeńskiej

0
Wyjazd za granicę powodem zdrady małżeńskiej

Czasem to, co wydaje nam się udane i trwałe, wcale takie nie jest. Ty też myślałaś, że Twój partner to wzór cnót małżeńskich, jednak sromotnie się zawiodłaś i pomyliłaś.

Wszystko zaczęło się zwyczajnie i tak niewinnie. Pozwoliłaś mężowi wyjechać za granicę, bo dostał intratną propozycję pracy, która miała Was ustawić finansowo i pomóc spłacić kredyt zaciągnięty w banku. Na początku wszystko szło wzorowo, bo Dawid przylatywał do Ciebie raz w miesiącu i spędzał z Tobą cały weekend. Był taki czuły i opiekuńczy, iż żal Ci się było z nim rozstawać. Już odliczałaś dni do następnego spotkania z nim. Na co dzień kontaktowaliście się przez komunikator internetowy i rozmawialiście do późna w nocy. Po roku coś się jednak zmieniło. Mąż przyjeżdżał coraz rzadziej i Wasze kontakty internetowe również były sporadyczne. Dawid wymawiał się brakiem czasu, zmęczeniem i nawałem obowiązków. Jednak jego wytłumaczenia nie przekonały Cię i wzbudziły Twoje wątpliwości.

Nie namyślając się długo, postanowiłaś zrobić mu niespodziankę. Zarezerwowałaś bilety do Berlina i czym prędzej pognałaś na lotnisko. Sam lot był bardzo przyjemny i relaksujący, co tylko wzbudziło w Tobie jeszcze większy entuzjazm. Gnałaś do męża jak na skrzydłach, bo chciałaś czym prędzej go zobaczyć. Gdy udało Ci się dotrzeć pod drzwi mieszkania, które miał wynajmować Dawid, energicznie nacisnęłaś dzwonek. Drzwi otworzyła Ci jakaś ciężarna kobieta, więc pomyślałaś, że pewnie pomyliłaś adres. Jednak po chwili pojawił się Dawid i już nie miałaś wątpliwości. On miał kochankę, do tego w ciąży.

Wybiegłaś stamtąd jak oparzona. Po powrocie do domu weszłaś na stronę i złożyłaś rozwodowy pozew. Adwokat od spraw rozwodowych w Poznaniu pomógł Ci uzyskać rozwód zaocznie, bo mąż w ogóle nie stawiał się w Sądzie. Cała sprawa rozwodowa w Poznaniu potoczyła się błyskawicznie. W niedługim czasie zostałaś rozwódką z kredytem na głowie. Jednak i jego udało się w końcu spłacić, a praca pozwoliła Ci zapomnieć o tym wszystkim, co było złe.

Więcej: Adwokat poznań rozwód

Co to jest lokata rentierska?

0
Co to jest lokata rentierska

Lokaty rentierskie większości z nas kojarzą się z wysokim kapitałem, atrakcyjnym oprocentowaniem oraz życiem „z odsetek”, wypłacanych regularnie. Mają więc opinię produktu premium, zarezerwowanego wyłącznie dla najbogatszych. Czy faktycznie tak jest i czy osoby o nieco mniej zasobnych oszczędnościach nie mogą skorzystać z propozycji lokat rentierskich, dostępnych w ofercie większości najpopularniejszych banków? Objaśniamy zasady funkcjonowania tego rodzaju produktów i podpowiadamy, dla kogo lokata rentierska będzie najkorzystniejszą formą oszczędzania.

Czym jest lokata rentierska i czym różni się od tradycyjnej lokaty terminowej?

Lokata rentierska to jedna z form lokaty terminowej. Wyróżnia się jednak kilkoma charakterystycznymi cechami, które powodują, że produkt ten otoczony został opinią ekskluzywności i prestiżu. Podstawowa różnica między typową lokatą terminową a rentierską polega na sposobie wypłacania odsetek. W przypadku „zwykłej” lokaty, odsetki otrzymuje się dopiero po jej zakończeniu, a przy lokatach rentierskich wypłaca się je w określonych odstępach czasu – zazwyczaj co miesiąc lub raz na kwartał. Taki sposób kapitalizacji zapewnia osobom posiadającym lokaty rentierskie stałe, wymierne źródło dochodów.

Kolejną różnicą jest wysokość kapitału. Podczas gdy na tradycyjnej lokacie terminowej możemy złożyć 1000 zł, a w niektórych bankach – nawet 500 zł, lokaty rentierskie zaczynają się zazwyczaj od 100000 zł. Jeśli więc dysponujemy takimi oszczędnościami, z pewnością warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiej oferty, by pomnażać swoje środki, jednocześnie zapewniając sobie systematyczny zysk.

Dla kogo jest lokata rentierska?

Utarło się, że lokaty rentierskie to produkty bankowe zarezerwowane wyłącznie dla najbardziej zamożnych klientów, dysponujących kapitałem liczonym w setkach tysięcy czy milionach złotych. Owszem, wysokość wpłaconej kwoty ma decydujący wpływ na wypracowany zysk z odsetek, jednak nie oznacza to, że lokaty rentierskie opłacają się wyłącznie milionerom. Kluczowe w podjęciu decyzji o wyborze rodzaju produktu powinno być raczej to, czy jako inwestorzy, chcemy, by nasze pieniądze pracowały na końcowy zysk, czy zależy nam na posiadaniu stałego, dodatkowego źródła przychodów w postaci przekazywanych na konto odsetek.

Oprocentowanie lokat rentierskich

Charakterystyczną cechą lokat rentierskich jest ich atrakcyjne oprocentowanie, które – w zależności od wysokości wpłaconego kapitału – pozwala na czerpanie regularnych zysków. Przykładowo, Santander Bank Polska oferuje lokaty rentierskie z oprocentowaniem 1,75% na okres 18 miesięcy. Minimalna wartość kapitału w tym przypadku wynosi 100000 zł, a odsetki wypłacane są regularnie co 3 miesiące od otwarcia lokaty. Standardem w przypadku lokat rentierskich jest nieco niższe oprocentowanie niż przy terminowych, z których niektóre oprocentowane są na 2-2,5%. Banki w ten sposób rekompensują sobie konieczność wypłacania klientom odsetek. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że mogą być one – w zależności od naszej decyzji – zostać przelane na rachunek bankowy lub dopisane do kapitału lokaty, dzięki czemu również będą „pracować” na ostateczny zysk inwestora.

Bezpieczeństwo lokat rentierskich

Wiele osób zastanawia się, czy deponowanie tak dużych kapitałów na lokatach długoterminowych (lokaty rentierskie otwierane są zazwyczaj na okres od 18 do 36 miesięcy), jest bezpieczne. Ochronę zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co daje posiadaczom lokat pewność, że nawet w przypadku bankructwa banku (co jest jednak bardzo mało prawdopodobne), zainwestowane przez nich środki zostaną im zwrócone.

Lokata rentierska – czy warto?

Uznawane za produkty bankowe klasy premium lokaty rentierskie nie są, jak widać, opcją dostępną wyłącznie dla najbogatszych. Z całą pewnością, warto rozważyć otwarcie tego rodzaju lokaty w sytuacji, gdy dysponujemy większą kwotą oszczędności, chcemy mieć dodatkowe, stałe źródło przychodu w postaci wypłacanych przez bank odsetek i możemy zdeponować posiadany przez nas kapitał na lokacie długoterminowej.

Robotyzacja przedsiębiorstw przemysłowych

0
Robotyzacja przedsiębiorstw przemysłowych

Tam, gdzie liczy się efektywność, wydajność i precyzja niejednokrotnie człowieka zastępuje nowoczesna technologia. Roboty przemysłowe są coraz powszechniej stosowane nie tylko w dużych, ale i średnich przedsiębiorstwach ukierunkowanych na rozwijanie swoich zasobów i wykorzystywanie całego potencjału.

Jak wybrać najlepszą kancelarię radcowską?

0
Jak wybrać najlepszą kancelarię radcowską?

Przepisy prawa są dość zawiłe, a więc wiele osób ma poważny problem z ich interpretacją. W chwilach zwątpienia warto jest skorzystać z usług radcy prawnego. Z pewnością udzieli on niezbędnego wsparcia, a także zniweluje ryzyko popełnienia błędu. Ponadto poinformuje o wszystkich dostępnych rozwiązaniach. Istotne jest jednak to, aby zgłosić się do prawdziwych ekspertów z branży.

Czym jest audyt finansowy?

0
Czym jest audyt finansowy?

Dla wielu osób audyt finansowy jest powodem do stresu. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż jest to standardowa rewizja finansowa, która ma potwierdzić poprawność sprawozdań rachunkowych. Warto zaznaczy, że opisywana usługa świadczona jest również przez firmy zewnętrzne. Możemy z niej skorzystać w dowolnym momencie, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Jak rozpoznać dobrego notariusza?

0
Jak rozpoznać dobrego notariusza?

Wybór kancelarii notarialnej może okazać się sporym wyzwaniem. Jest to szczególnie problematyczne, jeśli w naszej okolicy funkcjonuje spora ilość fachowców. Wiele zależy od specyfikacji danej sprawy. Wiadomym jest, że każdy przypadek jest zupełnie inny. Jeśli nasz problem jest skomplikowany, to powinniśmy znaleźć najlepszego eksperta z branży.

Jakie zastosowanie w przemyśle ma e papier?

0
Jakie zastosowanie w przemyśle ma e papier?

Nowoczesne ekrany z papierem elektronicznym z roku na rok są coraz tańsze, dlatego też coraz częściej wykorzystywane są one w wielu branżach. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób w dzisiejszych czasach wykorzystywany jest e papier i jakie są jego największe zalety.

Działanie systemu andon

0
Działanie systemu andon

W każdej firmie produkcyjnej, niezależnie od wielkości produkcji oraz rodzaju wytwarzanych produktów może dochodzić do defektów w różnych etapach wytwarzania. Aby maksymalnie zminimalizować wpływ nieprawidłowych komponentów na dalszą część produkcji warto zainwestować w system andon.

Praca w Raciborzu na wyciągnięcie ręki

0
Praca w Raciborzu na wyciągnięcie ręki

Znalezienie pracy, która jest ekscytująca, satysfakcjonująca i dopasowana do naszych umiejętności oraz oczekiwań, może być bardzo czasochłonne. Jednak nie musi tak być. Rozwój technologiczny oferuje wiele narzędzi ułatwiających szybkie znalezienie dobrej pracy.

Wielką rolę w poszukiwaniu pracy odgrywają internetowe portale pracy, za pomocą których nie tylko można znaleźć oferty pracy, ale także znaleźć wiele przydatnych informacji. Pracodawcy chętnie wykorzystują Internet do promowania swojej marki oraz do poszukiwania pracowników. Warto pamiętać, że funkcjonowanie serwisów dedykowanych pracy jest często powiązane z mediami społecznościowymi. Dla osób szukających zatrudnienia pomocne okażą się zawarte w nich porady, gotowe rozwiązania i narzędzia, pozwalające wzmocnić własną kandydaturę trakcie poszukiwań dobrej pracy.

Połączenie dostępnych metod

Wydawać by się mogło, że większość ofert jest publikowana w Internecie. Tak jednak nie jest. Wiele firm przeprowadza wewnętrzne rekrutacje lub zatrudnia pracowników z polecenia, więc nie publikuje ogłoszeń o pracy. Część przedsiębiorstw nadal chętniej korzysta np. z ogłoszeń prasowych czy pomocy rozgłośni radiowych. Oczywiście Internet jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem podczas procesu rekrutacji. Nie zapominajmy jednak, że zatrudnienie możemy zdobyć na przykład podczas targów pracy czy konferencji branżowych. Ważną rolę odgrywają także wciąż niedoceniane urzędy pracy. Oferują one nie tylko ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki nim można skorzystać z usług doradcy zawodowego, wziąć udział w bezpłatnych kursach czy szkoleniach. Placówki te pomagają finansowo osobom rozpoczynającym samodzielną działalność gospodarczą.

Możliwość wyszukiwania pracy i aplikowania przez Internet o każdej porze dnia i nocy sprawiła, że praca stała się bardziej dostępna, oferty pracy docierają do większego grona odbiorców. Warto jednak wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z narzędzi oferowanych przez strony internetowe. Jak skutecznie wykorzystać środowisko sieciowe w poszukiwaniu pracy możesz przeczytać w polecanym artykule.

Dbanie o własny wizerunek

Rola serwisów społecznościowych w procesie poszukiwania pracy jest dzisiaj bardzo ważna. Zatem dobrze jest mieć umiejętnie stworzone profile na Facebooku i Twitterze, gdyż rekruterzy zwracają uwagę na informacje tam zamieszczane. Pamiętajmy, by podczas publikowania treści w ramach profilu wykazać się daleko idącym rozsądkiem. Istotną rolę spełnia LinkedIn, który pozwala na szukanie pracy w każdym miejscu na świecie. Ta globalna platforma umożliwia użytkownikowi stworzenie własnego profilu podkreślającego doświadczenie zawodowe oraz posiadane kwalifikacje. Warto pamiętać, że pracodawcy także wykorzystują te platformy do zamieszczania informacji o naborze pracowników.

Portale pracy zawierają wiele ogłoszeń, w których łatwo się pogubić. Jednak dzięki filtrom można ograniczyć się tylko do tych, które spełniają nasze wymagania. Zazwyczaj przy wyborze najatrakcyjniejszych ogłoszeń kierujemy się miejscem pracy, rodzajem wykonywanych obowiązków oraz wynagrodzeniem. Serwisy internetowe pozwalają także zdobyć wiedzę na temat sytuacji na rynku pracy. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule zamieszczonym w serwisie „dzisiajwgliwicach.pl”.

Technologia mobilna w znacznym stopniu zmieniła wiele dziedzin życia. Bardzo pomaga w procesach rekrutacyjnych. Ułatwia komunikację pomiędzy pracownikami i pracodawcami. Z pewnością dla wielu ludzi umiejętne odnajdywanie się w tym środowisku będzie wiązało się z sukcesem w postaci zdobycia dobrego zatrudnienia.

Jak pracują aptekarze?

0
serializacja leków

Oddziały wojewódzkie NFZ przeprowadzają rutynowe kontrole w aptekach. Wszystko po to, by do pacjentów trafiały tylko leki najlepszej jakości, a tego rodzaju obiekty handlowe nie wykazywały żadnych uchybień, które mogłyby wpływać negatywnie na stan zdrowia, a nawet życia klientów. Pamiętajmy, że w przypadku leków, ważne jest ich rodzaj przechowywania czy warunki higieniczne. Co więcej, priorytetem staje się też sama obsługa klienta. Obsługiwać może jedynie osoba dobrze do tego wykwalifikowana, nie może dochodzić do sytuacji, w której w aptece wydano by zły lek, o innej dawne, innym przeznaczeniu czy z przeterminowaną datą ważności.

Jakie są wyniki kontroli? Czy polskie apteki funkcjonują prawidłowo? Okazuje się, że w 45% przypadków kontrole z ramienia NFZ nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Czy taki wynik może cieszyć? Absolutnie nie, bo oznacza to, że nadal większość aptek nie zachowuje pełnych norm i standardów, jakie wytycza nie tylko NFZ, ale cała Unia Europejska.

Warto wspomnieć również, co konkretnie podlegało kontroli. Przede wszystkim prawidłowość recept i wydawanie zgodnie z nimi leków, ale też znakowanie opakowań leków i sposób ich przechowywania – niektóre muszą być przechowywane w ciemnym pomieszczeniu, inne w lodówce, trzeba tez wiedzieć, że w aptekach musi być prowadzona serializacja leków, niektóre ich rodzaje muszą być właściwie pogrupowane.

Okazuje się, że polskie apteki nadal mają największy problem z zatrudnianiem fachowców. Nieprawidłowości w dużej mierze wynikają z nich niewłaściwej pracy. To oni nagminnie wydają leki na recepty przedawnione, źle opisane, nieczytelne. Sprawia to, że coraz częściej dochodzi do wypadków wydawania lekarstw złych albo o złej dawce. Aptekarze nie zawsze też odpowiednio refundują leki, nie potwierdzają realizacji recept, wydają leki w większej ilości niż zalecana przez lekarza. Zdarza się, że leki na receptę wydają bez wskazań lekarskich.

ZOBACZ TEŻ