Samochód służbowy w strategii reklamowej

0
ramki na tablice rejestracyjne

Nie ma wątpliwości, że flota aut jest niezbędnym narzędziem w strukturach każdej działalności gospodarczej. Okazuje się, że pojazd mechaniczny może pełnić nie tylko funkcję doskonałego środka komunikacji, ale bardzo często sprawdza się jako element strategii reklamowej. Co ciekawe, reklama na samochodzie przeważnie traktowana jest jako dodatkowa forma kontaktu z potencjalnym klientem. Specjaliści do spraw reklamy potwierdzają, że jest wręcz niezbędnym elementem w całościowej strategii. Przedstawiamy największe zalety reklamy umieszczonej na samochodzie służbowym.

Duże zasięgi

Im bardziej rozbudowana jest flota aut w firmie, tym przekaz może docierać do większej liczby potencjalnych zainteresowanych. Jeśli pojazdy wykorzystywane są do delegacji na dużych odległościach, zasięgi stają się tym większe.

Niski koszt

Nie ma wątpliwości, że reklama zewnętrzna na samochodzie jest relatywnie tania, jeśli pod uwagę weźmiemy nie tylko inne możliwości przekazu, ale też ich efekty. Reklama samochodowa jest też trwała, co oznacza, że przedsiębiorca musi zainwestować w nią tylko raz. Przykładem mogą być naklejki reklamowe na szybach auta, tzw. koguty na dachu czy ramki na tablice rejestracyjne. Oczywiście wszystkie te formy można stosować jednocześnie, zwiększając tym samym widoczność przekazu. O ile naklejki są dobrze widoczne, ale za to mogą nieco rozpraszać kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, tak już ramki do tablic rejestracyjnych pozwalają umieszczać subtelne informacje, które i tak dostrzeże potencjalny klient.

Dobra skuteczność

Stałe używanie samochodu służbowego zwiększa skuteczność reklamy zewnętrznej, która jest na takim pojeździe umieszczona. Eksperci do spraw reklamy przyznają, że reklama na samochodzie wykazuje lepszą skuteczność niż ulotki i inne materiały typu POS. To typowa reklama informacyjna, nie jest nachalna, spotyka się z pozytywnym odbiorem targetu.

Przekaz uniwersalny

Kolejnym atutem jest to, że reklama samochodowa może być skuteczna bez względu na branżę, w jakiej działa firma. Najczęściej korzystają z niej firmy z sektora motoryzacyjnego czy nieruchomości, ale tak naprawdę żadna branża nie zostaje w tym przypadku wykluczona. O ile informacja na reklamie będzie wyraźna i spójna z działalnością firmy, może odnieść spory sukces. Nierzadko wystarczy umieścić logotyp, główne hasło reklamowe czy dane teleadresowe, by te zostały zapamiętane przez uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy też, że reklama na pojeździe mechanicznym trafia nie tylko do kierowców, ale także do pasażerów oraz pieszych.

Okres wypowiedzenia może ulec zmianie

0
Okres wypowiedzenia może ulec zmianie

Umowa o pracę jest dla wielu osób najbardziej pożądaną formą zatrudnienia. W dobie popularności umów zlecenia, czy świadczenia usług na zasadzie kontraktu, wiele osób traktuje umowę o pracę jako coś koniecznego. Nic dziwnego, ponieważ ten rodzaj umowy niesie za sobą wiele zalet, do których można zaliczyć m.in. nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego, czy minimalną stawkę wynagrodzenia. Ta druga cechą jest szczególnie istotna w mniejszych aglomeracjach, gdzie często ze względu na niższy stopień zamożności pensja minimalna jest czymś zbawiennym.

Bankowy problem

0
Bankowy problem

Klientom, którzy spłacili kredyty konsumenckie przed terminem ich bezwzględnej spłaty, powinien należeć się proporcjonalny zwrot poniesionych kosztów – w tym bankowej prowizji. Tak we wrześniu orzekli sędziowie unijnego Trybunału Sprawiedliwości, wobec czego klienci zaczęli zabiegać o odzyskanie należnych środków. Sumy są duże, niektórzy mają szansę odzyskać nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że banki za wszelką cenę blokują wypłaty i wzbraniają się przed przyznawaniem odszkodowań.

Jakie opłaty podlegają zwrotom?

Podstawowym faktem jest to, iż rozpatrywane mogą być tylko kredyty konsumenckie, wyrok nie obejmuje kredytów i pożyczek zaciąganych na firmę. Druga sprawa to ilość czasu jaka minęła od wcześniejszej spłaty kredytu. Rozpatruje się jedynie sprawy od których zakończenia nie minęło 6 lat. Jeśli termin ten został przekroczony, pożyczkobiorca nie może domagać się zwrotu opłat ani odsetek. Wyrok zaznaczył też okres kredytów, których procedowanie dotyczy – rozpatrywane są kredyty zaciągnięte po 17 grudnia 2011 r., czyli dniu wejścia w życie Ustawy regulującej kwestie kredytowe.

Jak wygrać z bankiem i dojść do swoich praw?

Pewna grupa kredytobiorców, jak klienci Banku Pekao S.A. szybko otrzymała zwrot kosztów na konto lub przelewy są w trakcie realizacji. Jednakże jest to wyjątek, bo klienci innych banków usłyszeli, że instytucje finansowe nie mają obowiązku respektowania orzeczenia TSUE, bo ten jest wiążący tylko dla sądów. Jest to oczywiście jawna dezinformacja. W tej sprawie zamierza wystąpić już Rzecznik Praw Obywatelskich, którego pełnomocnicy podkreślają fałszywość twierdzeń banków.

odpowiedź ING na oficjalnej stronie
odpowiedź ING na oficjalnej stronie

Oczywiście przy braku dobrowolności banków pozostaje droga sądowa. Jest to ścieżka mogąca przynieść sukces, ale dla kogoś niezaznajomionego z meandrami prawa – długa, kosztowna i nużąca. W dodatku przy interpretacji prawa łatwo o pomyłkę przy świetnych adwokatach wystawianych przez banki. Gwarantem sukcesu drogi sądowej pozostaje współpraca ze sprawdzoną kancelarią prawną. Taką instytucją wprawioną w podobnych sprawach może być kancelaria Lextio.

Projektory dla dzieci – czy warto kupić?

0
rodzaje projektorów dziecięcych

Projektory dla dzieci, są idealnym rozwiązaniem jeżeli zależy nam na szybkim uspokojeniu dziecka, które płacze. Występuje w wersji, jako urządzenie samodzielne lub jako element niani elektronicznej. Projektor nie wytwarza agresywnego światła, za to daje spokojną muzykę, która tuli i kołysze do snu maluchy.

Rodzaje projektorów dla dzieci

Projektor dla dzieci w postaci lampki nocnej, znajduję się zazwyczaj na szafce nocnej dziecka i w razie, gdy pojawia się potrzeba należy włączyć melodyjkę lub projekcję obrazków. W zależności od modelu lampki, można korzystać z jednej funkcji lampki lub kilku na raz. Wersje bardziej zaawansowane reagują nawet na płacz dziecka, wtedy lampa automatycznie włącza się i uspokaja malucha.

Projektor dla dzieci z karuzelą, przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zazwyczaj od 3 miesiąca życia, które wyłącznie leżą w łóżeczku. Takie maluchy dość szybko się nudzą, dlatego warto zawiesić nad ich łóżeczkiem karuzele z zabawkami. Taki dodatek wzbudzi zainteresowanie dziecka oraz rozwinie jego zmysły.

Projektory dla dzieci

Projektor dla dzieci w formie przytulanki, jest to bardzo uniwersalna wersja, ponieważ łączy w sobie przytulankę oraz projektor, który emituje obrazki uspokajające dziecko. Jego zaletą jest niewielki rozmiar, co umożliwia zabieranie go ze sobą wszędzie.

Na co zwrócić uwagę, kupując projektor dla dzieci?

W zależności od naszych oczekiwań, powinniśmy wybierać rodzaj projektora dla dziecka. Jeżeli zależy nam wyłącznie na oświetleniu pokoju, należy przed zakupem sprawdzić czy istnieje możliwość regulowania poziomu światła. Zawsze należy wybierać taki projektor który ma delikatną barwę, wtedy takie światło uspokoi dziecko, a nie je rozdrażni.

Jeżeli chcemy, aby projektor uspokajał dziecko przed snem, należy wybrać model z melodią. Przyjemny, delikatny dźwięk sprzyja szybszemu zaśnięciu. Bardziej zaawansowane modele posiadają szeroki wybór melodii, zazwyczaj jest to szumu lasu, dźwięk zbliżony do suszarki do włosów, dźwięk wód płodowych, czy wody po kołysanki. Przy takim modelu istotna jest regulacja głośności.

Przeczytaj też: http://www.travelneo.pl/pchacze-jak-ulatwic-nauke-chodzenia/

Informatyka, czyli wymarzony kierunek studiów

0
Informatyka, czyli wymarzony kierunek studiów

Kiedy myślimy o kierunkach studiów, które mogą zapewnić nam dobrze płatną pracę i stałe zatrudnienie, informatyka jest jednym z pierwszych, które przychodzą nam do głowy. Nie ma w tym nic dziwnego – zapotrzebowanie na pracowników, którzy znają się na nowych technologiach i posiadają praktyczną wiedzę, jest niezwykle duże. Sprawdźmy więc dlaczego warto studiować informatykę oraz dla kogo kierunek ten będzie idealnym wyborem.

Tani program księgowy dla biur rachunkowych

0
Tani program księgowy dla biur rachunkowych

Administrowanie własnym przedsiębiorstwem to bardzo poważne i odpowiedzialne zadanie. Niewielu właścicieli firm jest w stanie wykonywać ten obowiązek samodzielnie, dlatego zatrudnia się pracowników w celu zarządzania zakładem pracy. Istnieje również rozwiązanie alternatywne, które polega na zaangażowaniu biura rachunkowego w pełną obsługę spółki. Jest to rozwiązanie bardzo dogodne, bowiem takie placówki mają wysokie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnoprawnej, co pozytywnie rzutuje na wykonywane przez nich zadania. Przedsiębiorca może spać spokojnie – wszystkie jego sprawy zostaną pozytywnie załatwione. Ponadto warto wskazać, iż podmioty oferujące outsourcing wykorzystują program księgowy dla biura rachunkowego mb24.pl, który gwarantuje obsługę fiskalną oraz kadrowo-płacową na najwyższym możliwym poziomie.

W pierwszej kolejności należy wskazać, iż aplikacja umożliwia prowadzenie każdego rodzaju ewidencji. Jest to bardzo ważne dla wszystkich firm, które na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego zobligowane są do prowadzenia księgowości pełnej. Jak powszechnie wiadomo, każda operacja gospodarcza musi zostać w właściwy sposób ujęty w rejestrach. Jednak tani program księgowy dla biur rachunkowych pozwala nie tylko na wczytanie danych w dowolnych formatach, lecz ich odtworzenie. Co ważne, księgowi mogą korzystać z specjalnej nakładki, dzięki której mogą przeanalizować dane z konkretnego okresu sprawozdawczego. Oczywiście nie trzeba ograniczać się jedynie do samych spraw z zakresu księgowości.

Programy księgowe dla biur rachunkowych pozwalają na rozliczenie wszystkich pracowników zatrudnionych w firmie z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz z innymi organami. Jest to szczególnie istotne w jednostkach, które zatrudniają setki pracowników. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej aplikacji możliwe jest zebranie zarówno danych jednostkowych, jak i zbiorczych. Ponadto w sytuacji, gdy okażą się niezbędne korekty w zakresie wynagrodzenia, możliwe będzie ich naniesienie w każdym momencie.

Tanie domeny internetowe

0
Tanie domeny internetowe

Tworzenie strony internetowej w każdym przypadku wymusza konieczność rejestracji domeny oraz zakupu hostingu. W związku z tym, na rynku tworzy się coraz więcej firm, które wychodzą na przeciw oczekiwaniom, oferując kompleksowe usługi w tym zakresie.

Polacy coraz częściej płacą kartą

0
Polacy coraz częściej płacą kartą

Co dziesiąty Polak nie korzysta już z gotówki, a co drugi młody mieszkaniec naszego kraju potwierdza, że interesują go rozwiązania nowoczesnej bankowości i chętnie zrezygnowałby w tradycyjnej formy płatności w ogóle. Czy Polska stanie się drugą Szwecją? W tym kraju kartą można zapłacić nawet za gazetę u ulicznego sprzedawcy, a niektóre sklepy wręcz nie przyjmują płatności w formie gotówki.

Okazuje się, że Polacy doskonale radzą sobie z nowymi możliwościami. Coraz bardziej ufamy bankom, a konto bankowe posiada już ponad 90% polskiego społeczeństwa. Co więcej, terminal pos wykorzystujemy bardzo często do płatności zbliżeniowych – Polacy są w tym zakresie liderami, biorąc pod uwagę wszystkich mieszkańców całej Unii Europejskiej. Wzrasta też popularność korzystania z płatności telefonem czy zegarkami i specjalnymi opaskami. Chcemy dążyć do optymalnej wygody i komfortu, ale przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Wreszcie mamy świadomość, że noszenie gotówki w portfelu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Ten można przecież zgubić, może nam zostać skradziony, gotówka łatwo może też ulec zniszczeniu, poza tym jest niehigieniczna, a kartę płatniczą dotykamy tylko my.

Za co najczęściej płacimy kartą czy innym narzędziem w obrocie bezgotówkowym? Polacy chcieliby płacić w ten sposób za każdy produkt oraz usługę. Cieszy fakt, że terminale płatnicze dostępne są już nie tylko w dużych marketach, ale też sklepach osiedlowych i małych punktach usługowych. W ten sposób zapłacimy u szewca, krawca czy kosmetyczki. Tak może być opłacona depilacja laserowa, wyjście na basen czy uczęszczanie za zajęcia sportowe.

Według prognoz bankowość mobilna będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. Same instytucje bankowe mają powody do zadowolenia. W ten sposób obsługa klientów staje się nie tylko szybsza, bardziej sprawna, optymalnie bezpieczna i wygodna, ale również tańsza. Już teraz zamykanych jest około 20% tradycyjnych oddziałów banków, bo Polacy wolą kontakt elektroniczny z obsługą, a wiele spraw mogą załatwić samodzielnie poprzez dostępne formularze i wnioski na stronach www albo w systemie bankowości internetowej.

Rynek biurowy bije kolejne rekordy

0
Rynek biurowy bije kolejne rekordy

Sprzyjająca koniunktura ekonomiczna widoczna jest w wielu sektorach gospodarki w naszym kraju. Jednym z nich jest rosnący w siłę rynek wynajmu nieruchomości biurowych, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm i inwestorów.

Rekordowy okres

Rynek biurowy w Warszawie przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit i z każdym dniem nabiera coraz większego tempa. Popyt na wynajem powierzchni biurowych w stolicy notuje obecnie rekordowe poziomy, co z kolei napędza rozwój operatorów elastycznych powierzchni do pracy. Tego typu trend jednoznacznie wskazuje, że Warszawa staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do prowadzenia działalności biznesowo-gospodarczej. W przypadku powierzchni biurowych świadczy o tym również stale rosnąca różnorodność oferowanych biur. Liderami wśród stołecznych operatorów przestrzeni elastycznych pozostają firmy WeWork oraz IWG, które w zeszłym roku odnotowały wynik potwierdzający ich udział w rynku na poziomie 52 procent. Z kolei operatorzy powierzchni biurowych flex wynajęli w 2018 roku prawie 112 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, co stanowi prawie 13 procent całkowitego popytu w Warszawie. Elastyczne powierzchnie biurowe to miejsca wynajmowane głównie przez niewielkie przedsiębiorstwa, a także freelancerów, startupy, rzadziej zaś przez duże, międzynarodowe firmy. To nowoczesne rozwiązanie pozwala wynajmującemu zminimalizować koszty związane z prowadzeniem działalności.

Popyt stale rośnie

Popyt na wynajem biur w Warszawie stale rośnie. Obecnie jego wynik osiągnął rekordowy pułap 860 tysięcy metrów kwadratowych. Swój udział mają w tym zarówno nowe firmy, wchodzące na rynek (szczególnie zainteresowane powierzchniami flex), ale również firmy zadomowione już na rynku warszawskim i podejmujące dalszą ekspansję biznesową. Wynajem nowych powierzchni biurowych przez takich gigantów jak Alior Bank, Deloitte czy Samsung dobitnie potwierdza, że stolica Polski staje się miejscem bardzo atrakcyjnym pod kątem biznesowym i gospodarczym. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Centrum Warszawy, gdzie do tej pory wynajęto blisko 240 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni biurowych. Uznaniem przedsiębiorców cieszy się także Mokotów – w dzielnicy wynajęto prawie 220 tysięcy kilometrów kwadratowych biur. Z kolei dzielnica Żwirki i Wigury notuje co roku prawie 90 procent wzrostu popytu. Taki stan rzeczy odbija się również pozytywnie na warszawskich pustostanach. Ich poziom w ostatnim czasie wydatnie zmalał i pod koniec ubiegłego roku wynosił 8,7 %. Rosnący popyt nie pozostaje bez wpływu na poziom czynszów, które w przypadku najbardziej atrakcyjnych nieruchomości plasują się na poziomie od 17 do 24 euro za metr kwadratowy.

Jeśli jesteś zainteresowany powierzchnią biurową w Warszawie, koniecznie sprawdź stronę directoffice.pl.

Wózki platformowe – niezastąpiona forma transportu magazynowego

0
Wózki platformowe

Wyposażenie magazynu to nie lada zadanie. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto choć przez chwilę miał okazję pracować w magazynie lub uczestniczyć w załadunku bądź rozładunku. By mógł sprawnie funkcjonować, w magazynie muszą znaleźć się wszystkie potrzebne sprzęty i urządzenia – w tym także te służące do transportu przechowywanych w nim towarów. Wiele osób przygotowując się do wyposażenia magazynu, staje przed koniecznością wyboru odpowiedniego rodzaju wózka transportowego. Do dyspozycji są najróżniejsze rodzaje – wózki paletowe, sklepowe, platformowe, taczkowe oraz liczne inne, różniące się zarówno rozmiarem, wytrzymałością, jak i typem użytych w ich konstrukcji zabezpieczeń.

Dlaczego właśnie wózki platformowe?

Z wózków platformowych korzystają najróżniejszego rodzaju przedsiębiorstwa – magazyny, sklepy, galerie handlowe, a także instytucje publiczne – na przykład szpitale. Ich popularność wynika z różnych czynników; przede wszystkim – jest to bardzo uniwersalny środek transportu na krótkie dystanse (do kilkuset metrów), przeznaczony do używania wewnątrz pomieszczeń.

Zaletą wózków platformowych jest prosta i uniwersalna konstrukcja, której główną część stanowi płaska platforma. W zależności od konkretnego modelu, może mieć różne rozmiary, dostosowane do naszych specyficznych potrzeb transportowych.

Zazwyczaj, wózki platformowe wyposażone są także w metalowe burty, które zabezpieczają przewożony towar przed strąceniem. Spotkamy się także z wózkami wyposażonymi z burty składane lub możliwe do zdemontowania, gdy przeszkadzają w transporcie określonego towaru lub są po prostu niepotrzebne.

Obsługa wózka platformowego jest przy tym całkowicie prosta – za pomocą pracy własnych mięśni, pracownik fizyczny może odpychać lub ciągnąć załadowany wózek. Warto przy tym wspomnieć, że jest to urządzenie niezwykle bezpieczne – z łatwością reaguje na ruchy osoby prowadzącej, a puszczone wolno – zatrzymuje się po przejechaniu bardzo krótkiego toru hamowania.

Jakie towary możemy przewozić na wózkach platformowych?

W zasadzie – wszystkie rodzaje towarów i materiałów, które nie zostały spaletyzowane. Kartony, pojemniki, materiały sypkie (w workach), złom, spakowane śmieci oraz różnego typu resztki. Wózek platformowy jest pod tym względem bardzo uniwersalnym urządzeniem – pozwala na przewożenie tych towarów, które akurat potrzebujemy przetransportować.

Przeciętna wytrzymałość wózka platformowego waha się w bardzo szerokich granicach: od 150 kilogramów do 1,5 tony. Znajdziemy zatem zarówno wózki przeznaczone do na przykład transportu makulatury, jak i cięższych odpadków warsztatowych.

Gdzie kupować wózki platformowe?

W wózki transportowe możesz z łatwością zaopatrzyć się w sklepach specjalizujących się w wyposażaniu magazynów. Do grona najpopularniejszych w naszym kraju zaliczyć należy sklep internetowy magazynuj.pl. W jego ofercie znajdziesz wszelkie możliwe typy wózków transportowych oraz rozbudowany asortyment uzupełniający ich pracę – pojemniki, taśmy, podnośniki, zawieszki na klucze oraz liczne inne.

Zaletą magazynuj.pl jest bardzo szeroki wybór produktów – znajdziemy tam dosłownie wszystko, co powinno się znaleźć w dobrze i profesjonalnie wyposażonym magazynie.

ZOBACZ TEŻ